Mažeikiuose – nauja skulptūra

Autorės nuotr.

Dar praėjusią savaitę internete pradėjo plisti nuotraukos ir informacija apie Mažeikių muziejaus prieigose kalvio Martyno Stankaus ir jo bendraminčių įrengtą naują skulptūrinį objektą „Segė“.

Antradienio pavakarę įvyko simbolinis šio kūrinio pristatymas.

Mažeikių muziejuje nuo 2011 m. veikia nuolatinė archeologinė ekspozicija „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“, kurioje galima išvysti mūsų aptiktų archeologinių radinių.

Šios ekspozicijos dirbiniai kalviui M. Stankui padiktavo idėją, ką galima sukurti ir pastatyti šalia muziejaus.

„Tai ne mano išmislas. Tai duoklė mūsų protėviams amatininkams. Turint omenyje, kokios prieš tūkstantį metų buvo technologijos, neįtikėtina, kad tie žmonės kūrė tokius darbus kaip ši segė. Tik tiek, kad 56 kartus mažesnius“, – kalbėjo M. Stankus.

„Segės“ projektas finansuotas Savivaldybės skirtomis dalyvaujamojo biudžeto lėšomis.

Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

8 Atsakymai į “Mažeikiuose – nauja skulptūra”

 1. Emigraves parašė:

  Puiku!Saunuoliai

 2. Vytautas. parašė:

  Baikite vieną kartą varginti visus ir aplinkui.Kai tik kas nors padaroma miestui , visą laiką atsirandate jūs,gulintys ant sofkučių,nieko nedarantys ir tik ieškantys kiekviename sumanymą blogio. Geriausia nieko nedaryti, kaip praėjusios kadencijos valdžia.Nieko nedarė,niekas nevadino ir ne kritikavo.Kritikuokite ir nerinkite tų kurie savo projektais ir nesąmonėmis išvogė milijardus.Ir apie juos ką nors šiandien girdite. Palyginkite stadiono,amžiaus statybos ir aferų ir šios sagės vertę.Mastykit apie ką rašinėjat „patriotai“.

  1. vytuk,daba ant bangos korupcionieriai, neteisėti susitarimai, nepotizmas parašė:

   Tai kur tau sofkučių megėjams ne vieta. Bet ačiū STT,teismams. Tokius užtarėjus ir veikėjus mokina gražiai sėdėti ant sofkutės .Šiandien sinkevičių bebras gavo teistumą.Kas iš Mažeikių bebrų nori teistumo?

  2. Vytautas. parašė:

   Varginti,o ne varginti.Atsiprašau už klaidą.

 3. Ričardas Grušas parašė:

  Skulptūrinis objektas ,,Segė“, pagamintas remiantis mūsų senovės protėvių naudota technologija, labai papuošė ir įprasmino šią erdvę prie mūsų miesto muziejaus. Nuoširdi pagarba kalviui Martynui Stonkui ir visai sumanytojų grupei!

  1. to Grušui parašė:

   įžymusis fotografas strazdauskas taip pat pagarbintas dalies mažeikiškių .Netgi masiškai išleisti foto rinkiniai ,žurnalai, knygos miesto pažinimui. Gal net per daug, kad jas per nenorą nemokamai dalinama valdiškuose namuose. Bet mes visi žinome, kad kažkas turėjo sumokėti už tuos ,, stebuklus“. Santarvė ar galėtumėte atlikti tyrimus kiek pinigų išleista, kad po šia diena brukama nemokamai to ,,gėrio“. Mažeikiškiai, supraskite kol valdžia netarnaus jums ,neatsiskaitys už kiekvieną išleistą biudžeto eur, viešai nedeklaruos, tol jus mulkins ir juoksis iš jūsų. Koks likimas ,,pigių“ gėlių vazonų. Ar tikrai jų vieta dabar prie Mažeikių seniūnijos?

 4. po kiek kičas prie pastato kur lankomumas 30 žmonių, kai nemokamas muziejus paskutinį mėn. šeštadienį? parašė:

  kiek iš mūsų biudžeto kainavo taip ir neparašė. Ė ,taryba, priimkit nutarimą, kas ne iš asmeninės kišenės turi būti vieša, skaidrinamės ,čekiukų gerbėjai. Ar čia tik merė nori būti išviešinta?

 5. Saulys Sauliauskad parašė:

  Miestas tarp Kuršių,Žemgalių ir Žemaičių
  Mažeikių muziejus ir miesto valdžia galėtu dvi gtves pavadinti Kuršių ir Žemgalių būtu labai teisinga ,tai mūsų istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto