Mažeikiuose neskubama kurti mobiliųjų komandų

Šeimos gydytojai kratosi papildomo darbo, jie pakankamai užimti ir dabar. Nuotr. iš SAM archyvo

Namuose ir socialinės globos įstaigose COVID-19 infekcija sergančius rizikos grupės asmenis kai kur jau pradeda lankyti mobiliosios medikų komandos. Įkurti tokias mobilias brigadas savivaldybėms pavedė sveikatos apsaugos ministras.
Mūsų rajono savivaldybė formuoti arba teikti paslaugas koronavirusu sergantiems pacientams pavedė pirminiams sveikatos priežiūros centrams.
Šių įstaigų vadovai iniciatyvos nerodo ir kritiškai vertina tokius sprendimus – šeimos gydytojai ir taip apkrauti darbais, be to, padidėtų rizika atsirasti naujiems COVID-19 infekcijos protrūkiams.

Ministerijos pavedimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo sprendimu, kiekviena savivaldybė turi suformuoti bent vieną mobilią komandą iš savivaldybės teritorijoje esančių sveikatos priežiūros įstaigų – tiek iš privačių, tiek iš valstybinių.
Mobilių komandų tikslas – padėti koronavirusu sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims, t. y. nėščioms moterims, 65 m. amžiaus ir vyresniems žmonėms, taip pat sergantiesiems lėtinėmis ligomis, kurie yra namuose arba globos įstaigose.
Tokios komandos paslaugas turi teikti kasdien 8–20 val., kitu metu pacientas turėtų kviesti greitąją pagalbą.
Pagal naują tvarką, koronavirusu sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, atsiradus naujų simptomų arba pablogėjus sveikatos būklei, nedelsiant turi kreiptis į savo šeimos gydytoją arba pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį vidaus ligų gydytoją, vaikų ligų gydytoją. Gydytojas, nustatęs, kad pacientui reikalinga kontaktinė konsultacija, turės informaciją nukreipti į mobiliąją komandą.

Direktorius įpareigojo įstaigas

Tokią mobilią komandą turi sudaryti šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas (ar bendruomenės slaugytojas) ir slaugytojo padėjėjas. Komanda pas pacientus turėtų nuvykti paciento kreipimosi dieną.
Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys skeptiškai vertina tokių mobilių punktų kūrimą, tačiau vis tik pasirašė raštus, skirtus pirminės sveikatos priežiūros įstaigoms, kuriais raginama teikti tokias paslaugas. Raštus gavo visos aštuonios rajone veikiančios įstaigos, tarp jų tik dvi – Mažeikių ir Sedos pirminės sveikatos priežiūros centrai – priklauso Savivaldybei.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto