Mažeikiuose organizuojamas tarptautinis piknikas

Akimirka iš ankstesniais metais Mažeikių senamiesčio parke vykusio pikniko. Kur šis renginys vyks šiemet, paaiškės netrukus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Paskutinį liepos sekmadienį bus minima Tarptautinė draugystės diena. Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai ta proga organizuoja pirmąjį Mažeikių mieste tarptautinį pikniką.

Tarpasmeninius santykius ir draugystę kuria žmonės, nepriklausomai nuo tautybės, išpažįstamos religijos, savo įsitikinimų. Todėl piknike laukiami visi: ir mūsų mieste bei rajone dirbantys, gyvenimą kuriantys užsieniečiai, ir vietiniai žmonės.

Įvyks bet kokiu oru

Mažeikių mieste ir rajone gyvena ir dirba vis daugiau užsieniečių. Siekdami sutelkti tarptautinę bendruomenę bei padėti atvykusiems geriau integruotis į visuomeninį gyvenimą Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai liepos 30-ąją organizuoja tarptautinį pikniką.

Šiuo metu dar vyksta aktyvūs renginio planavimo, pasiruošimo jam darbai. Tad kurioje miesto vietoje piknikas vyks, bus paskelbta vėliau. Besidomintieji galimybe jame dalyvauti turėtų sekti informaciją Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro „Facebooko“ paskyroje.

Piknikas prasidės 11 valandą. Organizatoriai tikina, kad jis įvyks esant bet kokiam orui ir bet kokiam dalyvių skaičiui – net ir jei susirinks tik keli žmonės.

Kad ir kaip būtų, pagal galiojančią tvarką, pikniko organizatoriai privalo apie būsimąjį renginį informuoti policijos komisariato pareigūnus. Organizatoriai norėtų žinoti bent preliminarų būsimo pikniko dalyvių skaičių. Todėl planuojančiųjų dalyvauti prašo užpildyti registracijos formą. Ji paskelbta centro „Facebooko“ paskyroje.

Reikia galimybių susitikti ir susipažinti

Žmonės kviečiami į pikniką atsinešti pledus, užkandžių, ką nors, ką būtų galima iškepti ant grilio, skėčius tam atvejui, jei lytų. Ne ką mažiau svarbu ir gera dalyvių nuotaika, nusiteikimas bendrauti.

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė, pasakodama, kaip kilo idėja organizuoti pirmąjį tarptautinį pikniką, užsiminė apie rugpjūčio pabaigoje vyksiančias kasmetines orientacines varžybas dviračiais. Užduotys šioms varžyboms jau sugalvotos, renginiui pasiruošta. Tačiau ir liepą norėjosi kokio nors renginio.

„Esame pastebėję, kad žmonės – ir Mažeikiuose gyvenantys užsieniečiai, ir mažeikiškiai – jaučia poreikį susipažinti. Kad ir tie patys čia įsikūrę ukrainiečiai. Jie gal vieni kitus ir žino iš socialinių tinklų, tačiau gyvai susitinka ne visi. O ir šiaip būti vieniems tarp svetima kalba šnekančių žmonių nėra lengva. Norisi sukurti galimybę visiems susiburti“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.

Skeptikams, kurie galbūt ims diskutuoti apie tai, kad „plūsta čia visokie užsieniečiai pas mus, bus kaip Prancūzijoje“, centro vadovė atsakytų: „Mano supratimu, Prancūzijoje yra padaryta klaidų, dėl kurių ten viskas vyksta taip, kaip vyksta. Na, bet nebūkime mes tais didžialietuviais, kuriems neįdomūs šalia gyvenantys kitų tautybių žmonės.“

Patvirtino JT

Draugystės diena skirtingose šalyse švenčiama skirtingu metu. Tačiau Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja Tarptautine draugystės diena nusprendė paskelbti liepos 30-ąją.

Šią dieną visos šalys skatinamos švęsti Draugystės dieną, atsižvelgiant į savo vietos, nacionalinių ir regioninių bendruomenių kultūrą ir papročius, šviesti visuomenę, parodyti, kad tikra draugystė nepriklauso nuo rasės, spalvos ar religijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto