Mažeikiuose padaugėjo sergančiųjų gripu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiąją šių metų savaitę (sausio 14–20 d.) gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Mažeikiuose sirgo kone tiek pat žmonių, kaip ir praėjusią savaitę, tačiau gripo atvejų diagnozuota kur kas daugiau.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento duomenimis, per praėjusią savaitę registruoti 556 susirgimo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis atvejai, iš jų 26 gripu. Antrąją šių metų savaitę gripu sirgo 18 rajono gyventojų.
Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis nežymiai sumažėjo ir siekė 107,38 atvejo 10 tūkst. gyventojų (prieš tai savaitę –108,43 atvejo). Ir toliau dominuoja peršalimo ligos, o daugiausia serga vaikai iki 17 metų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto