Mažeikiuose skambėjo gatvės muzika

Žiūrovai turėjo progą pasiklausyti įvairaus stiliaus muzikos: nuo liaudies dainų iki metalo. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=154 template=caption]Muzikuoti šeštadienį „Gatvės muzikos dienoje“ buvo užsiregistravę apie 100 atlikėjų, o iš tikrųjų jų buvo apie trimis dešimtimis daugiau. Žiūrovai turėjo progą pasiklausyti įvairaus stiliaus muzikos: nuo liaudies dainų iki metalo – vietos užteko visiems.

Žiūrovai išrankesni?

Garsiausiai šventėje apie save skelbė elektrinėmis gitaromis groję muzikantai bei didžėjai, jų  grojama muzika buvo girdėti iš toli. Tuo tarpu smuikininką galėjai pastebėti tik jį pamatęs.
Kaip ir visada, populiariausias buvo jaunimo labai mėgstamas instrumentas – akustinė gitara: jų ansambliai Naftininkų gatvėje grojo keliose vietose.
Prie vienų muzikantų stoviniavo daugiau, prie kitų – mažiau žiūrovų: vieniems jie buvo dosnesni, nepagailėdavo net dešimtinės, pro kitus praeidavo nė nestabtelėję.
Be gitarų ir smuikų, mažeikiškiai grojo pučiamaisiais, mušamaisiais instrumentais, elektriniais vargonais, kanklėmis.
„Gatvės muzikos dienos“ Mažeikiuose koordinatorius Egidijus Valantinavičius pastebėjo, kad žiūrovai šiemet tapo išrankesni, sustoja pasiklausyti muzikos ne visur, rinkosi labiau charizmatiškus atlikėjus, kurių pasirodo vis daugiau.
„O gal iki šiol muzikantai grodavo tik puse jėgos ir dabar stengiasi labiau?“ – svarstė muzikos instrumentą į rankas kartais taip pat paimantis Egidijus.

Buvo renkamos aukos

E. Valantinavičius apgailestavo, kad į „Gatvės muzikos dienas“ vangiai išeina liaudiškos  muzikos kapelos: šiemet joms skirtą aikštę „Duokim garo!“ užėmė svečiai iš Latvijos Saldaus miesto: liaudiškos muzikos ansamblis „Medus“ bei kultūros centro folkloro ansamblis.
Egidijus pasakojo, kad latviai labai susižavėjo mūsų švente, jos idėja – išeiti į gatves bendrai pamuzikuoti – ir planavo kitais metais kažką panašaus organizuoti pas save.
Mažeikiškiai pasinaudojo proga savo linkėjimus, svajones užrašyti ant simbolinės Berlyno sienos, vaikai savo svajonių miestą kreida piešė ant asfalto.
Šventės metu neliko nepastebėti raudonais marškiniais vilkintys ir aukas renkantys Raudonojo Kryžiaus atstovai: šį kartą mažeikiškiai turėjo progą bent kiek prisidėti pagelbstint dvejų metukų Augustei: jai reikalinga brangiai kainuojanti galvos operacija.

Būtina išankstinė registracija

Šventės organizatorius prašė priminti mažeikiškiams, kad norintiems groti gatvės muzikos dieną būtina išankstinė registracija, nes tik žinant, kas, kur ir kada pasirodys, galima tinkamai iš anksto viską suplanuoti. Šiemet vieną vietą užėmė iš anksto apie savo dalyvavimą nepranešę muzikantai, dėl to šiek tiek nukentėjo šokėjų pasirodymas.
Daugeliui abiturientų ateiti į „Gatvės muzikos dieną“ sutrukdė tą dieną vykęs valstybinis anglų kalbos egzaminas, todėl, pasak Egidijaus, teatro pasirodymas buvęs „labiau faktinis, o ne kokybiškas“.
„Iš kai kurių muzikantų išgirdau, kad tokioje šventėje jie dalyvauja paskutinį kartą, kadangi Mažeikiuose nėra jokio jaunimą vienijančio muzikos centro, į kurį atėjus būtų galima pasimokyti groti, pabendrauti. Todėl daugelis ketina išvažiuoti kitur“, – jaunimo nuotaikas perdavė E. Valantinavičius.
Kad ir kaip ten būtų, kitais metais vyks jubiliejinė, penktoji „Gatvės muzikos diena“, tad mažeikiškiai kviečiami jai pradėti ruoštis jau dabar, juolab kad organizatoriai mąsto apie permainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto