Mažeikius aplankė ekomiestelis

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Po Lietuvos miestus ir miestelius keliauja Aplinkos ministerijos inicijuojamo projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ komanda. Ji neaplenkė ir Mažeikių.
Antradienį Senamiesčio pagrindinėje mokykloje veikė unikalus ekomiestelis, kuriame susirinkusiems šios mokyklos moksleiviams bei kitų miesto ugdymo įstaigų auklėtiniams netrūko pažintinės-praktinės veiklos.

Iš viso projekto metu organizatoriai planuoja aplankyti ir ekomiestelius įkurti trisdešimtyje Lietuvos miestų. Mažeikiuose vyko septintasis renginys.
Šio projekto tikslas: skatinti žmones rūšiuoti atliekas ir mokyti nebenaudojamus, iš pažiūros nebereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui.
Kaip sakė Mažeikuose vykusį renginį koordinavusi Karolina Smulkytė, visuomenę vis dar reikia šviesti atliekų rūšiavimo klausimais.
„Ekomiestelių, rengiamų įvairių šalies miestų bei miestelių mokyklose, kultūros įstaigose tikslas: skatinti pačius mažiausius ir vyresnius vaikus tai daryti. Pastebima, kad kai kurie vyresni žmonės to nepropaguoja, nelabai nori ir laikosi tam tikrų visuomenėje nusistovėjusių stereotipų. Tuo tarpu vaikai yra imlesni gaunamoms žinioms ir šia informacija noriai dalijasi su savo tėvais bei giminėmis“, – projekto tikslus apibūdino K. Smulkytė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

2 Atsakymai į “Mažeikius aplankė ekomiestelis”

  1. Už kurį kandidatą į merus – konservatorę Liną Rimkienę ar socialdemokratą Antaną Tenį – ketinate atiduoti savo balsą? parašė:

    (ne į ekologijos temą) aišku,kad už Rimkienę.tik prieš tai reikėtų išnaikinti nuo tsrs laikų užsilikusius tarakonus savivaldybėje.

  2. Neprivalomas parašė:

    Labai gaila, kad tik į vieną mokyklą atvažiavo, keletą dešimčių mokinių iš kitų mokyklų pasikvietė, pliusą užsidėjo ir išvažiavo…O galėjo aplankyti visas mokyklas, tikrai būtų naudos visiems mokiniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto