Mažeikius papuoš dar vienas fontanas

„Publikos“ simpatijas konkurse pelnęs kauniečių architektų Lilijos Putnienės, Vytauto Putnos, Tado Vosyliaus projektas netrukus bus įgyvendintas. Nuotrauka iš bendrovės archyvo

Prieš ketverius metus ties Pavenčių ir Naftininkų gatvių sankryža planuotas statyti fontanas jau greitai džiugins mažeikiškius.
Statybos bendrovė, savo lėšomis įgyvendinusi šį projektą, po kelių savaičių planuoja baigti darbus. Savivaldybė ketina sutvarkyti viešąją erdvę aplink fontaną.

Pasirinktas Lietuvių projektas

Prieš ketverius metus bendrovė „Rudesta“ ėmėsi privačios iniciatyvos viešajai erdvei ties Naftininkų ir Pavenčių gatvių sankryža sutvarkyti.
Pagrindinis dėmesys buvo koncentruotas į naujo fontano įrengimą sovietmečiu buvusio fontano vietoje. Bendrovė paskelbė fontano projekto konkursą, jame dalyvavo beveik 30 architektų ir skulptorių. Vertinimo komisijai, kuriai pirmininkavo kauniškis architektas Audrys Karalius, buvo pristatyta 14 darbų.
Konkursą laimėjo olandžių architekčių Anouk Vogel ir Katarinos Brandt projektas „Mažeikių mosaic fontain“. Vis tik, anot „Rudestos“ vadovo, pasirinktas buvo publikos simpatijas pelnęs Lilijos Putnienės (buvusios mažeikiškės), Vytauto Putnos ir Tado Vosyliaus projektas „Vandens iškelta plokštė“.

Darbus sustabdė sunkmetis

Su konkurso nugalėtojais bendrovė sudarė tolesnių darbų sutartį.
Pasak „Rudestos“ direktoriaus Valdo Kumpio, kauniškiai architektai parengė fontano techninį projektą, įmonei kainavusį 50 tūkstančių litų. Tačiau jis liko neįgyvendintas, nes užklupęs sunkmetis sustabdė darbus.
„Rudesta“ savojo plano papuošti Mažeikius neužmiršo. Kaip „Santarvei“ sakė bendrovės vadovas, pažadus reikia vykdyti. „Bet tai nėra taip prastai, kaip buvo prieš keletą metų… Kai pasakysiu, kad darau tai iš savo įmonės pinigų – kai kas nepatikės, kai kam labai nepatiks, kai kas pasijaus nuskriaustas, bet pradėtus darbus turiu pabaigti“, – tvirtino V. Kumpys.

Bendrovės investicija

Statybos darbai eina prie pabaigos. Po kelių savaičių mažeikiškiai turėtų pamatyti  sumontuotą fontaną.
Pagal kauniečių architektų sukurtą projektą, fontano veikimo principas būtų toks: vandens srovė iš grindinio nukreipiama į plokštės apačią, tokiu būdu sudaromas kabančios plokštės įspūdis.
Pasak bendrovės direktoriaus, jau yra suformuota fontano „viršutinė kepurė“ ir dabar vyksta smulkūs vandentiekio sistemos montavimo darbai.
Įmonės direktorius „Santarvei“ sakė, kad dar negali įvardyti, kiek bendrovei kainuos ši dovana miestui. Tačiau, pasak vadovo, preliminarūs skaičiavimai jau atlikti: elektrinės fontano dalies montavimo išlaidos įmonei kainavo per 20 tūkstančių litų, SPA technologijos (valymo įrenginiai, kompresoriai ir kt.) – 60 tūkst. litų, statybinės medžiagos ir darbas –  per 100 tūkst. litų.
„Mums šios išlaidos nėra labai „skaudžios“, nes dalis lėšų jau buvo investuota projekto įgyvendinimo pradžioje“ –  patikino V. Kumpys.

Aplinką sutvarkys Savivaldybė

Dar prieš pradedant įgyvendinti šį projektą, viešąją erdvę aplink fontaną įsipareigojo sutvarkyti rajono Savivaldybė.
Statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas „Santarvę“ informavo, kad yra vykdomas dar 2008 metais Savivaldybėje priimtas techninio projekto sprendinys dėl šios gatvės dalies sutvarkymo: ketinama pakeisti apie 1080 kv. m betoninių trinkelių dangos, vietoje ten esančios betoninės sienelės bus pastatyti šeši mediniai suoliukai, sutvarkytas apželdinimas, įrengtas apšvietimas.
Nors, anot A. Knystauto, jo skyrius apželdinimo ir apšvietimo sprendinių dar neturi, tačiau iki rudens viską planuojama sutvarkyti.

21 Atsakymas į "Mažeikius papuoš dar vienas fontanas"

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Ir be fontanu Mazeikiuose yra ka tvarkyti! Kada gi Parka uzbaigsite?

 2. Tadas parašė:

  …kuris neveiks,kaip ir fontanas Žemaitijos gatvėje.

 3. Nuosirdus parašė:

  ACIU „Rudestos“ VADOVUI uz teseta pazada, siais laikais tai taip reta, todel dziaugiuosi ir laukiu kada fontanelis prades veikti. Nesutinku, kad jam vieta netinkama, priesingai, daug mazeikieciu keliauja i pavencius, todel eidami prie upes ar grizdami gales atsipusti, pasedeti ir pasidziaugti fontanu. Tik kada bus sutvarkyta dalis gatves salia fontanelio, irengtas apsvietimas, sutvarkytas apzeldinimas ir irengti suoliukai?

 4. UNIQUE parašė:

  Fontanas daiktas geras, idėja atrodo gera ir kilni, bet vieta parinkta tragiška. Žiūrint miesto plane pats pakraštys, plius dar prie dviejų nemenkų gatvių susikirtimo. Kažkaip pagrybauta toj srity, atrodo, bet čia tiik mano nuomonė.

 5. valio parašė:

  sauni ideja…sveikintina

 6. apas parašė:

  Siomis dienomis, budamas Milane,Italijoje,maciau idomu fontana.Vanduo pulsuodamas tryksta is aikstes vidurio grindinio ir su mazu nuolydziu gryzta i centra.Aplinkui pilna zmoniu,kurie bando apsisaugoti nuo vandens ir yra patenkinti kad siek tiek suslapo.Atrodo daug pigesnis ir malonesnis varijantas,negu mes darome.

 7. apas parašė:

  Sovietinis fontanas taip pat buvo grazus,bet neilgai.Tarp kitko,kaip Knystautas pazada teses,nes ruduo jau po keliu dienu.

 8. arunas parašė:

  sveiki na sis baseinas virs buteliu ir sigareciu buvimo vieta nes jaunimas pasirupins toum kad butu aptersta uzkista sudauzyta ir dada galesime dziaugtis graziu groziu nes pasmus nera kas saugo tokius dalykus sekmes jiums pabuvot

 9. :) parašė:

  Gražu bus.

 10. V. parašė:

  Tame kampe tikrai trūko gyvasties

 11. V. parašė:

  Sutinku, mes atpratome vaikščioti ir nieko nebematome aplinkui…

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Turbūt ne tai, kad žlibi, bet visada ratuoti, kaip sakant, esam ponai pėsčiom nevaikštom ir kas mieste darosi, nematom. :)))

 13. Žlibiams parašė:

  Na ir kiek žlibų mažeikiškių aplinkui! Nematė jie niekada fontano Žemaitijos gatvėje… Na, kaip sakoma, tokiems jau ir joks daktaras nebepadės…

 14. as parašė:

  na ir kas kad pakrastys, nematot kur kameros????tai atydziai pavaiksciokit po miesta ir paskaiciuokit, sisdemekit kur ir kiek kameru yra:::::::)))))))

 15. to Vytas parašė:

  aš matau, kad tu pats nežinai kur tas fontanas yra Žemaitijos gatvėj jeigu rašai nežinantis ar jis nesulaužytas…:))) aš tau patarčiau irgi išlipt iš savo bulkos ir pažiūrėt ar dar veikia tas fontanas…būtinai parašyk kokioj vietoj jo ten ieškoti???kažkaip nesu matęs tokio stebuklo Žemaitijos gatvėj…..

 16. Darius parašė:

  Uzsistatet baznyciomis vieta kur galejo buti grazus zalias skveras (su situ ar kitokiu fontanu),tai dabar neburnokit.
  Reikia dziaugtis ,kad grazeja miestas.juolab ,kad tai ne is jusu kisenes.

 17. Lina parašė:

  Nesuprantu kam dar tas stogas virs fontano? taigi uztenka is grindinio beganciu vandens sroviu, o dabar nesamone kazkokia padaryta, aisku sveikintina iniciatyva bet manau reikejo daryti kazkur arciau centro nes ten visikas pakrastys

 18. Vytas parašė:

  Nu smagu, kad atsiranda šiais laikais taip nesavanaudiškai mastančių bendrovių. Belieka tikėtis, kad jo priežiūra „nenumirs“ anksčiau laiko. Pats fontanas biški griozdas, bet tokio gal nesulaužys pirmom dienom veikimo. Griozdas ir mūsų Mažeikiai – meška su lokiu – abudu tokiu.

  Petrai, gal išlipk iš savo pasato kokį kartą ir prasieik pėsčias pro miestą. Yra fontanas Žemitijos gatvėj (jei vėl nesulaužytas). Yra ir melioratorių parkely vaikams…

  Antanai, nei tavo pinigai, nei tu rūpinkis. Pasistatyk savo kieme siurblį iš senukų ir džiaukis čiurkšle kai tinkamas. Vieta nei vykusi, nei nevykusi – 100 metų kaip ten fontanas buvo ir vienas smagesnių mano vaikystės prisiminimų, nors ir nevaikščiojau pro šalį kiekvieną dieną. Kaip ne kaip – prie įvažiavimo į miestą.

 19. Petrui parašė:

  Tai tas PIRMAS turbūt čia tas netoli Maximos, Žemaitijos gatvėj. Tas, kuris akmens skaldelės pribarstytas ir toks išvis, kaip nebaigtas. Tas yra PIRMAS:)

 20. Petras parašė:

  gal kas žinot kur Mažeikiuose yra PIRMAS fontanas??? :)))))))) aš bent tokio nežinau…parašykit..labai įdomu…

 21. Antanas parašė:

  bet jau vieta fontanui tai nevykusi..kiek ten žmonių per dieną praeina???? fontano reikėtų kur nors prie naujos bažnyčios…senamiestį kur nors centre…o čia kažkoks užkampis ir kišami tokie pinigai….gaila….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto