Medaliai nusileido iš dangaus

Mažeikiškių komanda po apdovanojimo geros nuotaikos neslėpė. Iš kairės: instruktorius Rimantas Morkūnas, Saulius Montrimas, Arūnas Žitkus, aeroklubo direktorė Ala Morkūnienė ir Daiva Mykolaitytė. Nuotrauka iš klubo archyvo

Vieninteliame per metus mūsų šalyje vykstančiame tikslaus nusileidimo parašiutų sporto čempionate nuo seno dalyvaujantys mažeikiškiai šiemet liko šalia prizininkų pakylos.


Medaliai – tik asmeninėse varžybose 

Savaitgalį Marijampolės aeroklube vyko 23-iasis atviras Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas. Jame dėl šalies čempionų vardų kovojo septynios komandos, asmeninėje įskaitoje varžėsi daugiau kaip keturiasdešimt sportininkų. 
Atvirosiose pirmenybėse prie lietuvių prisijungė po dvi Latvijos, Baltarusijos ir Kaliningrado parašiutininkų komandos.
„Čempionato taisyklės paprastos – komanda, kurią sudaro trys žmonės, iššoka iš minimalaus 1200 metrų aukščio, apačioje yra 2,5 metro įskaitinis plotas, šešiolikos centimetrų apskritimas yra matuojamas elektriniu būdu. Patį centrą, kurį paliesti yra kiekvieno nusileidusio sportininko svajonė, sudaro trijų centimetrų apskritimas. Varžybose sumuojami devynių šuolių rezultatai“, – trumpai varžybų taisykles išvardijo Mažeikių komandos vadovas Rimantas Morkūnas.
Mažeikių komandą sudarė Saulius Montrimas, Daiva Mykolaitytė ir Arūnas Žitkus. Jau ne pirmus metus šiose pirmenybėse dalyvaujantiems mažeikiškiams komandinėje įskaitoje tarp prizininkų nepavyko patekti – tarp septynių Lietuvos ekipų jie liko ketvirti, tarp keturiolikos visų šalių, dalyvavusių čempionate, ekipų užėmė dešimtąją vietą (lietuvių komandoms tarp prizininkų patekti nepavyko).
Asmeninėje įskaitoje Saulius Montrimas tapo trečios vietos laimėtoju, Daiva Mykolaitytė tarp moterų taip pat buvo trečia, bendroje įskaitoje su vyrais ji liko aštunta.


Vyko be pasiruošimo 

Dėl lėšų trūkumo mažeikiškiai į čempionatą vyko be pasiruošimo, su senąja parengtimi.
„Norint išugdyti aukšto meistriškumo parašiutininką, reikia  pastovių treniruočių. Mums trūksta finansavimo, tad tik su pavydu galėjome žiūrėti į parašiutininkus iš Baltarusijos ir Rusijos, kur šiai sporto šakai skiriamas didžiulis dėmesys ir pinigai. Gal todėl nė viena Lietuvos komanda negalėjo net įsiterpti į kovą dėl medalių. Ir mažeikiškių pasirodymui tai įtakos turėjo – per pirmus du šuolius jiems paprasčiausiai reikėjo iš naujo atsiminti šio sporto įgūdžius“, – sakė R. Morkūnas.
Mažeikiškis instruktorius, jau daugiau kaip trisdešimt metų ruošiantis parašiutininkus, pažymėjo, kad komandą tikrai bus stengiamasi išlaikyti dar ne vienerius metus, nes yra ir perspektyva – trylikametis Rytis Gabalis, kuris labai imlus šiai sporto šakai, jau valdo parašiutą ir yra atlikęs net 68 šuolius. Tikimasi, kad ateityje jis įsileis į komandą.
Instruktorius pažymėjo, kad šuoliai parašiutu mūsų Mažeikių aviacijos sporto klube, kuris įsikūręs   Šerkšnėnų aerodrome, populiarūs – šokinėjama visą vasarą kiekvieną savaitgalį, norinčiųjų yra nemažas būrys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto