Medalių likimas paaiškės Utenoje

Mažeikiškiai antrą kartą iš eilės palaužė Nacionalinės krepšinio lygos reguliariojo čempionato nugalėtojus uteniškius ir išlygino mažojo finalo seriją. Lemiamos rungtynės žaidžiamos šiandien Utenoje.

IŠLYGINO REZULTATĄ
Antradienį Mažeikiuose krepšinio sirgaliai turėjo progą ne tik stebėti itin atkaklias Nacionalinės krepšinio lygos pusfinalio rungtynes, bet ir pasigrožėti daugkartinės šalies čempionės, Eurolygos dalyvės Vilniaus „Teo“ krepšininkių žaidimu: tituluotos žaidėjos surengė šou ir susirungė su žinomais mažeikiškiais. Šou pasibaigė vilniečių pergale rezultatu 40:28.
Po šių varžybų paskutinįkart šį sezoną su Utenos „Juventus LKSK“ savo aikštelėje susitiko reprezentacinė „Mažeikių“ ekipa.
Mažeikiškiai iki pirmojo kėlinio vidurio sukėlė uraganą aikštelėje, išsiveržė į priekį, tačiau kėlinio viduryje jų „taikiklis nusimušė“, tuo tarpu uteniškiai atsigavo ir pirmąjį kėlinį laimėjo trijų taškų skirtumu – 17:14. Po pertraukėlės mūsų reikalai negerėjo: metimai buvo netikslūs, varžovų persvara siekė dešimt taškų, o prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo 38:29 uteniškių naudai.
Po pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė: likus iki kėlinio pabaigos dviem minutėms, mūsų krepšininkai buvo leidę varžovams pelnyti tik du taškus ir pirmavo rezultatu 46:40. Lemtingos buvo šių rungtynių paskutinės sekundės: likus aštuonioms sekundėms iki rungtynių pabaigos ir mažeikiškiams pirmaujant dviem taškais, varžovai atkovojo kamuolį prie savo krepšio, nuskubėjo iki mūsų baudos aikštelės, tačiau jų mestas tritaškis metimas tikslo nepasiekė, ir „Mažeikiai“ triumfavo išplėšę pergalę rezultatu 65:63.
Septyniolika taškų mūsų ekipai pelnė Tomas Klimas, po dvylika – Mindaugas Tamušauskas ir Laurynas Jacevičius. Mažeikiškiams nesutrukdė laimėti ir tai, kad per rungtynes pataikė tik keturis tritaškius metimus. Serija iki trijų pergalių tapo lygi – 2:2, ir galutinis rezultatas paaiškės lemiamose šios dienos rungtynėse Utenoje.
LEMS CHARAKTERIS
Pasak komandos trenerio Aloyzo Rudžio, per ilgąją pertrauką nieko naujo žaidėjams sakyti nereikėjo: „Jau prieš rungtynes lentoje parašiau tris žodžius: „Gynyba, atkovoti kamuoliai ir kamuolio branginimas puolimo metu“. Pirmoje rungtynių pusėje gynyba buvo bloga (praleidome net 38 taškus), pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių (per rungtynes mažeikiškiai atkovojo 29, uteniškiai – 37 kamuolius), nebranginome kamuolio, praktiškai neatlikome nieko, kas, kaip aš sakau žaidėjams, yra sėkmės garantas. Pagerinome šiuos tris žaidimo elementus, ir gavome rezultatą (mažeikiškiai suklydo 10, uteniškiai – 21 kartą)“.
Anot trenerio, buvo paruošti keli nauji deriniai, tačiau dėl įtampos, triukšmo nepavyko ne tik jų panaudoti, bet ir tinkamai įgyvendinti senus.
„Truputį pakoreguosime gynybą, o daugiau nieko naujo prieš lemiamą dvikovą nesugalvosi. Pergalę gali lemti tik mūsų užsivedimas bei mažeikiškių žaidėjų charakteris. Jeigu sužais T. Klimas, M. Tamušauskas ir M. Norkus, kiti žaidėjai jiems padės tiek gynyboje, tiek puolime – tada grįšime su pergale“, – tvirtino A. Rudys.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Pasak A. Rudžio, griežti žodžiai užveda žaidėjus pergalei.