Medikai tobulinsis biudžeto lėšomis?

Savivaldybės taryba Mažeikių ligoninei skyrė 47 tūkstančius eurų dviejų studentų-rezidentų studijoms. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikių ligoninė Savivaldybės prašo įstaigos medikų tobulinimui skirti beveik 50 tūkstančių eurų. Jau buvo parengtas ir ligoninei palankus sprendimo projektas, tačiau Ekonomikos komiteto posėdyje užvirus aistroms, Tarybos jis kol kas nepasiekė.
Susikirto ne tik politikų nuomonės. Diskriminuojamos nenori būti ir privačios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, kurios teikia lygiai tokias pat nemokamas paslaugas pacientams, kaip ir bet kuri vadinamoji valdiška poliklinika.

Prašoma lėšų parengtai programai

Medikai kas penkerius metus privalo prasitęsti darbo licenciją. Gydytojams tokia galimybė atsiranda sukaupus 120 valandų kursų, mokymų ar seminarų, o slaugytojams ir nelicencijuojamiems  sveikatos priežiūros specialistams (pvz. masažuotojams, kineziterapeutams, klinikos laborantams ir pan.) – 60 kvalifikacijos tobulinimo valandų.
Mažeikių ligoninė yra vienintelė stacionari sveikatos priežiūros įstaiga rajone, teikianti gyventojams sveikatos priežiūros paslaugas visą parą. Įstaigos direktorius Albinas Lidžius teigė, kad trūkstant gydytojų sunku tinkamai atlikti šią funkciją, todėl ir buvo parengta ligoninės sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos įsigijimo bei tobulinimosi programa.
„Jeigu ji bus patvirtinta ir skirtas finansavimas, tikimės, kad labiau pajudės gydytojų trūkumo ir jų kvalifikacijos kėlimo problemų sprendimas, pagerės sveikatos priežiūros paslaugų teikimas“, – tikino direktorius.
Programai įgyvendinti iš rajono savivaldybės biudžeto Visuomenės sveikatos rėmimo programos  prašoma 97077 eurų (335 tūkst. litų): 49800 eurų privalomojo tobulinimo kursams ir šiek tiek per 47 tūkstančius eurų dviejų studentų-rezidentų studijoms.

Dirba dideliais krūviais

Mažeikių ligoninės programą įstaigos vadovas pristatė ir politikams – Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų bei Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetų posėdžiuose.
Programoje išsamiai apžvelgta situacija ligoninėje. Mažeikių ligoninės duomenimis, įstaigoje per metus gydoma daugiau nei 10 tūkstančių ligonių, suteikiama daugiau kaip 60 tūkstančių  ambulatorinių konsultacijų.
A. Lidžius pripažino, kad suteikti kokybiškas paslaugas nėra lengva, nes trūksta gydytojų. Liepos pirmos dienos duomenimis, 42 gydytojų pagrindinė darbovietė buvo ligoninė, 24 gydytojai čia dirba kaip antraeilininkai: dešimt atvyksta iš mūsų rajono įstaigų, keturiolika – iš kitų rajonų.
„Kai kurie gydytojai ligoninėje verčiasi gydytojo praktika pagal kelias turimas licencijas, dirba keliose pareigose, tuo iš dalies padengdami reikalingos specialybės gydytojų trūkumą. Dieną naktį neišeina iš ligoninės, apie Darbo kodeksą nėra ko kalbėti. Naktį budi, o rytmetį dirba toliau“, –  situaciją dėl gydytojų trūkumo komentavo direktorius.
Kita problema – amžius. Didžiosios dalies  – 57,7 proc. – ligoninės gydytojų amžius – nuo 51 iki 60 metų, 22,5 proc. gydytojų – dar vyresni. Pagal vienos profesinės kvalifikacijos gydytojų amžiaus vidurkį, per 60 metų yra vidaus ligų gydytojai, gydytojai psichiatrai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, per 50 metų – gydytojai neurologai, per 70 metų – gydytojas pulmonologas.
„Aš visada sakau, šiandien viskas gerai, bet kas mus rytoj gydys?“ –  retoriškai klausė ligoninės direktorius.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Medikai tobulinsis biudžeto lėšomis?”

  1. nesuprantanciam balciunui parašė:

    Kai tamsta neprasikdamas pateksi i ligonine-tad ir suprasi,kuom medikai nuo kitu skiriasi…

  2. vvv parašė:

    okėkit gerus atlyginimus ir gydytojų netrūks, ir šiaip Mažeikiuose gerų gydytojų yra nemažai, tik nepasakyčiau apie Lidžiūtę , čia tikras nulis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto