Mero regalija – pagarbos krašto žmonėms ir istorijai ženklas

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

Ketvirtadienis Mažeikių rajono savivaldybės merei, Tarybos nariams, Savivaldybės administracijos darbuotojams, daliai rajono gyventojų prasidėjo neįprastai.
Prieš prasidedant balandžio mėnesio Tarybos posėdžiui, surengta iškilminga Savivaldybės Mero regalijos įteikimo ceremonija.

Iki šiol rajonas regalijos neturėjo

Mero regalija – juvelyrinis ženklas, atributas, įprasminantis rajono simboliką, istorinę praeitį. Jį rajono vadovas užsideda atlikdamas nekasdienes pareigas, dalyvaudamas ypatingose iškilmėse.  Pavyzdžiui, priimdamas oficialius garbės svečius, užsienio šalių delegacijas, iškilmingose ceremonijose, įvairiose šventėse ir renginiuose, Savivaldybės tarybos posėdžiuose, vizitų ir išvykų metu, kai reprezentuojama Savivaldybė.

Iki šiol pareigas ėję Mažeikių rajono savivaldybės merai tokios regalijos neturėjo.
Lietuvos heraldikos komisija dar praėjusių metų lapkritį aprobavo naujai, pagal iš mūsų rajono kilusios menininkės, dailininkės Rūtos Ničajienės sukurtą Mažeikių rajono savivaldybės mero regaliją.
Praėjusį mėnesį Taryba patvirtino jos naudojimo tvarką reglamentuojantį aprašą.
O ketvirtadienį, praėjus kiek daugiau nei metams nuo to, kai 2023–2027 metų kadencijai išrinkta Rūta Matulaitienė priėmė mero priesaiką, jai iškilmingai įteikta regalija.

Pasitikėjimo ir įpareigojimų simbolis

Išskirtinį ženklą pašventino Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos vikaras kun. Ramūnas Norkus, o įteikė Rimantas Gramas, kuris yra vyriausias Savivaldybės tarybos narys.
Regaliją priėmusi rajono vadovė džiaugiasi, kad nuo šiol Mažeikių rajonas, kaip ir kiti šalies rajonai, turės mero institucijos regaliją, kuri bus perduodama iš kadencijos į kadenciją.

„Ši regalija tai ženklas, kuris simbolizuoja gyventojų pasitikėjimą, pagarbą, o taip pat atsakomybę. Regalija dar labiau įpareigoja stengtis ir dirbti dėl rajono ir jo gyventojų“, – kalbėjo R. Matulaitienė.  Iškilmingoje regalijos įteikimo ceremonijoje merę sveikino jos artimieji, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos darbuotojai.

7 Atsakymai į “Mero regalija – pagarbos krašto žmonėms ir istorijai ženklas”

 1. " Šedevras" parašė:

  Straipsnio pavadinimas gal sugalvotas gerą jumoro jausmą turinčio asmens?

 2. Jonelus parašė:

  Darbus reikua dirbt,o ne užrašus kainuojančius nerealius pinigus visur dėliot, gaila , bet neturi Mažeikiai vadovo, kuris ne kičinėm bobelėm su užrašais į antrą galą lystų, dirbtų reikalingus ir visuomenei naudingus darbus

  1. kom. " Jonelus" parašė:

   Aha, konservuotas kaktys parodė kaip reikia „dirbti“ savo gerovei. Ilgai lapnojo, dargi buvo „teisinguolė užtarėja“, kuri buvo prieš auditą kakčiui.

 3. Vietinis parašė:

  O kada „regalijas“ gaus tie,kurie radžiūnui pardavė „Aitvaro“ malūną su visu priejimu prie užtvankos?

  1. Vietiniam parašė:

   Jei gerai prisimenu, tai galimai takai veda pas Nagienę.

 4. Draugyste, tikiuosi, kad jūs gražiai choruojate ir jūsų paslaugas visi užsisako, geidžia parašė:

  ir nekaulyjate iš biudžeto pinigų. Priešingu atveju elgiatės pataikūniškai, nedraugiškai savivaldybės biudžeto atžvilgiu.

 5. Anonimas parašė:

  Nuoširdžiai sveikiname mūsų rajono merę Rūtą Matulaitienę Mero regalijos įteikimo proga! Kultūros centro mišrus choras ,,Draugystė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto