Merui nuo politikų labiausiai kliuvo dėl bendrystės stokos

Mero Vidmanto Macevičiaus (dešinėje) ataskaita sugulė į dvidešimt du lapus, tačiau administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio ataskaitai prireikė šimto lapų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba patvirtino Savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus praėjusiųjų metų ataskaitas. Palankūs buvo ir daugumos opozicijoje dirbančių politikų balsavimo rezultatai, tačiau kritikos nuo jų kliuvo nemažai. 
Tarybos nariai iš mero ypač pasigedo bendravimo, pastarasis dėl šito kaltino „kovidą“.

„Prieš“ – tik vienas balsas

Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, tokios ataskaitos pateikiamos ne rečiau kaip kartą per metus. Pirmiausia su ataskaitomis susipažįsta Tarybos komitetai, o po to jos teikiamos tvirtinti Tarybai. 
Mero Vidmanto Macevičiaus ataskaita sugulė į dvidešimt du lapus, tačiau administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio ataskaitai prireikė šimto lapų. Ataskaitos iliustruotos įvairiais grafikais, spalvotomis nuotraukomis. Su jomis galima susipažinti Savivaldybės tinklalapyje. 

Meras savo ataskaitoje pristatė ne tik savo atstovavimą rajonui, bet ir visos Tarybos darbą. S. Šiurys apžvelgė visų administracijos skyrių darbą, strateginį planavimą, biudžeto pajamas ir išlaidas, Savivaldybės turto priežiūros ir valdymo, aplinkos ir sveikatos priežiūros, viešųjų pirkimų, infrastruktūros ir kt. sritis. 
Dar iki posėdžio kai kurie politikai viešojoje erdvėje ėmė svarstyti, kad mero ataskaita gali būti ir nepatvirtinta. Tačiau balsavimo rezultatai buvo palankūs: „prieš“ balsavo tik visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių pavasaris“ atstovas Virginijus Sungaila, susilaikė socialdemokratai Laurynas Jonauskas ir Jonas Jurkus bei konservatorė Lina Rimkienė.
Už S. Šiurio ataskaitą balsuota beveik vienbalsiai, susilaikė vienintelis V. Sungaila. Tačiau kritikos iš politikų neišvengė abu savivaldos vadovai.

Pasigedo atviresnio bendravimo

Už S. Šiurio ataskaitą balsuota beveik vienbalsiai, susilaikė vienintelis V. Sungaila. Tačiau kritikos iš politikų neišvengė abu savivaldos vadovai, labiausiai kritikos kliuvo merui.

Ona Kelpšienė merui išsakė pastabų dėl bendravimo su Tarybos nariais, kad nėra dialogo, susikalbėjimo. Kaip Etikos komisijos pirmininkė ji pastebėjo, kad yra pavienės ambicijos. Ji prašė labiau tartis su frakcijomis, Tarybos nariais sprendžiant svarbius klausimus. 

Bendrystės pasigedo ir Seimo narė Laima Nagienė. Ji teigė, kad ir gyventojai skundžiasi negalintys patekti pas merą, kad Savivaldybė užsidariusi nuo jų. Parlamentarės pastebėjimu, atskirtumas jaučiasi ne tik tarp mero ir Tarybos.

„Tik dabar, matyt, prieš rinkimus, atsirado ta bendrystė su manimi, noras susitikti. Anksčiau tik man susiskambinus su meru priimdavo. Iš administracijos ar vicemerų to noro ir nebuvo“, – kalbėjo Seimo narė. 
Meras dėl tokios situacijos kaltino „kovidą“ – iš  keturiolikos Tarybos posėdžių tik trys buvo kontaktiniai.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Merui nuo politikų labiausiai kliuvo dėl bendrystės stokos”

 1. Tautietis parašė:

  Parkelije prie kalnu pavojinga vaikščioti atsirado igriuva duobė ir lenta viena ilūžusi .Pavojinga saugokites tautiečiai .Valdžiai Vilniuje rupi ne tautos gerbuvis o karas ukrainoje matyt tas pats ir mažeikiuose.

 2. Anonimas parašė:

  o nugriovus paminklus, gyvenimas staiga pagerėjo?

 3. nėra ka rinkti parašė:

  Kaži ką veidotyrininkai paporintų apie tuos seneliokus? Liurbis visą gyvenimą ir yra visada liurbis.

 4. parašė:

  Komentas: „Zita išrinko savo merą ania, gavosi visa kandencija chuinia“

 5. parašė:

  Bl……, greičiau tie rinkimai….

 6. parašė:

  Buvo straipsnis „Sovietinei simbolikai ir Mažeikiuose pasakyta ne“, komentavimams irgi ne ? Kaip čia suprasti ? Šiaip aš už tą simboliką pašalinti, bet leiskit laisvai šnekėti…., pasireiškia kaimiškas požiūris…

  1. Mažeikiškė. parašė:

   Tai kad tuoj pasipila vatnykų komentarai.Siaubas kažkoks. Net nesitiki, kad Mažeikiuose tiek daug Kremliaus trolių yra. Paskaitykit Fb grupėje,, Kas vyksta Mažeikiuose?“. Kiek ten virkaujančių dėl apsamanojusio akmens gabalo ir surūdijusių patrankų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto