Metodiniai mokymai – į pagalbą pedagogams ir jų padėjėjams

Mokymų organizatorė Birutė Šaulienė (stovi centre) ir direktorė Janina Karpinskienė (kairėje) ruošiasi pirmojo etapo užsiėmimams. Autorės nuotr.

Siekdami, kad įstaigoje būtų gerbiama vaiko asmenybė, saugoma ugdytinių emocinė sveikata, lopšelio-darželio „Bitutė“ darbuotojai dvi dienas rinkosi į metodinius mokymus ,,Situacijų konstravimas“.

18-os grupių komandos analizavo joms pasiūlytas sudėtingas situacijas, problemas, ieškojo tinkamų jų sprendimo būdų.

Kiekvienos grupės mokytojos ir jų padėjėjos susibūrė į 18 komandų, o mokymai buvo surengti dviem pogrupiams – jie vyko vasario 27 d. ir kovo 5 d.

Kiekvienai komandai teko susidurti su pateiktos probleminės situacijos konstravimu – išsiaiškinti, kokias emocijas jaučia ir kaip jas valdo vaikai bei suaugusieji, aptarti situacijos sprendimo būdus.

Metodinės popietės „Situacijų konstravimas“ akimirka.

Komandose buvo aptariamos realios situacijos, nederami jų sprendimo metodai, ieškoma tinkamų suaugusiojo veiksmų, kurie tausotų vaikų emocinę sveikatą, demonstruotų pagarbą jo asmenybei, darytų teigiamą įtaką visam grupės mikroklimatui. Žinodami vaiko poreikius ir amžiaus tarpsnio ypatumus pedagogai ir jų padėjėjai gali lengviau suprasti ar numatyti jo elgesį, reakcijas.

Užduotis popietės dalyviams paruošė „Bitutės“ psichologė Jurgita Želvienė, socialinė pedagogė Diana Tiškuvienė ir direktoriaus pavaduotoja Birutė Šaulienė.

„Bitutės“ direktorė Janina Karpinskienė įvertino užsiėmimus, jų naudą: „Darželio mokytojai ir mokytojų padėjėjai turėjo galimybę kritiškai pažvelgti į savo vaidmenį komandoje, drauge paieškoti tinkamų pagalbos būdų, kaip lanksčiai galima išspręsti problemą.“

Šiuos metodinius mokymus inicijavusi įstaigos vadovė pridūrė, kad gerieji pavyzdžiai vėliau bus apibendrinti ir sudėti į atmintinę, prieinamą visiems įstaigos specialistams, tiesiogiai dirbantiems su vaikais.

Rita NORVILIENĖ,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto