Lapkritį rajono policijos komisariatą pasiekė daugiau kaip dvidešimt pranešimų apie įvairius sukčiavimo atvejus – gerokai daugiau nei ankstesniais mėnesiais.
Apgavo draugas
Antradienį į policiją su pareiškimu dėl sukčiavimo kreipėsi rajono gyventojas. Jis pareigūnus informavo, kad tarp spalio pabaigos ir lapkričio pradžios buvo pasinaudota jo elektroninės bankininkystės kodais ir jo vardu paimta 5 100 litų paskola iš greituosius kreditus teikiančių bendrovių. Mažeikiškis tvirtina jokių paskolų neėmęs.
Nukentėjusysis policijai nurodė įtariamąjį – savo draugą. Pasak pareiškėjo, draugas prieš kurį laiką pažadėjo padėti žemės pirkimo klausimu. Tam, kad galėtų sutvarkyti pirkimo procedūras, draugas paprašė elektroninės bankininkystės duomenį, nukentėjusysis juos ir pateikė kartu su PIN kodu.
Pareigūnai tiria visas šio įvykio aplinkybes.
Sukčiai suaktyvėjo
Lapkritis mažeikiškiams pareigūnams buvo karštas: per mėnesį juos pasiekė 23 pranešimai apie sukčiavimą. Palyginimui, spalį tokių nusikaltimų buvo vienuolika, rugsėjį – dešimt, rugpjūtį – neužregistruota nė vieno.
Lapkričio mėnesį užfiksuota įvairių sukčiavimo būdų, bet dažniausiai žmonės nukentėjo dėl to, kad už internete aptiktas pigesnes prekes, dažniausiai telefonus, iš anksto į nurodytas sąskaitas pervedė pinigus ir nei prekės, nei pinigų negavo, o pardavėjo telefonas jau būdavo išjungtas.
Nuo metų pradžios Mažeikių policijos komisariate užregistruota septyniasdešimt sukčiavimų, ištirti 44 nusikaltimai. Sukčiavimų būta gerokai mažiau, lyginant su pernykščiu laikotarpiui, kai buvo užfiksuoti 92 tokio pobūdžio nusikaltimai, už kuriuos gresianti didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų.