Metų žmogus nuopelnus atiduoda „Kauškučiui“

Jolanta TENDIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

[nggallery id=30 template=caption]Praėjusių metų pabaigoje mūsų portalo santarvė.lt surengtoje apklausoje, kas 2011 metais labiausiai garsino Mažeikius, pirmoji vieta atiteko Choreografijos mokyklos direktorei, tautinių šokių kolektyvo „Kauškutis“ vadovei Jolantai Tendienei.
Lankytojų išrinkta Metų žmogaus nominantė savo nuopelnų nesureikšmina ir sako, kad tai ne jos, o viso kolektyvo darbo rezultatas.

Laimėjimas nustebino

Tris dienas portalo lankytojai turėjo galimybę iš trylikos politikų, sporto, visuomenės veikėjų, kultūros ir medicinos darbuotojų, pedagogų išrinkti labiausiai mūsų miestui nusipelniusį žmogų.
Pasibaigus balsavimui, paaiškėjo, kad už J. Tendienę balsus atidavė daugiau nei trečdalis visų balsavusiųjų.
Po vienuolika procentų skaitytojų balsų atiteko Savivaldybės merui Antanui Teniui ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų Mažeikių susivienijimo pirmininkei Judytai Čejauskienei: ji merui nusileido tik vienu balsu.
Sužinojusi apie laimėjimą, J. Tendienė labai nustebo ir nuoširdžiai apsidžiaugė. Pedagogė neabejoja, kad daugiausiai už ją balsavo „Kauškučio“ šokėjų ir jų tėvelių.
„Aš manau, kad šis mano įvertinimas labiau skirtas visam „Kauškučio“ kolektyvui, o ne man asmeniškai. Juk žmonės visada labiau kolektyvą vertina, o ne jo vadovę – kam ji įdomi…“ – kuklinosi pašnekovė.

Lietuvos vėliavnešiai

J. Tendienė pasakojo, kad praėjusiais metais nebuvo itin gausu festivalių ir konkursų, bet kur tik jų kolektyvas pasirodė, ten pelnė prizines vietas.
„Kauškučio“ kolektyvas buvo pasirinktas naujiems parodomiesiems šokiams Moksleivių dainų šventėje.
„Juk vadovai galėjo pasirinkti kokį nors kolektyvą iš Vilniaus, bet pasitikėjimas kažkodėl buvo suteiktas mums. Ir tai yra didžiulis mūsų darbo ir profesionalumo įvertinimas“, – mano vadovė.
Dideliu įvertinimu J. Tendienė pavadino ir praėjusių metų „Kauškučio“ dalyvavimą festivalyje Turkijoje: ten mažeikiškiams buvo suteikta teisė šokti festivalio atidarymo ir uždarymo koncertuose – tokia sėkmė nusišypso toli gražu ne kiekvienam kolektyvui.
Ateityje „Kauškučio“ laukia kelionė į egzotiškąją Indiją: ten mažeikiškiai pakviesti dalyvauti pasaulio kultūros ir menų festivalyje.
„Tokie kvietimai iš dangaus nekrinta. Mus pamatė, įvertino ir pasitikėjo. Daugelyje festivalių užsienyje atstovaujam Lietuvai, esame savotiški jos vėliavnešiai“, – „Santarvei“ sakė J. Tendienė.

2 Atsakymai į “Metų žmogus nuopelnus atiduoda „Kauškučiui“”

  1. Kauškučio buvusi šokėja parašė:

    Aš sveikinu savo buvusį šokių kolektyvą ,jis tikrai to nusipelnė.Vadovė Jolanta Tendienė yra šauni šokių mokytoja, visas kolektyvas taip pat labai šaunus.Man patiko ten šokti,važiuoti į koncertus,šokti nuostabius šokius.Linksma ten.Patarčiau visiems vaikams eiti į šią nuostabią choregrafijos mokyklą.Išmokti gražiai šokti.Koncertuoti įvairiuose miestuose,miesteliuose.Kad ir visais metais jūsų kolektyvui taip sektusi.

  2. gerbėjas parašė:

    Sveikinu ir džiaugiuosi, kad įvertintas ilgas ir nuoseklus darbas. Šiais laikais ypač svarbu puoselėti tautines vertybes, kitoms tautoms sumaniai pristatyti mūsų paveldą yra ne taip paprasta, nes gyvename pigaus popso laikais.Šauni, kūrybinga vadovė Jolanta ir visas kolektyvas tikrai yra pats ryškiausias įrodymas, kad ir atokiame Žemaitijos rajone galima siekti visuotinio pripažinimo.Sėkmės jūsų kolektyvui ir šiais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto