Miestas turės savo vandens valymo įrenginius

Mažeikių savivaldybėje įvyko pasitarimas dėl Mažeikių miesto vandens valymo įrenginių statybos. Jame dalyvavo savivaldybės administracijos atstovai, projektuotojai, UAB „Mažeikių vandenys“ ir rangovų – UAB „Plungės lagūna“ – vadovai.DIRBS PATYRĘ ŽMONĖS
Apie miesto vandenvalos įrenginių statybos reikalingumą pradėta kalbėti dar apie 1997 metus. Vandens valymo įrenginiai bus pastatyti Troškučių kaime, dešinėje kelio Mažeikiai–Židikai pusėje, priešais tiltą per Ventos upę. Visa teritorija užims 9 hektarų plotą.
Pasitarime dalyvavęs projektų vadovas ir komisijos pirmininkas Mantas Jancevičius pastebėjo, kad vandenvalos įrenginių projektuotojai ir rangovai – patyrę šioje srityje, tad problemų neturėtų būti.

DAUGIAUSIA LĖŠŲ – IŠ EUROPOS SĄJUNGOS
UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis pasakojo, kad paskelbus rangovų projektui realizuoti konkursą, iš pradžių atsirado 14 pretendentų, bet paraiškas pateikė tik trys. Rangovais tapo bendra Lietuvos ir Danijos UAB „Plungės lagūna“.
Vandens valymo įrenginių projektas kainuos 20 mln. litų. Statybai 50 procentų reikalingų lėšų gaunama iš Europos Sąjungos fondų, trisdešimt procentų bus paimta iš Savivaldybės biudžeto, valstybė šiam reikalui skiria 20 procentų.

DARBAI NETRUKUS PRASIDĖS
Pirmiausia bandyta išsiaiškinti, kas rangovams trukdytų pradėti darbus ir kaip Mažeikių Savivaldybės administracija įsivaizduoja jų sprendimą.
UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Aleksandras Lukas sakė, kad jie norėtų statybos darbus pradėti kuo greičiau, bet pirmiausia reikia paruošti statybos vietą, o šiuo metu ten tebėra miškas ir krūmai.
UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis informavo, kad, nesant ministerijos patvirtinto projekto, leidimo pradėti darbus neišduoda miškininkai.
Trečiadienį P. Trakinis „Santarvę“ informavo, kad leidimas jau gautas. Pirmieji darbai – nuvalyti 3 hektarų plotą, ir jie netrukus prasidės.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto