Miesto stebėjimo sistema tampa vis efektyvesnė

Antrus metus Mažeikiuose veikia vaizdo stebėjimo sistema, kuri, pasak policijos pareigūnų, tampa vis efektyvesnė. Tai liudija ir didėjantis budinčiojo prie vaizdo kamerų pranešimų apie teisės pažeidimus skaičius.
NE VISI PRANEŠIMAI
PASITVIRTINA
Praėjusiais metais operatyvaus valdymo poskyris užregistravo 80 pranešimų, kuriuos apie daromus teisės pažeidimus suteikė vaizdo kamerų budėtojai.
Tuo tarpu šiemet vien per balandį ir gegužę pareigūnai jau gavo po keturiasdešimt pranešimų, iš kurių balandį pasitvirtino 27, gegužę – vienu mažiau.
„Gegužės 22-ąją vaizdo kamerų budėtojas apie teisės pažeidimus informavo penkis kartus (trys pranešimai pasitvirtino), gegužės 20-ąją – keturi pranešimai, visi pasitvirtino, gegužės ketvirtąją – keturi pranešimai, du pasitvirtino, gegužės trečiąją – keturi pranešimai (du pasitvirtino), ir panašiai.
Daugiausia pranešimų mus pasiekia apie tai, kad automobiliai neteisėtai statomi neįgaliųjų vietose prie prekybos centrų „Maxima“ Žemaitijos gatvėje ir „IKI“ Sedos gatvėje“, – sakė rajono Policijos komisariato operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Antanas Tenys.
Ne vienas pranešimas gautas apie draudžiamoje kelio ženklais vietoje pastatomus automobilius Naftininkų gatvėje, ne kartą pareigūnai vyko į Sodų gatvėje esantį parkelį, kur viešoje vietoje pastebėti neblaivūs asmenys.
Reaguojama operatyviai: budėtojui apie pažeidimą pranešus policininkams, pranešimas apie pažeidimus nedelsiant radijo ryšiu perduodamas budinčiam ekipažui.
LEMIA METŲ LAIKAS
IR PATIRTIS
Padėtį mieste stebi dešimt vaizdo kamerų (dvi iš jų – panoraminės), dar dvylika jų yra muliažai, kurių tikslas – sudrausminti gyventojus, todėl tikrųjų kamerų vietos neskelbiamos. Kameros rankiniu būdu valdomos pulteliu, vaizdai įrašinėjami, įrašai saugomi du mėnesius, teisę juos peržiūrėti turi tik komisariato vadovai.
Miestas stebimas visą parą, vaizdas patenka į septynis monitorius.
Pasak policijos pareigūnų, pranešimų skaičiaus augimą šiuo metu daugiausia lemia du faktoriai – metų laikas ir stebėtojų patirtis. Žiemą, anksčiau temstant ir esant silpnesniam apšvietimui, trūksta kontrolės Draugystės ir Taikos gatvių sankryžoje, į kamerų akiratį nebepatenka dalis senamiesčio.
Daugiau patirties įgijo ir prie monitorių sėdintys budėtojai, kurie jau perprato situaciją mieste ir žino, kur ir kokiu laiku galima laukti netikėtumų kriminogeniniu atžvilgiu.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo: Padėtį mieste nuolat fiksuoja dešimt vaizdo kamerų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto