Miesto svečius labiausiai domina švietėjiškos programos

Atkurtas Dautarų dvaras – viena lankomiausių rajono vietų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Į Mažeikius atvykstančius svečius, turistus informuoti stengiasi Verslo ir turizmo informacijos centras. Čia kaupiamos ir atnaujinamos žinios apie rajono lankytinas vietas, teikiamas turizmo paslaugas, organizuojamus kultūrinius renginius.
Rengiamos informacijos lankytojams nepakanka – centras susiduria su leidinių trūkumu.

DĖL EKSKURSIJŲ TARIAMASI IŠ ANKSTO

Verslo ir turizmo informacijos centro vadovė Jolanta Gintalienė teigė, kad dažnai centras iš anksto gauna prašymus padėti surengti ekskursijas po Mažeikių rajoną.
„Pageidaujantieji atvykti iš anksto parašo ar paskambinę pasako, kokios yra jų galimybės, finansiniai ištekliai, kokie objektai juos labiausiai domintų, ir mes pagal tai dėliojame ekskursijų maršrutus: surašome lankomų objektų taškus, koordinates, skambiname į muziejus ir suderiname laiką, pateikiame visus piniginius skaičiavimus“, – apie ekskursijų rengimo ypatumus pasakojo  įstaigos direktorė.
Muziejuose apie jų eksponatus, paskirtį, dirbusius ar gyvenusius žmones lankytojams pasakoja patys jų darbuotojai. Suteikti galimybę pageidaujantiems po rajoną važinėti su gidu Verslo ir turizmo informacijos centras negali – prireikus turistus gali lydėti centro darbuotojai. Pati J. Gintalienė gali vesti ekskursijas rusų kalba, dar vienas darbuotojas apie rajono įžymybes gali pasakoti angliškai.

POPULIARIOS EDUKACINĖS PROGRAMOS

Į turistinių maršrutų sąrašą praėjusiais metais dažniausiai buvo įtraukiami Renavo dvaro sodyba ir parkas, Jadvygos Balvočiūtės ekologinis ūkis, pirmosios vaistinės bei Aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus muziejai Viekšniuose ir po renovacijos atsinaujinęs Mažeikių muziejus. „Vis daugiau lankytojų priima ir atsinaujinęs Dautarų dvaras, turistams patrauklus maršrutas po Ventos regioninį parką aplankant gamtinius ir istorinius objektus. Kad ir kaip ten būtų, viena labiausiai lankomų vietų rajone yra Jadvygos Balvočiūtės ekologinis ūkis – čia žmonės susipažįsta su vaistažolėmis, paragauja arbatų, gauna daug patarimų“, – kalbėjo J. Gintalienė.
Tiek mažeikiškiai, tiek rajone apsilankę turistai domisi edukacinėmis programomis: be J.  Balvočiūtės ekologiniame ūkyje vykstančių mokymų apie vaistažoles, populiari yra Urvikių kultūros centro programa „Duonos kelias“. Abi šias edukacines programas Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras praėjusiais metais pristatė tarptautinėje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Adventur – 2015“, jungtiniame Šiaurės vakarų Lietuvos stende. Šioje parodoje buvo dalinama informacinė medžiaga apie Mažeikių krašto muziejus, kitus lankytinus objektus.

LEIDINIUS TAUPO

J. Gintalienė apgailestavo, kad informacinių leidinių apie Mažeikių rajoną, jo lankytinas vietas centras stokoja. Savivaldybės užsakymu išleisti leidiniai baigėsi, o naujų, kad ir pakartotinai, neišleidžia   ma.
„Šiuo metu dar turiu keletą knygų, žiūriu žmogui į akis ir matau – jei labai reikia, tai ir duodu. Keletą metų parodoje „Adventur“ tas knygas dalindavome, bet labai taupydavome. Bet ateina kokia nors delegacija, tai kaip tos knygutės neduosi – o jei jie norės pas mus atvažiuoti. Per tokius leidinius ir mezgami visi kontaktai“, – įsitikinusi centro vadovė.
Šiais metais išleista nauja brošiūra „Kviečiame aplankyti Mažeikių kraštą“. J. Gintalienės paskaičiavimu, tūkstančiu egzempliorių išspausdintos brošiūros likę šiek tiek per penkis šimtus – užteks šiems ir kitiems metams.
„Kita vertus, labai daug jų išleisti negali, nes informacija yra besikeičianti, kai kas pasensta, atsiranda kas nors naujo“, – samprotavo pašnekovė.

BENDRADARBIAUTI SKATINAMI MOKSLEIVIAI

Šiais metais Verslo ir turizmo informacijos centras planuoja įgyvendinti dar vieną projektą – bendradarbiaujant su nevyriausybine organizacija „Apskritas stalas“ ir Moksleivių techninės kūrybos centro fotografijos būreliu, bus išleisti atvirlaiškiai su Mažeikių miesto ir rajono vaizdais.
„Dabar atvirlaiškiai vėl tampa labai populiarūs. Tuos vaizdus fotografuos moksleiviai – jie nebus tokie kaip atvirukai – juose atsispindės ne tik Mažeikių vaizdai, bet bus įdėta ir pati moksleivių sugalvota mintis – kaip jie tą vaizdą mato“, – kalbėjo J. Gintalienė.
Ji pasakojo, kad praėjusiais metais centras organizavo keturias ekskursijas po Mažeikių miestą, vieną iš jų – svečiams iš Vokietijos. Atvykstantiems turistams, be pagrindinių lankytinų rajono objektų, buvo siūlomas poilsis kaimo turizmo sodybose, viešbučiuose, kuriuose teikiamos SPA paslaugos, rekomenduojamos rajono maitinimo įstaigos.
Domėtis gimtuoju kraštu ir kultūra centras skatina ir rajono moksleivius – kasmet organizuojami pristatymai apie Mažeikių rajono turistų lankytinas vietas, situaciją jose ir turizmo tendencijas: praėjusiais metais buvo organizuoti informaciniai renginiai rajono gimnazistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto