Ministerijos skirtus pinigus vietos bendruomenės leidžia savo nuožiūra

Ministerijos skirti pinigai naudojami šventėms organizuoti, viešosioms erdvėms tvarkyti, kanceliarinėms ir laisvalaikio prekėms įsigyti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių vietos bendruomenės šiemet gavo kone 140 tūkstančių litų. Ministerijos skirti pinigai naudojami šventėms organizuoti, viešosioms erdvėms tvarkyti, kanceliarinėms ir laisvalaikio prekėms įsigyti.

Atsižvelgta ir į gyventojų skaičių

Kaip pasidalinti pinigus, sprendė seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, susitikę su Savivaldybės vadovais. Buvo susitarta kiekvienai seniūnijai skirti po 5 tūkstančius litų ir pridėti tam tikrą pinigų sumą, kuri buvo apskaičiuota atsižvelgiant į seniūnijoje gyvenančių žmonių skaičių.
Kiekvienam gyventojui skaičiuota maždaug po pusantro lito.
Daugiausia pinigų – beveik 63 tūkstančiai litų – atiteko Mažeikių miesto bendruomenėms. Iš kaimo seniūnijų didžiausios sumos – nuo 10 iki 13 tūkstančių litų – teko Mažeikių apylinkės, Tirkšlių ir Viekšnių seniūnijoms.

Džiaugiasi parama

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirmą kartą skyrė lėšų, skirtų skatinti vietos bendruomenių savivaldą ir savarankiškumą, didinti bendruomenės narių atsakomybę už sprendžiamus klausimus. Vietos bendruomenių tarybos, į kurias buvo renkami seniūnaičių, bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių, bendrijų, nevyriausybinių organizacijų, Savivaldybės įstaigų atstovai, sprendė, kam išleisti pinigus.
Pirmosios ataskaitos ir planai byloja, kad ministerijos parama bus panaudota renginiams, šventėms organizuoti, viešosioms erdvėms tvarkyti, kanceliarinėms prekėms įsigyti.
„Nors ta parama ir nėra didelė, tačiau kai trūksta pinigėlių, brangus kiekvienas papildomas litas. O čia juk jau beveik septyni tūkstančiai“, – džiaugėsi Laižuvos seniūnas Algimantas Auškalnis.
Panašiai „Santarvei“ kalbėjo ir Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė, vardydama jau atliktus darbus. Atsižvelgiant į ukriniškių pageidavimus, nupirkta vejos sėklos, pikeliškiams – sporto inventoriaus, Lūšės bendruomenei – fotoaparatas.
Suplanuoti pirkiniai ir kitoms bendruomenėms. Račalių bendruomenė pageidavo šildymo katilo, židikiškiai savo dalį išleis gatvių šviestuvams. Jų įsigis ir ukriniškiai.

Pinigus išleisti suspės

Visą 140 tūkstančių litų paramą rajonas turės panaudoti iki metų pabaigos, tačiau ataskaitas pinigus skyrusiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai būtina pateikti kiekvieną ketvirtį.
Savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius informavo, kad mažeikiškiai jau išsiuntė ministerijai  pirmąją ataskaitą. Kol kas išleista tik šiek tiek per 11 tūkstančių litų iš 46 tūkstančių litų, gautų pirmą pusmetį. Trys seniūnijos dar neišleido nė lito.
Vicemero teigimu, pinigai rajoną pasiekė tik gegužės mėnesį, be to, užtruko kai kurios procedūros, nes, norint kažką pirkti, tenka per Savivaldybę organizuoti viešuosius pirkimus. Tačiau J. Siminkevičius neabejoja, kad seniūnijų bendruomenės suspės panaudoti visus pinigus – sumos nėra tokios didelės, o kam jas panaudoti, jau suplanuota. Be to, vieną ketvirtį neišleisti pinigai perkeliami į kitą.

3 Atsakymai į “Ministerijos skirtus pinigus vietos bendruomenės leidžia savo nuožiūra”

  1. jonas parašė:

    arba popieriaus nusipirks

  2. girtuokliui parašė:

    jei tu taip padarytum, negalvok, kad ir kiti tokie

  3. jonas parašė:

    PRAGERS TUOS PINIGUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto