Mintys po „Eurovizijos“

Virginijus Sungaila. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Viskas pasibaigė kaip visada. „Eurovizijos“ konkurse mūsų atlikėjai vėl liko tarp autsaiderių. Žinoma, galime pasidžiaugti, kad tai ketvirtas geriausias rezultatas per visą laiką, kai Lietuvos atlikėjai dalyvauja „Eurovizijos“ konkurse. Stebėdamas, kaip mūsų šalyje dominuoja „dainuojančių stringų“ muzikinis stilius, svarstau: gal todėl mes ir esame žemiau latvių ir estų. O kur mes esame aukščiau už šias dvi Baltijos šalis?
Kaip Lietuvai, kurios dauguma žmonių vertina atlikėjo išvaizdą, bet ne jo talentą, tai gan neblogas rezultatas. Su tuo galima pasveikinti mūsų atlikėjus. „Eurovizijos“ konkurse nemažai priklauso ir nuo komandos, ir jei jos sugebėjimai yra vidutinio lygio, tai toks ir rezultatas. Žinoma, nesinorėtų, kad Monika ir Vaidas po šio konkurso pasimirštų, kaip tai atsitiko su Aivaru ar kitais atlikėjais…
Mūsų atlikėjams dažnai pakiša koją labai prastas prodiuserių ir visos likusios komandos darbas. Iš karto galiu nuraminti visus, kurie puls sakyti, kad mes mažai skiriame lėšų. Kalbu ne apie pinigus, bet apie tai, kad ši komanda, kuri jau daug metų dirba „Eurovizijai“, yra išsikvėpusi. Nebėra idėjų. Tas kvailas mūsų atlikėjų „bučinys“, manau, atsirado prisiklausius kalbų, jog „Eurovizija“ yra gėjų ir lesbiečių konkursas ir kad seksualinės mažumos šiame konkurse balsuoja aktyviau. Bet mes „įrodėme“, kad taip nėra. Ar mitas žlugo?
Prieš konkursą daugiau dėmesio buvo skiriama drabužiams, o ne, pavyzdžiui, tekstui. Tarsi pamirštama, kad dainą sudaro muzika ir tekstas. „Euroviziją“ yra laimėję atlikėjai, kurie nelabai pasižymėjo gražia išvaizda, kaip „Lordi““. Mes prieš kiekvieną konkursą stengiamės vaikytis „eurovzinių“ madų, bet, deja, niekada jų nepavejame. O gal išeiti ir padainuoti taip, kaip mes jaučiame, kas mums skauda ir ką mes norim pasiųsti pasauliui, kaip tai padarė Latvijos atlikėja?..
Gaila, kad po konkurso mūsų atlikėjai atsidūrė antrame ar trečiame plane, o pirmame plane iškilo Polinos Gagarinos balta figūra. Ir dar labiau gaila, kad daug kas ant jos baltos suknelės nepamatė Putino režimo raudono kraujo. Bet alternatyvus dainos klipas apie žiaurumus. Ir nereikia čia kalbėti, kad politika „ne prie ko“. Kaip tik rusų atlikėjos dainoje politikos ir buvo daugiau už bet kurį kitą atlikėją ar valstybę.
Mane glumina tai, kaip yra puolami mūsų komisijos nariai ir kaip tautiečiai piktinasi dėl to, kad rusei Lietuva neskyrė nė vieno balo. Aš tai didžiuojuosi tokiu veiksmu. Ir pasakysiu kodėl. Pirma: mes pamatėme daugumos rusų požiūrį į mus. Jie tai išsakė savo socialiniuose tinkluose: „Lietuva nedavė Rusijai nė vieno balo, nors kol kas neatėmėme iš jų nė vieno lopinėlio žemės, netgi dar nebombardavome“. Vadinasi, jei nedarysite kaip reikia mums, tai mes jus bombarduosime?
Po tokių komentarų kažkaip nesigirdi didelio atgarsio iš Gagarinos užtarėjų. Taip pat nesigirdi didžiulio pasipiktinimo ir po to, kai yra ištransliuojama: „Lietuva, A.T.A. 1009–2015“. Dabar dar vienas retorinis klausimas: o kiek gi rusai duodavo balsų Lietuvai per „Eurovizijos“ konkursą? Pasižiūrėkite ir gal tada taps aišku, kas yra kas… Nustokime bijoti Rusijos ir nustokime garbinti jų popsą. Kai Rusijoje į sales nėra įleidžiama viena ryškiausių tos šalies atlikėjų Diana Arbenina iš grupės „Nočnyje snaipery“ ir atvirai iš jos tyčiojamasi, ji užgauliojama fašiste, mūsų šalies popso mėgėjų choras kažkodėl tyli.
Na, o kas yra daroma su legendinės rusų roko grupės „Mašina vremeni“ lyderiu Andrejumi Makarevičiumi, tai nenusakoma žodžiais. Vienas iš roko pradininkų Rusijoje dabar yra tiesiog niekinamas ir jam žadamas Borico Nemcovo likimas. O jei taip mūsų valdžia tyčiotųsi iš mūsų Stasio Povilaičio? Užuot smerkę komisiją, susimąstykime apie tai, ar mes dainose vertiname muziką ir žodžius, ką tie žodžiai reiškia ir kokiame kontekste jie yra tariami. Čia galime prisiminti ir Džono Lenono protestus prieš Amerikos karą Vietname. Legendinis „bitlas“ irgi buvo nemėgstamas savo vyriausybės, bet jis buvo dievinamas žmonių…
Tikiu, kad mūsų šalies atlikėjai surengs koncertą, palaikantį taiką Ukrainoje, ir kad į jį bus pakviesta Polina Gagarina, kuri pareikalaus savo valstybės valdžios, kad ji nutrauktų karą Ukrainoje ir grąžintų Ukrainai jos žemes, kurias brutaliu būdu užgrobė Kryme…
O baigiu jau minėto Andrejaus Makarevičiaus žodžiais, pasakytais apie tai, kas dabar darosi Rusijoje: BAISU SUVOKTI, KOKIOJE VALSTYBĖJE GYVENAME…
Susimąstykime, ar tikrai smerkdami mūsų komisiją, mes elgiamės teisingai ir ar iš to Rusijos propagandistai nepadarys sau naudingos politikos…
Gerbiamieji, klausykite roką, tai švariausia muzika pasaulyje!!!

12 Atsakymų į “Mintys po „Eurovizijos“”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Jokių minčių.. Lietuviai neturi šarmo o Eurovizijoje to laukia.. ..

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Jokių minčių.. Lietuviai neturi šarmo! O žiūrova Eurovizijoje to laukia.. ..

 3. Tadas to 2015-05-27 10:19 parašė:

  Tai melagi (-e) ,666 eurų Jums nereikalingi?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Reiktų iškart informuoti Eurovizijos organizatorius, kad mūsų komisija turi gerą ir išlavintą muzikinį skonį ir minimum 10 metų į priekį Rusijai skiria 0 balų. Kam kasmet vargintis?“ – savo paskyroje socialiniame tinkle parašė garsus Lietuvos humoristas, aktorius ir režisierius Artūras Orlauskas.

 5. triedalui parašė:

  jeigu tau 18 vieta is 40 yra tarp autsaideriu, tai tu prasikrapstyk akis gal

 6. Tadas parašė:

  Eurovizijos konkurse balai skiriami už atliktą dainą , bet ne už tai, kiek kuri valstybė mums skyrė balų.

 7. Klausimėlis parašė:

  O kodėl mes nepergyvenam ir nepuolam Rusijos ir jos prezidento, kad mums neskyrė nei vieno balo? Pirma lai patys pasižiūri savo kieme. Kaip šauksi taip ir atsilieps… Nėr čia ko taip susireikšmint dėl tų balų

 8. Tadui parašė:

  Na, nereikėtų taip susireikšminti – jūsų asmeninė nuomonė dar nereiškia visų Lietuvos žmonių nuomonės :-) Tikrai nemačiau ką ten dievinti. Eilinė rusiškojo popso atstovė, kuriai antra vieta Eurovizijoje yra gerokai per daug. Labiau tiktų 12, o gal ir dar žemesnė. Šiaip jau nepriklausau Songailos fanklubui, bet šį kartą su juo visiškai sutinku.

 9. popsas parašė:

  persunki si tema gerbiamam autoriui

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar zinot, kodel Polina Gagarina antra? Nes pirmas – Jurijus Gagarinas

 11. Tadas parašė:

  „Lietuva nedavė Rusijai nė vieno balo, nors kol kas neatėmėme iš jų nė vieno lopinėlio žemės, netgi dar nebombardavome“, – sarkastiškas nusistebėjimas dėl balų negavimo soc. tinkluose. “ Vadinasi, jei nedarysite kaip reikia mums, tai mes jus bombarduosime?“, – V. Sungailos supratimas apie minėtą pasisakymą soc. tinkluose . “ Vadinasi, jei būtų atėmę nors vieną lopinėlį žemės arba jau bombordavę, tai galėtų neduoti balsų ir jis nesistebėtų , kad negavo jų“, – mano nuomonė apie išsakymą soc. tinkluose.

  „Čia galime prisiminti ir Džono Lenono protestus prieš Amerikos karą Vietname. Legendinis „bitlas“ irgi buvo nemėgstamas savo vyriausybės, bet jis buvo dievinamas žmonių…“ P.Gagarina irgi nemėgstama Lietuvos „vyriausybės“ (skyrė tik 20 vietą) , bet dievinama Lietuvos žmonių, kurie jai skyrė net 3 vietą . Aišku, tik agurko vagys nebalsavo už ją (jie gi europiečiai- agurkas, galbūt, reikalingas kaip treniruoklis, kad nusilenkus Europai, neištiktų kultūrinis šokas).

 12. NIEKO KEISTO parašė:

  Kiekvienais metais Lietuva daro tą pačią klaidą – siunčia į Euroviziją ne tą, ką pati išrinko. Šias metais buvo lygiai taip pat – išrinkus Vaidą ir jo dainą, jį suporavo su Monika, pakeitė rūbus, aranžuotę, pakvietė 4 back vokalistus, į pasirodymo programą įtraukė vienalyčių asmenų bučinį. Su tokiu pasirodymu jie nebutų laimėję Lietuvos atrankinio konkurso, tai kaip galėjo gauti balsų Europoje. Juk jie balsų gavo tik iš latvių, gruzinų ir mūsų emigrantų. Taip pat būtina mesti lauk Giržadą su kompanija – daugybę metų niekam tikusi komanda ruošia Lietuvių daininkus Eurovizijai, ir daugybę metų gaunasi Š…Ko gero, jų tikslas – pasipelnymas, o ne tinkamas atstovavimas Lietuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto