Mirė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos archyvo nuotr.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos informuoja, jog po ilgo gydymo ir nenuilstamų pastangų 2016 metų spalio 16 naktį mirė Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Išgelbėti nepavyko

34 metų ministras ir Seimo narys ligoninėje atsidūrė rugpjūčio pradžioje dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų. Pacientui diagnozuotas ūminis biliarinės (tulžinės) kilmės pankreatitas (kasos uždegimas). Jam taikytas intensyvus gydymas Santariškių klinikų intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.
„Visa Santariškių klinikų medikų bendruomenė apgailestauja ir reiškia užuojautą ministro artimiesiems. Dėjome visas pastangas, kad išgelbėtume J. Poželos gyvybę. Būklė per šiuos mėnesius kito ir kartais atrodė, jog galėsime drauge pasidžiaugti pasiektu laimėjimu. Deja, pankreatitas yra klastinga, sunkiai prognozuojama liga. Šiandien mums labai liūdna, jog kova su šia liga buvo nelygiavertė“, – apgailestavo Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

Ūminis pankreatitas – sunki liga

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad ūminis pankreatitas – tai staiga prasidėjęs kasos uždegimas, dėl kurio gali būti pažeidžiami ir aplinkiniai audiniai, kiti organai bei ištisos organų sistemos.
Dažniausios ūminio pankreatito priežastys: akmenys tulžies pūslėje ar tulžies latakuose, dvylikapirštės žarnos ligos, chirurginės ir endoskopinės intervencijos, didelis riebalų, kalcio kiekis kraujyje, vaistų vartojimas, infekcinės ligos, alkoholis, pilvo trauma, sutrikusio imuniteto ligos, kraujotakos sutrikimai ir kt. Iki 20 proc. atvejų pankreatito priežastis išlieka neaiški.
Pagrindinis ligos simptomas – įvairaus intensyvumo (dažniausiai labai stiprus) nuolatinis skausmas viršutinėje pilvo dalyje, juosiantis, plintantis į nugarą ar pilvo apačią. Labai dažnai būna pykinimas, vėmimas (po kurio nepalengvėja), pilvo pūtimas, įvairaus laipsnio bendrieji simptomai. Dėl visų šių reiškinių bendra ligonio savijauta būna bloga, o būklė – sunki.
Ūminis pankreatitas gali būti lengvas (pasveikstama be komplikacijų) arba sunkus. Sunkiam ūminiam pankreatitui būdingos įvairios komplikacijos: šokas, dauginis organų nepakankamumas (pvz. kvėpavimo sistemos, inkstų, kepenų veiklos sutrikimas). Vėlesnėje ligos stadijoje gali atsirasti pažeistų kasos bei aplinkinių audinių supūliavimas, ūminis kraujavimas į pilvo ertmę, gali būti kasos pseudocistų bei kitų komplikacijų. Praėjus ūminiam periodui daliai pacientų gali pasireikšti kasos veiklos nepakankamumas. Nemažai daliai pacientų kasos uždegimas praeina be ilgalaikių neigiamų sveikatos pasekmių.

3 Atsakymai į “Mirė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Cia ne Dievas neleidzia………Cia tie, kurie issigando jo busimu planu sutraukyti korupcijos voratinklius, apraizgiusius Lietuva. Ar ne sutapimai jog Andriukaitis, tik prakalbejes apie pertvarkas sveikatos apsaugos sistemoje, susirgo kasos uzdegimu? Uspaskio bendroveje dirbusi moteris, prabilusi apie atlyginimus voleliuose, irgi vos issikapste is tos pacios ligos. Matyt a.a. Juras Pozela buvo kai kam dar pavojingesnis tai ji „pavaisino“ tokiu kiekiu „rukytos zuvies“, jog issikapstyti buvo neimanoma. O tiems, kuriu rankose vartosi milijardai, zmogaus gyvybe nieko nereiskia. Juk normalus zmogus to nedarytu , o jei padarytu, nebe galetu ramiai miegoti. Gaila tu vargsu, kuriems nebera galo pinigams nei turtams, juk nieko nenusinesi. Kaip atejai plikas taip ir iseisi plikas, o i amzinybe palydes nieksiski darbai, sunkiu akmeniu slegiantys siela

  2. Neteisybė parašė:

    Toks jausmas, kad nelemta Lietuvai turėti jaunų ir perspektyvių politikų… tarsi pats Dievas neleidžia. Toliau kentėsim su senom perdylom seime. Užuojauta…

  3. VIDA parašė:

    UZUOJAUTA SEIMAI TOKS JAUNAS KAIP GAILA……..:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto