Mitą, kad kaimuose nėra vagių, griauna neseni įvykiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pastaruoju metu Šiaulių ir Telšių apskričių kaimiškosiose vietovėse pagausėjo vagysčių. Galima teigti, kad viena iš vagių suaktyvėjimo priežasčių – mitas, kad ilgapirščiai darbuojasi tik miestuose, o į atokius kaimus jie neatklysta.

Tuo įtikėję žmonės gyvena, nesirūpindami savo turto saugumu, – neturi įpročio rakinti kieme stovinčių automobilių durelių, jų užvedimo raktelius ir dokumentus palieka transporto priemonėje, ūkinių pastatų, kartais – net ir gyvenamųjų patalpų durų taip pat nerakina.

Imkit mane ir važiuokit…

Vagių, sumaniusių naktį „revizuoti“ privačias kaimiškųjų vietovių valdas, atsiranda vis daugiau. Neseniai Radviliškio rajone buvo pavogti trys automobiliai, iš kurių du buvo neužrakinti, o vienas, nors ir užrakintas, bet rakteliai buvo padėti ant automobilio padangos. Tiesiog: imkit mane ir važiuokit.

Naktį iš lapkričio 9-osios į 10-ąją ilgapirščiai siautėjo po neužrakintus Mažeikių rajono Plinkšių kaimo objektus.

Po vidurnakčio keistas nerimas pažadino vieną kaimo gyventoją, K. Pliaterio gatvėje turintį nuomojamą sandėlį, kuriame laiko įvairią žemės ūkio techniką. Kamuojamas blogos nuojautos jis nusprendė mobiliuoju telefonu peržiūrėti sandėlyje įrengtos vaizdo kameros įrašus. Juose jis išvydo aplink sandėlį vaikščiojantį žmogų, kuris, pasišviesdamas žibintuvėliu, apžiūrinėjo čia stovintį traktorių.

Pamatytas vaizdas plinkšiškį privertė šokti iš lovos. Nuskubėjęs į vietą ir apžiūrėjęs pastatą bei apvažinėjęs aplinkines teritorijas, jokių asmenų nesutiko. Tačiau tai nereiškė, kad jų nebuvo. Rytą vyras sužinojo, kad pavogtas prie namų stovėjęs jo tėvų automobilis „Opel Vectra“, įsibrauta į toje pačioje K. Pliaterio gatvėje esančią kitos kaimo gyventojos fermą ir iš jos sodybos kiemo pavogtas sūnaus automobilis „Opel Zafira“.

Negundykime ilgapirščių

Pradėję šių nusikalstamų veikų tyrimą, pareigūnai nustebo dėl to, kiek netikėtų aplinkybių sudarė puikią prielaidą darbuotis vagims.

Pasirodo, „Opel Vectra“ buvo palikta atrakinta, jos salone, prie bėgių svirties esančioje daiktadėžėje, palikti ir automobilio užvedimo raktelis bei registracijos liudijimas. Ir nors vienas automobilio galinis ratas dėl kiauros padangos buvo subliuškęs, kažkas ryžosi jį pagrobti. Beje, tos pačios dienos vakarą pavogtoji transporto priemonė buvo rasta Mažeikių rajono Pievėnų kaime.

Automobilis „Opel Zafira“ irgi buvo paliktas neužrakintas su užvedimo rakteliais salone. Jį savininkas rado už kelių dešimčių metrų nuo namų, paliktą ant keliuko, nors vakare buvo pastatęs kieme, prie ūkinio pastato. Vagišiai toli nenuvažiavo dėl vienos priežasties – buvo trūkęs automobilio generatoriaus dirželis, o savininkas nespėjo jo pakeisti.

Transporto priemonėje buvo sukrauti darbo įrankiai iš ūkinio pastato, prie kurio stovėjo pavogtasis automobilis. Ir čia paaiškėjo, kad pastato pakeliamos durys irgi buvo neužrakintos.

Įvykdyti dar vieną vagystę buvo pasikėsinta K. Pliaterio g., įsibrovus vėl per neužrakintas, tik skląsčiu uždarytas fermos garažo duris. Tačiau kažkas įsibrovėlius išgąsdino, nes du televizoriai, dulkių siurblys, perforatorius, kampinis šlifuoklis, suvirinimo aparatas ir suvirinimo apsauginis skydelis rasti palikti garažo viduje, sudėti į krūvą prie durų.

Taigi, negundykime be priežiūros paliktais daiktais nusikalsti linkusių žmonių ir kelią prie jų užtverkime užrakintomis spynomis. Tiesiog vadovaukimės paplitusiu posakiu: „Kas save saugo, tą ir Dievas apsaugo.“

Gaila SMAGRIŪNIENĖ
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto