Modernus Šerkšnėnų daugiafunkcinis centras gali būti uždarytas

Autorės nuotr.

Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija lankėsi Užlieknės pagrindinėje mokykloje ir Šerkšnėnų daugiafunkciniame centre. Šios ugdymo įstaigos buvo paskutinės iš numatytų aplankyti. Jei Užlieknėje esanti mokykla gali pasigirti gana dideliu mokinių skaičiumi, tai Šerkšnėnuose ugdymo įstaiga dėl mokinių stygiaus, pasibaigus šiems mokslo metams, ko gero, bus uždaryta.
Iš visų aplankytų kaimo mokyklų bene liūdniausia padėtis dėl mokinių skaičiaus yra būtent šioje ugdymo įstaigoje. Per visas keturias klases yra vos septyni mokiniai. Visus juos besimokančius komisija ir rado. Dar keletas vaikų buvo darželinukų grupėje. Nepaisant to, kad daugiafunkcinis centras buvo šiek tiek daugiau nei prieš penkerius metus renovuotas ir vaikai mokosi jaukiose, šiltose, šiuolaikiškai įrengtose patalpose, vis garsiau kalbama apie jo uždarymą.
A. Stonkaus teigimu, ši ugdymo įstaiga neturi jokios perspektyvos. Pagal šiuo metu turimus duomenis, ateinančią rugsėjo 1-ąją į pirmąją klasę neateis nė vienas pirmokas, nebus ir priešmokyklinukų.
Tai patvirtino ir Šerkšnėnų daugiafunkcinio centro vadovo pareigas laikinai einanti Lina Šimkienė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

15 Atsakymų į “Modernus Šerkšnėnų daugiafunkcinis centras gali būti uždarytas”

 1. Mažeikietė parašė:

  Skaičiau visą straipsnį:)
  bet ar išeitis laikyti tokias mokyklas, kur 80 moksleivių, juk Užlieknė nuo Tirkšlių tik 10 km!
  Na, o 8 vaikų mokykla kaip Šerkšnėnuose visiškas absurdas; paversta daugiafunkciniu centru, kai buvo kokia 15 :):) Tai planavimas ir strategavimas. Gyvename kaip norvegai!

 2. Jei maziau vogtu parašė:

  per viesuosius pirkimus ir statybas/rekonstrukcijas algos butu normalios,bet kol zmones dirba uz tiek kam moketi daugiau.

 3. to klausimas moderniajam parašė:

  Lietuvoje kiek žinau visos soc.grupės gauna mažus atlyginimus:medikai, gaisrininkai,policininkai, pardavėjos, bibliotekininkai, mokytojai. Tai ką dabar visiems išvažiuoti kur moka 2000 eur..Aš taip pat sutikčiau ,kad mokėtų 2000 eur,bet į biudžetą matyt nesurenka,kad mokėt tokiom sumom. Žmogau ar supranti apie ką aš?

 4. SENELĖ parašė:

  Blogai kad vaikučių mažai ir reikia uždaryti .Už tai senukų rajone nemažai, galės įkurti seneliams globos namus.

 5. ale parašė:

  Stonkus kaip Breznevas,kiek jau metu sedi?:))

 6. klausimas moderniajam parašė:

  Kur gauti šiuolaikinį-modernų valstybės tarnautoją kai valstybė už tarnystę siūlo nuo 700 euriukų.Mokėtų padorų bent 2000 eur atlyginimą tai tada gal ir atsirastų modernių biudžeto skirstytojų

 7. to pagalvojus ir kitiems dėl kažkokio pavydo parašė:

  Tipiškas užsisėdėjusio valdininko-biurokrato, bet ne šiuolaikinio-modernaus valstybės tarnautojo atsakymas.Arba žmogaus ,kuris nežino kas tai-planavimas, aplinkos analizavimas,tikslingumas, efektyvumas, viešosios ekonomikos naudingumas.Ir čia nėra jokio lietuviško pavydo ar kažko panašaus.Čia tik efektyvus savivaldybės ir valstybės biudžeto paskirstymas, jei supratote apie ką rašau.

 8. oponuoju to aš parašė:

  duoda kaimui miestas šaukia kodėl ne mums,duoda miestui kaimas ūžia viskas tik miesčionam kas tas yr,ogi amžinas pavydas čia kaip toje lietuviškoje kasdienybėje klausiant kas geresnio šiandien:-,ogi kaimyno karvė padvėsė

 9. parašė:

  2009 vaikų Šerksnėnuose vaikų daugiau nebuvo, buvo tik didelis noras įsisavinti ES pinigus. Gaila, kad taip neatsakingai skirstomi pinigai, miesto mokyklos su daug didesniais ugdytinių skaičiais tokių remontų nesulaukia, o atsakingiau paskirstyti pinigai, galejo pasiekti didesnę dalį vaikų.

 10. mažeikiškis parašė:

  Pernai iš rajono išvyko 958 žmonės. Ko norėti?

 11. Šerkšnėniškė parašė:

  Gaila kad bus uždaryta, bet kitaip ir negali būti, darbuotojų skaičius beveik lygus ugdymo įstaigą lankančių skaičiui, absurdas. Nėra lankančių, mažai vaikų tai kitos išeities nėra būkim biedni bet teisingi mielieji. Gaila, graudu kad daugiafukcinio neatlieka visų funkcijų o kokie planai buvo…. Vadovai keičiasi kas pora metu… Žodžiu liūdna bet realybė tokia

 12. pagalvojus parašė:

  Koks gudragalvis tas pykstantis ant valstybės tarnautojų,Žmonių judėjimas keičiasi kas mėnesį,kas dieną ,o jis pyksta gėl 2009 metų Tik pagalvokime kiek įvykių ir gyventojų judesio įvyko per 3650 dienų Tokie „analitikai“man primena bilijardo šratų sumdymą ale kritikuoju,nes tai nieko nekainuoja.

 13. mieli ,valstybės tarnautojai,-prašovėte? parašė:

  Demografinę padėtį rajone kas ne kas ,bet valstybės tarnautojai tikrai žinojo ir dabar žino, pvzd.: kiek gimė vaikų 2018 m.arba koks gimstamumas buvo 2009 ir kiek dabar yra dešimtmečių.
  ?Pagal tai reikėjo ir planus sudarinėti dėl daugiafunkcinių-modernių centrų atidarymų, statybų ir pan..Kiek išleista pinigų? O ,kad tie ponai ,kurie nufotografuoti ir tas ponulis, t.y. buvęs seniūnas,kuris pliurpė apie traukos centrą iš savo kišenės padengtų išlaidas.Tada būtų atsakingas darbas, planavimas, išlaidos.Privačiame versle šitie ponuliai bankrutuotų, nebent turėtų ,,valdiškų“užsakymų,o dabar biudžeto pinigais gali svaigti ir apie Mažeikių bendradarbiavimą su ufonautais.

 14. www parašė:

  Nejaugi švietimo vadovas nežino ,kad Užlieknėje dauguma vaikų atsiveža iš Mažeikių ,kaip ir kitose kaimo mokyklose.Jūs gal baikit cirkintis su tom dirbtinai besilaikančiom kaimo mokyklom.Juokas ima ,kai žinai kaip iš tikrųjų yra ,o vat švietimo vadovai -atsieit nežino .Daug vaikų..-Užlieknėje…..Nebejuokinkit.

 15. jo parašė:

  Gaila,bet tvarumo dėsnis per naują nebus išrastas…nebeliko ugdytinių,nebereikia ir mokyklos.Prieš penkeris metus priimant sprendimą sutvarkyti pastatą tuometinis seniūnas mušėsi į krūtinę sakydamas,kad tai bus traukos centras jaunoms šeimoms deja bendras Lietuvos ekonomikos smukimas viską pakoreguoja ne kaimo naudai.Tokių uždaromų ugdymo įstaigų pilna visoje šalies teritorijoje Kaimyninis Akmenės rajonas jau uždarė visas mokyklas kaimiškose seniūnijose ir žemė nuo to nepradeda suktis priešingai.Gaila,kaip nebūtų gaila.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto