Mokesčiai už šildymą tuština pinigines

Neatmetama, kad šilumos kaina Mažeikių mieste ir rajone toliau kils. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prasidėję metai dėl didėjančių kainų daugelį nuteikia nemaloniai. Mokesčiai už suvartotą šilumos energiją – ne išimtis. Daliai mažeikiškių mokėjimai už šildymą išaugo dvigubai.
Daugiabučių namų gyventojai savo apmaudą išlieja socialiniuose tinkluose, o šilumininkai nieko gero nežada ir ateityje – jų teigimu, šilumos kainos veikiausiai tik kils. Tai lemia ne tik žiemiški orai, bet ir nuolat didėjanti biokuro kaina.

Išsakė nepasitenkinimą

Dėl išaugusių mokėjimų už gruodį suvartotą šilumą socialiniuose tinkluose tarp mažeikiškių užvirė diskusija. Žmonės piktinosi dvigubai išaugusiomis sąskaitomis ir tuo, kad labai skirtingai tenka mokėti iš pažiūros vienodų nerenovuotų daugiabučių gyventojams.
Vieniems už trijų kambarių buto šildymą tenka mokėti iki 80 eurų, kitiems už dviejų kambarių butą teks pakloti per 90 eurų. Mažeikiškiai rašo, kad keturių kambarių būsto šildymas gruodžio mėnesį jiems atsiėjo 133 eurus ir šią sumą pavertė litais – 458. Sąskaitomis už šildymą pasipiktinę internautai teigė, kad tokių sumų nemokėjo net spaudžiant itin stipriam šaltukui.

Sunku palyginti

Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ vadovas Arūnas Čekanauskas, komentuodamas situaciją, „Santarvei“ sakė, kad Mažeikiuose nėra dviejų vienodų daugiabučių namų, kaip ir nebūna dviejų vienodų žmonių.
„Kiekvieno daugiabučio namo šiluminė varža yra skirtinga. Vieni namai labiau sulaiko šilumą, kiti yra labiau „kiauri“. Daug kas priklauso ir nuo daugiabučio namo statybos metų, ir net nuo pačių gyventojų įpročių. Vieni labiau mėgsta butus vėdinti, kiti mažiau. Kai kur nuolat laikomos atviros laiptinių durys. Tokiais atvejais šilumos energijos suvartojimas kur kas didesnis“, – paaiškino A. Čekanauskas.

Didelis lauko temperatūros skirtumas

Atšalus orams ir praėjusių metų gruodžio mėnesį lauko temperatūrai nukritus žemiau nulio, padidėjo šilumos energijos suvartojimas.
Praėjusių metų gruodžio mėnesį vidutinė lauko temperatūra buvo minus 3,47 laipsnio, o gyvenamo būsto kvadratinio metro šildymas mažeikiškiams vidutiniškai atsiėjo 1,01 euro. Dar prieš metus –2020-aisiais – gruodžio mėnesio vidutinė lauko temperatūra siekė plius 1,32 laipsnio, o gyvenamo būsto vieno kvadratinio metro šildymas vidutiniškai kainavo 60 centų.

Nuo keliasdešimt centų iki 2 eurų

Lauko temperatūros pokyčiai ir namų šiluminės varžos skirtumai atsispindi sausio mėnesį gautose sąskaitose už šildymą.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Mokesčiai už šildymą tuština pinigines”

 1. Anonimas parašė:

  Lietuvoje nėra tokių mokesčių. Šalyje nustatyti nekilnojamo turto, PVM, akcizų mokesčiai. Suteiktos komunalinės paslaugos apmokamos lygiai taip pat, kaip ir perkant bet kokią prekę.

  1. Anonimui parašė:

   Gaunantiems mažas pajamas dauguma komunalinių mokesčių yra kompensuojami visiškai arba iš dalies.

   1. B. parašė:

    Dar kartą kartoju: komunalinių mokesčių Lietuvoje nėra. Pasidomėkite VMI. Tai ką Jūs vadinate komunaliniais mokesčiais yra paprasčiausias apmokėjimas už suteiktas paslaugas.

 2. o8Aa parašė:

  Kompensacijos už šildymą gyventojus padalino į dvi dalis.Katrie negauna kompensacijos arba yra ant mokesčių lengvatos ribų norėtu,kad šilumos būtu šiek tiek mažiau,tačiau yra kita gyventojų grupė,kuri gauna valstybės pagalbą,amžinai bėdavoja,kad jiems šalta.Jie netgi nesistengia susitvarkyti langų,durų.Pasidomėjus kokia temperatūra jų butuose,nustembi,kai pasako,kad 20-23 laipsniai.Likusiems gyventojams reikia pastoviai laikyti atvirus langus.Galiu drąsiai teikti,kad ir šilumos tiekėjams tokie didelės šilumos norėtojai yra naudingi.Renovacijų organizatoriai irgi laimingi,tokie amžinai,,šalantys“visada prabalsuos už namų atnaujinimą,nes jie atleidžiami nuo mokesčių ir vietoje jų išlaidas padengs gaunantys minimumą ir vaikus auginančios šeimos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto