Mokiniai ir mokytojai savo darbų parodą skyrė Lietuvai

Parodą apžiūrinėjo mokiniai, mokytojai ir visi, kam įdomi kūryba. Autorės nuotrauka

Mažeikių muziejuje atidaryta Mažeikių rajono technologijų mokytojų ir mokinių kūrybos darbų paroda „Atkurtai Lietuvai – 100“.
Padėkos raštais buvo apdovanoti 12 Mažeikių rajono mokyklų moksleiviai, kovo pradžioje dalyvavę rajoninėje technologijų olimpiadoje ir iškovoję 1–3 vietas.
Tarp jų – ir Titas Žvirždinas, savaitgalį vykusioje respublikinėje technologijų olimpiadoje pelnęs I laipsnio diplomą ir aukso medalį.

Stengiasi priminti papročius

Parodos atidarymą pradėjo Gabijos gimnazijos mokiniai. Drauge su mokytoja Živile Nagiene jie paruošė meninę kompoziciją.
Pristatymą vedusi Mažeikių rajono technologijų mokytojų metodinio ratelio pirmininkė Ingrida Muturė priminė, kad šie metai yra ne tik Lietuvos atkūrimo 100-mečio metai – jie dedikuoti ir rašytojui, filosofui Vydūnui.
„Žmogus privalo jausti ryšį su savo aplinka, kalba, istorija ir papročiais. Mes, kaip technologijų mokytojai, labiausiai ir norime parodyti, priminti mokiniams lietuviškus papročius. Stengiamės priminti Lietuvos istoriją“, – kalbėjo Gabijos gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja.
Dėkodama parodoje eksponuojamų darbų kūrėjams – mokiniams ir mokytojams, I. Muturė sakė, jog šiame technologijų amžiuje mokiniai neretai pralenkia savo ugdytojus.
Pasak pedagogės, parodos lankytojai turėtų įsitikinti, kad lietuviškas tradicijas galima pateikti šiuolaikiškai, įdomiai ir originaliai.
„Norėčiau, kad kiekvienas išeidamas pagalvotumėte apie tai, ką vieno ar kito darbo autorius norėjo pasakyti. Kad pamąstytumėte apie mūsų tautos laisvę ir ar mes ją tinkamai vertiname“, – kvietė parodos organizatorė.

Autorės nuotrauka

Apdovanojo olimpiados dalyvius

Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris ragino, apžiūrint technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinius darbus, atkreipti dėmesį į juose užkoduotus simbolius.
Jis linkėjo, kad į kūrinius sudėtas tautiškumas neužgestų nepaisant to, kur nuvestų gyvenimo kelias – į kitus Lietuvos miestus ar į užsienį.
Padėkos raštais apdovanoti moksleiviai iš 12 Mažeikių rajono mokyklų. Jie kovo pradžioje dalyvavo rajoninėje technologijų olimpiadoje ir iškovojo 1–3 vietas.
Parodos atidarymo metu padėkos įteiktos rajoninės olimpiados nugalėtojams: Merkelio Račkausko gimnazijos 3 klasės mokiniui Dovydui Muniui ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos aštuntokui T. Žvirždinui.
Abu moksleiviai balandžio 20–21 dienomis Šiauliuose vykusioje respublikinėje technologijų olimpiadoje atstovavo Mažeikių rajonui. T. Žvirždinas tekstilės srityje laimėjo I laipsnio diplomą ir aukso medalį.

Technologijos parodos pristatyme Gabijos gimnazijos mokiniai meniškai kalbėjo apie rimtus dalykus. Autorės nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto