Mokinių pavėžėjimas į mokyklas bus kontroliuojamas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Viena iš problemų prasidėjus naujiesiems mokslo metams – mokinių pavėžėjimas. Jis iš rajono biudžeto reikalauja nemažų lėšų.
Švietimo skyrius ieško optimalaus varianto, kaip tas išlaidas sumažinti. Jo vadovo teigimu, su tuo, kad kai kurie vadovai vilioja vaikus į savo mokyklas ir žada jiems lengvatas už kelionę –  taikstomasi nebus.

Švietimo skyriaus duomenimis, šiais mokslo metais pavėžėjimo paslaugų reikės 1 400 mokinių. Praėjusiais mokslo metais buvo vežama dviem šimtais mokinių daugiau – tam išleista 1 mln. 700 tūkstančių litų, t. y. beveik pusė milijono eurų.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pasakojo, kad vaikai į mokyklas keliauja reguliaraus susisiekimo transportu – bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ autobusais, mokykliniais autobusais, kurių rajone jau yra trylika, tėvų transportu, taip pat naudojamasi kelių keleivius vežančių bendrovių paslaugomis.
„Stengiamės vežti visus, kuriems tai priklauso pagal įstatymą. Per praėjusius mokslo metus vyko net septyni pasitarimai pavėžėjimo klausimais – daugiausiai dėl maršrutų dubliavimo. Pasiekėme ir rezultatų – išlaidas mokslo metų pabaigoje pavyko sumažinti. Šia linkme dirbsime ir naujais mokslo metais“, – kalbėjo vedėjas.

Plačiau apie pavėžėjimo problemas skaitykite laikraštyje.

5 Atsakymai į “Mokinių pavėžėjimas į mokyklas bus kontroliuojamas”

 1. Aha parašė:

  Visi mandrūs dėl tokių (mokytojas ir mokinys) važiavimo, kol niekas neatsitiko. Bet kai autobusai į vieną pusę dvigubinasi: pavyzdžiui maršrutinis ir mokyklinis. O čia lygiesiems leista leisti lėšas,va taip ir susikaupia pusantro milijono išlaidų. Senai taip reikėjo griežtinti kai kurių vadovų savivalę.
  O visais laikais tėvai rinkdavosi mokyklas ir spręsdavo problemas patys. Tai, mielieji, rinkitės ir mokėkite. Juk jūsų vaikas yra, o ne valstybės. Turėk pinigų ir pavėžėjimo pagal norą išlaidoms.

 2. ouiku parašė:

  Šaunu, kad mokytojai vežasi, vadinasi mokiniai saugiai ir tikrai pasiekia mokyklas. Geriau ir nereikia norėti :)

 3. jo parašė:

  Būtinai reikia pavežėti, vaikai turi teisę lankyti mokyklą, kuri jiems patinka ir yra patogesnė.

 4. Įdomu parašė:

  kaip būtų, jeigu tos mokytojos, pačios besivežančios vaikus, pateks į avariją ir vaikai bus sužeisti? Žinoma, nelinkiu tokios nelaimės.

 5. Mažeikiškė parašė:

  Tai kad nepadės:) Vis tiek bus nuviliotų mokinių. Pikelių ir Ruzgų mokyklos mokytojai mokinius iš miesto parsiveža patys automobiliais, net ne mokykliniu autobusu. Jie nevažiuoja į šias mokyklas autobusų parko autobusais :)
  Pasižiūrėkit kiekvieną rytą prie kirpyklos Sodų gatvėje ir pamatysit ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto