Moksleiviai žengė „Atminties keliu“

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=905 template=caption]Mažeikių rajono mokyklų bendruomenės minėjo Lietuvos žydų genocido dieną. Ta proga mokiniai ir mokytojai šios savaitės pradžioje prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. Be to, Mažeikiuose lankėsi ir žydų kilmės rašytojas, žurnalistas ir aktorius Arkadijus Vinokuras.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas kasmet kviečia Lietuvos mokyklas prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. Ne pirmus metus į šį kvietimą atsiliepia ir Mažeikių rajono švietimo įstaigos.
Pirmadienį žydų genocido vietą Mažeikiuose, šalia Ventos upės, aplankė Krakių pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojai.
Antradienį atvirą istorijos pamoką savo auklėtiniams – antrokams surengė Merkelio Račkausko gimnazijos istorijos mokytoja Silva Paulauskienė. Į atvirą pamoką atvyko ir mintimis pasidalijo rašytojas A. Vinokuras. Jis neseniai išleido knygą, kurioje teigia, jog lietuviai nėra žydšaudžių tauta, o vaikai – nekalti dėl tėvų nusikaltimų.
Lietuvos žydų genocido dienos minėjimų dalyviai žydų žūties vietoje padėjo akmenėlius su vardais bei vietovėmis, kuriose gyveno žydai ir iš kurių jie buvo suvaryti į nužudymo vietas.
Akmenys su žmonių vardais primena: genocido aukos – ne istorijos statistika, tai – žmonės, kurių vardai ir gyvenimo istorijos neturi būti užmirštos.

One Reply to “Moksleiviai žengė „Atminties keliu“”

  1. mmm parašė:

    A r čia Vinokuras ta proga makiažą pasidaręs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto