Moksleivių dainų šventėje – mažeikiškių desantas

Savivaldybėje buvo pagerbti Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Tu mums viena“ mūsų rajonui atstovavusių kolektyvų vadovai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybėje pagerbti VIII Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Tu mums viena“ mūsų rajonui atstovavusių kolektyvų vadovai. Jiems įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.
Šioje šventėje dalyvavo 544 mažeikiškiai – tai buvo viena gausiausių rajonų delegacijų.

Dalyvavo visur

Į Moksleivių dainų šventę iš Mažeikių šiemet vyko 16 kolektyvų ir 29 jų vadovai.
Mažeikiškių delegacijai vadovavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė. Vaikų sveikata šventės metu rūpinosi vyriausioji medicinos slaugytoja Dalina Daukantienė, už moksleivių saugumą buvo atsakingas Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistas Petras Norvilas.
Mažeikiškius vaikus lydėję vadovai, jų pagalbininkai džiaugėsi, kad šventė praėjo sklandžiai, be  didesnių nesusipratimų, tad mokiniai į namus grįžo sveiki ir patenkinti renginiu.
„Įvairiausių renginių šventėje – labai daug ir beveik visuose dalyvavo vienas ar kitas kolektyvas iš Mažeikių. Mūsų miesto atstovai, kolektyvai buvo matomi visur“, – teigė N. Zakalskienė.
Ji pasakojo, jog Valstybės dieną, liepos 6-ąją, Daukanto aikštėje prie prezidentūros vykusiose šventės atidarymo iškilmėse rajonų vėliavų eisenoje Mažeikių miesto vėliavą nešė jau vos ne etatiniu vėliavnešiu tapęs Choreografijos mokyklos šokių mokytojas Vytautas Balvočius.

Nešė vėliavas

Didelės garbės nusipelnė ir tos pačios dienos vakare Vingio parke vykusios dainų dienos „Tu mums viena“ įžangos metu Lietuvos valstybės istorinę vėliavą nešęs buvęs Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“ šokėjas Domantas Varnas.
Dainų dienos koncerte didžiulėje Vingio parko estradoje drauge su keliomis dešimtimis tūkstančių šalies jaunųjų choristų dainavo ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos jaunučių bei jaunių chorai, Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos jaunių choras „Raskila“.
„Kad dalyvavo šventėje, vaikai yra labai laimingi. Per repeticijas būdavo visko: vaikai ir sėdėdavo, ir patinginiaudavo, bet per pačią šventę jie dainavo tikrai iš visos „dūšios“. Paskui grįžtant į mokyklą jie buvo visi susikabinę, jautė kažkokią euforiją ir džiaugėsi. Parvažiuojant klausiau, ar norėtumėt dar dalyvauti, visi sakė teigiamai“, – įspūdžiais dalijosi V. Klovos muzikos mokyklos jaunių choro vadovė Dalia Olberkienė.

Mažeikiškių desantas

Bene labiausiai Moksleivių dainų šventėje buvo matomi mažeikiškiai šokėjai: šokių dienoje „Mano žemė“, vykusioje „Siemens“ arenoje, dalyvavo aštuonios Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“ grupės – beveik pusantro šimto šokėjų, modernaus šokio studijos „Niuansas“ jaunuolių, dvi Gabijos gimnazijos šokių kolektyvo „Gabija-Džesi“ grupės,  Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos šiuolaikinio šokio kolektyvo „Tornero“ bei dvi sportinių šokių studijos „Spindulys“ šokėjų grupės. Iš viso „Siemens“ arenoje šokių šventės metu iš Mažeikių pasirodė per du šimtus šokėjų.
„Jeigu dabar išgirsite, kad mes esame desantas, tai nenustebkite, nes bent jau tarp choreografų kitaip nei Mažeikių desantu mūsiškių ir nevadino. Labai sunku suskaičiuoti žmones, kurie buvo ne iš Mažeikių, nes ir tarp savanorių, ir tarp lydinčiųjų, ir tarp pagrindinių vadovų – visur buvo savi.
Esu visiems ir pirmiausia savo kolegoms dėkinga už tai, kad jie buvo nepakartojami – Mažeikių kartelę pakėlė į tokį lygį, kad jau nebežinau, kur dabar kilti“, – kalbėjo Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“ meno vadovė Jolanta Tendienė.

Ir kūrė, ir šoko

Pirmoji šokių dienos dalis po šios šventės atidarymo prasidėjo mažeikiškių choreografų sukurta programa „Paukščiai“.
Šokių aikštės kompozicijas kūrė vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“ choreografės Olga Gross, J. Tendienė, Ramunė Zelbienė – jos buvo pagrindinės šios programos baletmeisterės. Šokių mokytojai Danguolė Dapšytė ir Marius Naruta šioje programoje pasižymėjo kaip solo partiją atlikę šokėjai.
Keletą aikštės kompozicijų Šokių dienos šventei sukūrė „Niuanso“ vadovė Jelena Legenzovienė, o modernaus šokio programos „Vanduo“ šokis „Jūros balsas“ – mažeikiškės choreografės Danguolės Dapšytės kūryba. Jos buvo šios programos baletmeisterėmis, asistente čia dirbo Gabijos gimnazijos šokių kolektyvo „Gabija-Džesi“ vadovė Simona Gargasaitė, o „Niuanso“ šokėjai Paulina Vinčaitė ir Andrius Bogdanovas šios programos metu atliko solinį šokį.
„Sukurti ir pastatyti šokį yra viena, kas kita – būti aikštės kompozicijos autoriumi. Čia reikia suburti šokiui daug kolektyvų, numatyti, kaip kolektyvai išsidėstys aikštėje, kaip jie judės. Tai yra gana sudėtingas dalykas“, – teigė J. Legenzovienė.

Spalvingiausias kolektyvas

Į Moksleivių dainų šventę iš Mažeikių vyko ir V. Klovos muzikos mokyklos akordeonininkų orkestras, kuriam vadovauja Rimantas Mikalauskas. Šie muzikantai pasirodė Šv. Jonų bažnyčioje vykusiame akordeonų koncerte „Akordeonų šėlsmas“.
Dainų šventė neapsiėjo ir be moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestrų. Mažeikiams atstovavo V. Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Mažeikių dūdoriai“ bei šios mokyklos Sedos filialo orkestras „Griaustinis“ drauge su Moksleivių namų šokių grupe „Saulė“.
„Griaustinio“ vadovas Kęstutis Dvaržeckis pasakojo, kad abu Mažeikiams atstovaujantys orkestrai grojo Dainų dienos šventės metu, o sediškių orkestras, tik jam atvažiavus į Vilnių, buvo operatyviai persodintas į atvirą autobusą ir vilniečius linksmino važiuodamas nuo Arkikatedros iki Seimo rūmų bei atgal.
„Buvo dar du papildomi koncertai: vienas – pirmąją šventės dieną Bernardinų sode, po to grojome savo programą eisenoje Pilies gatve nuo Rotušės aikštės iki Arkikatedros. Joje dalyvavome paprašyti pučiamųjų orkestrų šventinės dalies organizatorių, kadangi mus jie priėmė kaip spalvingiausią,  judriausią ir linksmiausią kolektyvą“, – įspūdžiais dalijosi K. Dvaržeckis.

Drauge su V. Povilioniene

Aštuntoji Lietuvos moksleivių dainų šventė baigėsi Kalnų parke vykusiu ansamblių vakaru „Koks gražus tavo veidas, gimtine“. Jame dalyvavo penki mažeikiškių kolektyvai: V. Klovos muzikos mokyklos koncertinių kanklių, žemaitiškų tradicinių kanklių ansambliai su vokaline grupe, Kultūros centro folkloro ansamblis „Alksniokā“ bei Sedos kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Remoliokā“.
Per televiziją stebėjusieji šį koncertą galbūt nežino, kad drauge su Veronika Povilioniene aikštėje pasirodė ir skaitovas iš Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos – būsimasis penktokas Kajus Lementauskas, o šios šventės dalies „Nuo sekminių lig joninių“ metu žemaitiškai bendravo „Alksniokų“ ansamblio dalyvės Ieva Šlutaitė ir Monika Kaminskaitė.
Mažeikiškių „Alksniokā“ papildomai savo programą dainų dienos metu parodė ir viename iš sostinės skverų prie „Amberton“ viešbučio.

One Reply to “Moksleivių dainų šventėje – mažeikiškių desantas”

  1. onutė parašė:

    Tai buvo kažkas naujo, įdomaus, nuostabaus……….svarbiausia jaunatviškas……koncertas. AČIŪ VADOVAMS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto