Mokykloje patirtas susižavėjimas gramofonais išaugo į didelę aistrą

Su gramofonais mažeikiškis Gedminas Stasiūnas draugauja jau per dvidešimt metų. Autoriaus nuotrauka

Mažeikiškis Gedminas Stasiūnas kaupia retą ir neįprastą kolekciją – renka gramofonus ir patefonus. Jų vyriškis jau yra sukaupęs apie pusantro šimto. 

Su šių daiktų laikymo ir eksponavimo problema susiduriantis kolekcininkas turi beveik visų rūšių, visų gamintojų gramofonų bei patefonų, bet, esant galimybei, savo kolekciją mielai papildo vis kitu aparatu.
Gedmino namuose gramofonai ir patefonai užima beveik du kambarius, dar vieną jų dalį saugoti pasiėmė giminaičiai, aparatų yra ir vyriškio dirbtuvėse.
Bendrovėje „ORLEN Lietuva“ dirbantis vyriškis ne tik kolekcionuoja šiuos muzikos aparatus, bet išmano jų sandarą, veikimo principus, prireikus gali pataisyti ar prikelti naujam gyvenimui seną, jau lyg ir nurašytą daiktą.
Pirmoji Gedmino pažintis su gramofonais įvyko dar mokyklos penktoje ar šeštoje klasėje –  fizikos būrelio vadovas prašė mokinių nešti senus radijo aparatus detalėms, tad vaikai prinešė senų gramofonų, kurie buvo labai gražūs ir berniukui padarė didelį įspūdį.
Artimesnė kolekcininko pažintis su šiuo muzikos aparatu įvyko apie 1990-uosius, kai Mažeikiuose rinkdavosi kolekcininkai. Gedminas atsinešė mažiuką savigynai skirtą amerikonišką brauningėlį, o vienas mažeikiškis – seną rusišką gramofoną. Išmainytas į ginklą jis tapo pirmuoju kolekcijos egzemplioriumi…

Apie tai, kaip mažeikiškis kaupė savo kolekciją ir ko jį išmokė šis pomėgis, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

One Reply to “Mokykloje patirtas susižavėjimas gramofonais išaugo į didelę aistrą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Labai reikia man patefono,gal parduotum viena? Turiu didele kolekcija geru ploksteliu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto