Mokyklos išliks, keisis kai kurių darželių statusas

Dėl Sodų pagrindinės mokyklos ateities kyla daugiausia klausimų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rajono politikai patvirtino švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą 2020–2023 metams. Kol kas nesiruošiama uždaryti nė vienos mokyklos, išliks ir Sodų pagrindinė mokykla, dėl kurios likimo buvo kilęs nemažas ažiotažas.
Vis tik net trečdalio švietimo įstaigų neaplenks permainos. Vieną jų – lopšelių-darželių vadovų problemą ruošiamasi spręsti šias įstaigas jungiant prie mokyklų.

Buvo sudaryta darbo grupė

Rajono mokyklų pertvarka vyksta etapais, įgyvendinamas vienas planas, – rengiamas kitas.
Keičiasi valdžia, sudaromos naujos komisijos, darbo grupės su ta pačia užduotimi – parengti švietimo įstaigų tinklo pertvarką.
Pavyzdžiui, 2018 m. lapkričio mėnesį Savivaldybės mero potvarkiu buvo sudaryta Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos plano 2016–2019 metams patikslinimo komisija, kuriai vadovavo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė.
Komisija iki praėjusių metų gegužės 1 d. turėjo susitikti su mokyklų bendruomenėmis ir išnagrinėti kiekvienos mokyklos ateities galimybes. Komisijos darbą pakoregavo rinkimai, valdžios pasikeitimai.
Praėjusių metų lapkričio mėnesį mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos 2020–2023 metų planui ruošti. Į ją įėjo Savivaldybės administracijos, švietimo įstaigų, profesinių sąjungų atstovai, politikai. Darbo grupė išvadas turėjo pateikti iki kovo 2 d., tačiau, jai prašant, Savivaldybės meras terminą pratęsė.

Buvo trys variantai

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, tarybos posėdyje pristatydamas sprendimo projektą, parengtą pagal darbo grupės siūlymus, informavo, kad buvo parengti trys plano variantai, tartasi su įstaigų bendruomenėmis, planas du kartus aptartas įstaigų vadovų susitikimuose.
Prašyta visų, tarp jų – ir Savivaldybės tarybos narių, pateikti pasiūlymų, pastabų, pastebėjimų, į gautus stengtasi reaguoti.
Vis tik pertvarkos planą svarstant Savivaldybės tarybos posėdyje, kai kurie politikai teigė girdėję nusiskundimų iš švietimo įstaigų vadovų, jog jiems trūkę informacijos, su jais nesitarta.
„Kaip galima sakyti: nieko nežinome? Šis planas du mėnesius buvo skelbiamas Savivaldybės tinklalapyje. Per tą laiką nebuvo nė vieno siūlymo, atsiliepimo, nė vieno skambučio“, – apie galimybę susipažinti su darbo grupės parengtu dokumentu „Santarvei“ kalbėjo A. Stonkus.
Darbo grupei vadovavusi vicemerė Sigutė Bernotienė pridūrė: ji ir pati dalyvavo direktorių susirinkimuose, buvo kalbėta pertvarkos tema ir nebuvę jokių pretenzijų.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Mokyklos išliks, keisis kai kurių darželių statusas”

  1. Anonimas parašė:

    Tai nieko nesprendžia. Ką reiškia kol kas ? ką reiškia ,keli darželiai neišvengs pokyčių? kokie tai darželiai? kokie pokyčiai ? jovalas kažkoks ? Valdžios trypčiojimas vietoje prives prie dar skaudesnių pasekmių. Mąstantys,tėvai tikrai neves savo būsimų pirmokiukų į “ Žiburėlio“ ar į ‘Jagmino“ keturmetę ,nes nėra jokios garantijos ,kad po metų kitų neuždarys? rinksis tas mokyklas kur garantija yra. Sodų vidurinė irgi liko nei šis nei tas ,kas turi vaikus kuriems reikia rinktis 5 -tą klasę vėl nesirinks šios mokyklos dėl tos pačios priežasties nėra garantijos,aiškumo kad po metų kitų neuždarys ? kam ir pradėti ? Vietoj to kad priimti tvirtą sprendimą dabar 3 mokyklos kabo nei nuleistos nei pakartos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto