Mokytojų dieną švenčia mažiau pedagogų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kasmet Tarptautinę mokytojų dieną mini vis mažiau dirbančių mokytojų. Jų skaičius mažėja tiek Lietuvoje, tiek mūsų rajone.
Neatsiliekame nuo šalies statistikos ir pagal mokytojų amžių – beveik pusė jų yra 50 metų ir vyresni.

Mokytojai – vieni vyriausių

Šiais mokslo metais 1185 bendrojo ugdymo mokyklose dirba per 30 tūkstančių mokytojų.
Mūsų rajono švietimo įstaigose dirba per 1200 pedagogų – šešiomis dešimtimis mokytojų mažiau nei praėjusiais mokslo metais.
Pasak Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus, mokytojų skaičiaus mažėjimą nulėmė rajone vykdoma švietimo įstaigų tinklo pertvarka: dvi mokyklos buvo uždarytos, dvi iš pagrindinių virto pradinėmis.
Statistikos departamento duomenimis, mokytojai Lietuvoje yra vieni vyriausių Europos Sąjungoje: 50-mečiai ir vyresni sudaro beveik pusę visų vidurinio ugdymo pedagogų. Pagal šiuos duomenis, esame ES valstybių šešetuke – Lietuvą lenkia tik Italija, Estija, Latvija ir Vokietija.
Mažeikių rajono švietimo įstaigose dirba 46,9 proc. 50 metų ir vyresnio amžiaus pedagogų.

Jauni specialistai neatvyksta

Penkiose Mažeikių rajono gimnazijose, „Ventos“ progimnazijoje, dvylikoje pagrindinių, penkiose pradinėse mokyklose, mokykloje-darželyje „Kregždutė“ bei dviejose mokyklose-daugiafunkciniuose centruose iš viso dirba 745 mokytojai. Dar 473 pedagogai dirba lopšeliuose-darželiuose bei neformaliojo ugdymo įstaigose.
Didžiausią rajone dalį pagal amžių (465) sudaro pedagogai nuo 50 iki 60 metų, antroje vietoje pagal gausumą yra 40–50 metų mokytojai (398). 172 pedagogai yra 30–40 metų, 107 – per 60 metų.
Mažiausiai rajone dirba jaunų pedagogų nuo 20 iki 30 metų – tik 75.
„Jauniesiems specialistams neturime ko pasiūlyti, tad jie į mūsų rajoną ir nevažiuoja. Kita vertus, mokytojų pakanka, mažėja jų darbo krūviai, tad naujų specialistų kaip ir nebereikia. O vyresnieji eiti į užtarnautą poilsį neskuba, nes neturi socialinių garantijų – mažos pensijos ir panašiai“, – kalbėjo A. Stonkus.

6 Atsakymai į “Mokytojų dieną švenčia mažiau pedagogų”

 1. Užuojauta parašė:

  Šiais laikais dirbti mokytoju tolygu pasikart.

 2. Mažeikietė parašė:

  Komentaras „Mokytoja pensininkė“ nėra logiškas. Rašote „jaunimo nenuskriaudžiu“ . Neaišku ką manote apie nenuskriaudžiamą jaunimą.Ar mokinys, ar jaunas specialistas su universitetiniu išsilavinimu? Jūsų pensijos dydis-normalūs pinigai.Gal verta ilsėtis ir leisti dirbti jaunam specialistui?

 3. www parašė:

  Užuojauta visiems dirbantiems mokytojams.

 4. Mokytoja - pensininkė parašė:

  Aš manau, kad dirbdama jaunimo nenuskriaudžiu ,tiek kiek man dirbančiai atima mokesčių ,tiek gaunu pensijos ,Taip kad pensiją dirbdama užsidirbu sau pati. Jeigu galėčiau išgyventi iš pensijos, tikrai nebedirbčiau Nes gyvenu viena ,o vienai gaunant 290 pensijos išgyventi neįmanoma. Deja šiandien yra kaip yra…. Šiandien Mokytojo diena ,todėl visiems linkiu tolerancijos , manau, kad po saule vietos turėtų užtekti visiems Kai pasižiūri į mūsų norinčius patekti į seimą, veiduose metų rievės irgi labai matosi ,gerai ,kad yra fotošopas… Taip ,kad jeigu galima svajoti apie darbą seime, tai kodėl nebegalime dirbti mokykloje, juk ir čia ir ten reikalingi jauni protai….

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  o koks amžiaus vidurkis švietimo skyriaus specialistų gausoj…

 6. Kits parašė:

  Logiska – maziau mokiniu, maziau ir dirbanciu mokytoju…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto