Mokytojų profesinės sąjungos pradėjo ruoštis įspėjamajam streikui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos pedagogams atstovaujančios profesinės sąjungos nutarė steigti jungtinį streiko komitetą ir gruodį surengti įspėjamąjį streiką.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus teigimu, mokytojai reikalauja gerinti ugdymo kokybę, kurti tinkamas sąlygas mokiniams bei juos mokantiems mokytojams. Preliminariai numatoma, kad įspėjamoji akcija vyks gruodžio 8 d.
„Dėl šių dalykų buvo sutarta Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sukurtoje darbo grupėje, tačiau, ruošdama 2016 m. biudžeto projektą, Vyriausybė nenumatė pakankamai lėšų sutartiems dalykams vykdyti“, – rašoma profsąjungos išplatintame pranešime.
Į streiko komitetą, anot LŠPS, po vieną asmenį deleguos Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

9 Atsakymai į “Mokytojų profesinės sąjungos pradėjo ruoštis įspėjamajam streikui”

 1. Niutonas parašė:

  Mažėjant mokinių skaičiui pasirinkimas nedidelis, mažiname mokytojų skaičių ir dadedam likusiems, galimas ir kitas varijantas kaip ir prieš pat 2008m krizę, kai mokytojams atlyginimai buvo padidinti iš skolintų lėšu taip pataikaujant vienai grupei. Tada valdžioje buvo irgi atrodo tie patys.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Palaikau tankistą. Jei jau pedagogai leidžia, kad jiems valdžia „jotu ant sprando“ ir tyli bijo reikalauti savo darbą ir išsilavinimą atitinkančio atlyginimo tai , atleiskit, jei jie patys paversti vergais tai koki jie gali išugdyti, išauklėti laisva, demokratišką pilietį. Patys budami vergais jie gali išauklėti tikj vergus kurie už eurą vergautu. Kovokit už savo teises visi Laisvi ir laisvę mylintys žemaičiai ir lietuviai Jus palaikys.

 3. to Palaikytojams parašė:

  Gal ateikit tamsta nors porą dienelių padirbėti su savo at\žalomis, bent savajį pamatyti tarp kitų. Pasiklausyti, kokiais žodeliais bendrauja jie tarp savęs ir ne tik…
  Be to, kai pastudijuosite 4- 5 metelių aukštąjį, gal nenorėsite susilyginti su kasininke ar kita nekfalifikuota darbuotoja savo atlyginimo dydžiu.
  Trečia, o kas tamstai neleidžia reikalauti?

 4. Palaikytojams parašė:

  Palaikykit mus, kad mes geriau gyventume :-). Nesvarbu, kad dėl to jums padidins mokesčius, svarbu, kad mes esame išskirtiniai ir labiausiai nusipelnę:-)
  Mokytojai tikrai nėra mažiausiai uždirbanti žmonių kategorija, tik labai jau mėgsta skųstis ir vaidinti nuskriaustus.

 5. Palaikau tankistą parašė:

  Užteks būti skerdžiamom avim, kai valdžia pastoviai šaukia, kad nėra pinigų. O kažkodėl valdininkų skaičiaus niekur nemažina, tik papildomai visokių įstaigų įstaigėlių prikurpia, kurios nežinia ką veikia. Gana. Palaikykim vieni kitus streikuose, gal tada keisis ir mūsų pačių požiūris – nebegyvensim anų laikų dvasia naiviai tikėdami viskuo, ką mums sako. Palaikykim vieni kitus, nebūkim pakampyje suskliaudę ausis, užmerkę akis, tarsi „ne mano kiaulės, ne mano pupos“.

 6. Tankistas parašė:

  Tipiškas lietuviškas požiūris, jei kaimynui blogai tai aš pasidžiaugsiu. Bet jei jis bando kovot ir ieškot teisybės tai kaip jis drįsta. Kas mokytojai yra visuomenes labdarininkai? Reikalavimus gali reikšti kožnas iš pakampės šlapiu klynu, o vat jei mokėt tai ne, jūs dirbkite savo malonumui. Geriau palaikykime vieni kitus visų profesijų atstovaui o ne būkime susiskaldę.

 7. Rasa parašė:

  Jeigu jums atrodo, kad turėdamas 14 pamokų per savaitę 14 valandų ir tedirbi, tai labai labai klystate…

 8. komentaras ,,ir vėl mokytojai'' parašė:

  Nelygu koks mokytojas. Ir dalykininkai, ir pradinių kl., ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai- visi mokytojai. Priešmokyklinio ugdymo pedagogas, turėdamas 20 kontaktinių val. per savaitę, nebūdamas pensijoje, su aukštuoju, su nemažu darbo stažu bei apsigynęs kvalifikaciją,gauna 300 eurų į rankas. Ar jums vis dar atrodo normalus, orus mokytojo atlyginimas?

 9. ir vėl mokytojai parašė:

  Ir vėl mokytojai nori streikuoti dėl mažų algų, kurios tikrai yra padorios. Vakar klausausi- mokytoja pensininkė, gaunanti pensiją ir dar turinti 14 pamokų mokykloje už jas gauna 400 eurų į rankas ir skundžiasi, kad maža alga. Tai išeina, kad dirba tik 14 val. per savaitę, turi daug laisvo laiko, gauna dar ir pensiją ir vis tiek yra blogai. Kiek yra žmonių dirbančių už etatą 40 val. per savaitę ir negaunančių 400 eurų į rankas? Paskaičiuokite, kiek gauna mokytojas, dirbantis 24val. per savaitę ar 36val. per savaitę. Pamatysite, kad mokytojams verkšlenti ir prašyti didesnių algų tikrai nereikėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto