Mušam, vadinasi, mylim?

Per šiuos metus pradėta daugiau kaip šimtas ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savo artimųjų mažeikiškiai nesigaili – per šiuos metus pradėta daugiau kaip šimtas ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Pernai per tą patį laikotarpį jų buvo pusšimčiu mažiau.


Tyrimų skaičius auga  

Per keturis pirmuosius šių metų mėnesius rajono Policijos komisariatas pradėjo net 109 ikiteisminius tyrimus dėl smurto artimoje aplinkoje, pernai per tą patį laikotarpį jų buvo tik 58. Dėl fizinio smurto pradėta šimtas tyrimų, dėl psichologinio – aštuoni, balandį pradėtas pirmas ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio smurto, dvylika atvejų tyrimus pradėti buvo atsisakyta.
„Ir toliau nuo smurtautojų dažniausiai nukenčia moterys (85). Šiemet labiau savo agresiją smurtautojai nukreipė į nepilnamečius, kurių jau nukentėjo keturiolika, smurtą patyrusių vyrų – tik dvylika. Labiausiai pykstasi sugyventiniai (43), po jų dažniausiai rankų nevaldo sutuoktiniai (39), trylika atvejų tėvai smurtavo prieš vaikus, net aštuoni smurto atvejai užfiksuoti tarp artimų giminaičių“, – tokius skaičius pateikė policijos atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.


Mušė ir spardė 

Po 37 kartus baudžiamieji procesai baigti baudžiamuoju įsakymu arba kai įtariamieji ir nukentėjusieji susitaikė, devynios bylos išnagrinėtos pagreitinto proceso tvarka, devyniolika kaltinamųjų aktų policija perdavė teismui. 
Per aštuonias gegužės dienas rajono policijos pareigūnai jau pradėjo aštuonis ikiteisminius tyrimus dėl smurto artimoje aplinkoje. Nuo smurtaujančių artimųjų kentėjo uošvė, dvi motinos, sesuo, žmona bei sūnus.
Paskutinis smurto proveržis Mažeikiuose užfiksuotas antradienio vakarą. Viename Naftininkų gatvės butų trisdešimtmetis T. M. mušė bei pargriovęs ant žemės spardė kojomis savo penkeriais metais jaunesnę žmoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto