Latvių valstybės šventėje – ir mūsų rajono kolektyvai

Savo šalies valstybės nepriklausomybės 100-mečiui skirtame koncerte Slampės miestelio Kultūros rūmų scenoje pasirodė visų kartų kolektyvai. Autoriaus nuotr.

Daugelį metų Tirkšlių ir Šerkšnėnų kultūros centrų kolektyvai bendrauja su kaimynais latviais. Draugystę jie įprasmino pasirodymu Latvijos Tukumo rajono Slampės kultūros rūmuose vykusiame šios šalies Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui skirtame koncerte.
Latviai džiaugėsi, kad jų šventinį koncertą, be vietos kolektyvų, papuošė ir draugai iš Lietuvos.

Lietuviai pagerbti

Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui skirtame koncerte „Tavo šaknys, tavo žemė“ Slampėje mūsų rajono kolektyvams skirtas ypatingas dėmesys: Šerkšnėnų kultūros centro kaimo kapela, vadovaujama Gedimino Kontvainio, bei tirkšliškių „Subatvakaris“ su savo vadovu Antanu Erlickiu pasirodė pačioje koncerto pradžioje – tuoj po to, kai buvo sugiedotas Latvijos valstybės himnas. Lietuviai maloniai nuteikė brolius latvius atlikę keletą latviškų dainų ir atvežę lauktuvių iš Mažeikių.
Šventės metu pasirodė Slampės kultūros rūmų dainų ir šokių kolektyvai, kurių čia yra trylika.
Slampės kultūros rūmų direktorė Ivona Bredovska pasakojo, kad apie du tūkstančius gyventojų turinčiame jų miestelyje, be šių kolektyvų, kuriuose dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės – nuo darželinukų iki pagyvenusių žmonių, kultūros rūmuose dar yra dvi jaunimo ir suaugusiųjų dailės studijos bei jogos klubas.

Bendradarbiavimas tęsiasi

Pirmoji latvių pažintis su Tirkšlių kultūros centru prasidėjo prieš septynerius metus: tada buvo pasirašyta bendradarbiavimo tarp šio centro ir Slampės kultūros rūmų sutartis.
„Tuo metu centrui vadovavęs Remigijus Kudla paskambino ir paklausė, ar mes nenorėtume su jais kolegiškai draugauti. Mes, aišku, neatsisakėme ir mūsų bendravimas prasidėjo. Kai Remigijus pradėjo vadovauti Šerkšnėnų kultūros centrui, pasirašėme tokią pat sutartį ir su šerkšnėniškiais“, – prisiminė I. Bredovska.
Moteris džiaugiasi, kad ryšius su Slampės kultūros rūmais pratęsė ir dabartinis Tirkšlių kultūros centro direktorius Leonardas Žalimas.
„Mes su tirkšliškiais ar su šerkšnėniškiais susitinkame kartą per metus, yra buvę, kad net du. Mūsų kolektyvai važiuoja per šventes pas juos, o jie – pas mus. Ir šiemet, vasarį, kai Lietuva šventė valstybės šimtmetį, mes buvome Šerkšnėnuose“, – kalbėjo I. Bredovska.

Dainų ir šokių šventės – stipresnės

Tiek lietuviai, tiek latviai pastebi, kad tokie susitikimai leidžia jiems artimiau pažinti vieniems kitus. „Man įdomu lyginti, kokia yra jūsų ir mūsų kultūra. Mes pamatome, kaip gyvena kolegos Lietuvoje, jie – kaip sekasi mums. Lygindama mūsų kultūras, pastebėjau, kad Latvijoje dainų ir šokių šventės stipresnės, Lietuvoje tokio lygio nėra. Įdomu tai, kad Lietuvoje vos ne kiekviename kaime yra muzikantų kapelos – pas mus jų yra, bet mažai“, – samprotavo I. Bredovska.
Pašnekovė pasakojo, kad šventiniam koncertui pradėjo ruoštis seniai, ir apgailestavo, kad papildomų lėšų iš valstybės tam negavo – teko verstis su tuo, kas yra jų biudžete.
„Smagu, kad turime gana stiprius savo dainų ir šokių kolektyvus. O svečiai, paįvairinę mūsų šventę, esate tik jūs – lietuviai. Ir mes tuo labai džiaugiamės“, – šypsojosi I. Bredovska.
Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto