Muziejuje atidaryta nauja ekspozicija

Prie parodos „Žiemos virsmas“ ekspozicijos fotoalbumo „Žemaičiai“ autorius fotografas Arūnas Baltėnas (pirmas iš dešinės).Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejuje pristatytas vilniečių Arūno Baltėno ir Vitos Ivanauskaitės-Šeibutienės fotoalbumas „Žemaičiai“ ir atidaryta fotografijų paroda „Žiemos virsmas“.

Antrasis fotoalbumas

Albumo „Žemaičiai“, su paantrašte „Gyvenimai ir šventės“, nuotraukos iliustruotos autentiškais tekstais žemaičių ir lietuvių kalbomis. Jų autorė – tautosakininkė, folklorininkė V. Ivanauskaitė-Šeibutienė, dirbanti Vilniuje, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. Ji važinėja po Lietuvą, dalyvauja ekspedicijose ir renka senų žmonių pasakojimus.
Į albumą „Žemaičiai“ pateko įvairūs pasakojimai, surinkti nuo 2000 metų. Jie pateikti žemaičių tarme, o kad lengviau būtų skaityti, greta yra ir lietuviškas tekstas.
Tai jau antrasis fotografo A. Baltėno Vilniuje „R. Paknio leidyklos“ išleistas fotoalbumas. 2009-aisiais pasirodė pirmasis nuotraukų albumas „Šilų dzūkai“, į kurį autorius atrinko ir sudėjo savo fotoobjektyvu užfiksuotus Dzūkijos gyventojus ir kraštą, savitą Lietuvos etnografinę sritį,  išsiskiriančią papročiais, liaudies dainomis ir gyvenimo būdu.

Nuotraukos – parodoje

Muziejaus pirmajame aukšte atidarytoje parodoje „Žiemos virsmas“ eksponuojamos nuotraukos iš šio fotoalbumo. Jos skirtos Užgavėnių temai, laikotarpiui iš žiemos – į pavasarį.
Parodos lankytojas, žiūrėdamas į nuotraukas, prisimins tris žemaičiuose minimas katalikiškas šventes ir laikotarpius – Grabnyčias, Užgavėnes, daugiausia Plateliuose, ir pasiruošimą gavėniai. Ekspozicijoje yra apie 30 nuotraukų.
Fotoalbumo pristatyme ir parodos atidaryme, be A. Baltėno ir V. Ivanauskaitės-Šeibutienės, dalyvavo fotoalbumo „Žemaičiai“ leidėjas Raimondas Paknys.
Paroda veiks iki vasario vidurio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto