Muziejuje – mokytojų ir mokinių kūrybiniai darbai

Parodos eksponatai stebina savo įvairove. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=721 template=caption]Pirmadienį miesto muziejuje atidaryta rajono technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų paroda „Parskridus gandrams“.
Parodos eksponatai stebina savo įvairove: skirtingomis medžiagomis, atlikimo technika ir paskirtimi.

Pavasaris žadina kūrybą

Mokinių ir mokytojų darbai – baldai, papuošalai, žaislai, namų apyvokos daiktai, suvenyrai, drabužiai, paveikslai, namų interjerui paįvairinti skirtos grožybės ir kitokie gaminiai – atskleidžia jų kūrėjų sumanumą, išradingumą bei sugebėjimus.
Meniškai parodos atidarymą pradėjo Ukrinų pagrindinės mokyklos mokiniai, kuriuos parengė lietuvių kalbos mokytoja Rūta Šambarauskienė.
Pristatydama parodą, rajono technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Inga Šilinskaitė teigė, kad pavasaris – tai gamtos pabudimo, garsų, spalvų ir linksmybių bei pavasarinių darbų metas, simbolizuojantis atgimimą ir džiaugsmą.
„Gandras lietuvių tautosakoje simbolizuoja gyvybės nešėją, santarvę, nes buvo tikima, kad gandrai suka lizdus prie tų namų, kuriuose vyrauja tarpusavio šiluma ir geri santykiai. O rytuose gandras reiškia ilgaamžiškumą, todėl ne veltui ir mūsų parodos tema yra „Parskridus gandrams“, – kalbėjo pedagogė.

Pavadinimas simbolinis

I. Šilinskaitė „Santarvei“ sakė, kad parodoje eksponuojami darbai nebūtinai turėjo būti susiję su gandrais – šis pavadinimas yra simbolinis ir pasirinktas todėl, kad tradiciškai technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų parodos rengiamos pavasariais, kai parskrenda gandrai.
Parodai mokinius rengė dvidešimt penki mokytojai. Savo darbus parodoje pristatė Pavasario, Sodų, Senamiesčio, Ruzgų, Pikelių, Kalnėnų ir Ukrinų pagrindinės mokyklos, Mažeikių Merkelio Račkausko ir Gabijos, Sedos Vytauto Mačernio, Viekšnių ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Mažeikių politechnikos mokykla.
I. Šilinskaitė džiaugėsi, kad parodą leista rengti Mažeikių muziejuje, dėkojo jo direktoriui Vaidotui Balzeriui bei ekspoziciją padėjusioms paruošti muziejaus darbuotojoms Raimondai Ramanauskienei ir Jūratei Miliauskytei.

Parodoje – ir mokytojų darbai

V. Balzeris pažymėjo: gerai, kad mokytojai skatina vaikus nesėdėti „sudėjus rankų“ ir sudaro jiems sąlygas kurti.
„Vaikams ypač svarbu ne tik tai, kad jie kuria, bet ir tai, kad kažkas pamato jų darbus, kad juos gali įvertinti draugai, tėveliai, broliai ir seserys“, – teigė direktorius. Jis mokytojams įteikė padėkos raštus.
Į parodą savo darbus pristatė ir keli technologijų mokytojai: Asta ir Raimondas Milėškos iš Merkelio Račkausko gimnazijos, Asta Perminienė iš Politechnikos mokyklos, Ruzgų ir Pikelių pagrindinėse mokyklose dirbantis Julius Norvila, Sodų pagrindinės mokyklos mokytojas Kęstutis Mackevičius, I. Šilinskaitė, mokytojaujanti Ukrinų pagrindinėje mokykloje bei Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijoje.
Kolegos ir muziejaus darbuotojai pasveikino Gabijos gimnazijos technologijų mokytoją Ingridą Muturę – jos parengta mokinė Kamilė Pakalniškytė respublikinėje technologijų olimpiadoje užėmė trečiąją vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto