Iki gruodžio 18 d. Mažeikių muziejuje veiks „Slaptųjų piešėjų draugijos“ paroda. Joje eksponuojamų piešinių autoriai – Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus dėstytojai ir vilniečiai, Lietuvos dailininkų sąjungos natūrinio piešimo studijos nariai.
Autoriai – dailininkai iš Vilniaus ir Kauno
Sostinėje „Slaptųjų piešiančiųjų draugija“ veikia du dešimtmečius. Tačiau iš karto atkreipiame dėmesį, kad Mažeikių muziejuje eksponuojamos piešinių parodos pavadinime draugijos pavadinimas skamba kiek kitaip – „Slaptųjų piešėjų draugija“. Ji taip pavadinta norint atkreipti dėmesį, kad paroda jungtinė – joje eksponuojamų darbų autoriai – vilniečiai ir kauniečiai menininkai.
Mažeikiuose eksponuojamus darbus sukūrė Rimvydas Mulevičius, Donatas Inis, Justinas Krasuckas, Darius Rakauskas, Zigmantas Brazauskas, Martyna Kašinskaitė, Virginijus Kašinskas, Paulius Juška, Liuda Stankevičienė, Eglė Lėckaitė, Natalia Levkovska, Asta Vasiliauskaitė, Sigita Jakutytė, Lorita Tamulevičiūtė, Gražina Murelytė-Ajauskienė, Danielius Rusys, Skaistė Verdingytė, Artūras Aliukas, Jaroslavas Rokickis, Gintaras Jocius, Laimutė Tamoševičienė, Vidas Drėgva, Česlovas Polonskis, Rima Gaižauskaitė, Kazys Kęstutis Šiaulytis.
Tradicija atgaivinta prieš 20 metų
Vienas iš šios draugijos narių – dailininkas A. Aliukas, bendraudamas su „Santarve“, kalbėjo, kad vadinamasis „vakarinis piešimas“, arba kitaip – modelių piešimas iš natūros, Lietuvos dailininkų sąjungoje gyvavo dar sovietmečiu. Dailininkai po savo pagrindinių darbų rasdavo noro ir laiko vakarais susirinkti piešti, o sąjungos valdžia sumokėdavo modeliams už darbą.
Paskui piešimo iš natūros praktika nuslopo. 2001 m. būrelis entuziastų pradėjo gaivinti šią tradiciją.
„Aišku, galima būtų piešti privačiai, savo dirbtuvėse. Bet iš dalies norėjosi, kad tai būtų ir šiek tiek vieša. Juolab kad Lietuvos dailininkų sąjunga turi tinkamas patalpas. Tai ir pradėjome ten vaikščioti“, – pasakojo „Santarvės“ pašnekovas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.
Loreta BUTKUTĖ