Muziejus Varniuose vėl kviečia į Advento edukacinę programą „Kalėdų belaukiant“

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kas kūčių vakaro nelaukė kasmet nuo mažumės?!

Veidmainio nusimetęs kaukę kas kūčių vakaro nelaukė?!
Kam iš širdies neplaukė Kalėdinės giesmės?!
Kas kūčių vakaro nelaukė kasmet nuo mažumės?!.
(Liudas Gira, 1930)

Jau aštuntus metus iš eilės Žemaičių vyskupystės muziejus gruodžio mėnesį kviečia vaikus, moksleivius, suaugusius ir šeimas dalyvauti Advento edukacinėje programoje „Kalėdų belaukiant“.
Tradiciškai Muziejaus Advento edukacinę programą sudarys trys simbolinės dalys: „Advento vainikas“, „Kalėdaičio gimimas“ ir „Kalėdų misterija“. Pirmoji programos dalis – „Advento vainikas“ šiemet planuojama lapkričio 28 d. 11 val. Susirinkę Muziejuje vėl prisiminsime Advento vainiko reikšmę, pinsime vainikus, puošime įvairiomis smulkmenomis ir dovanosime artimiausiems maldos namams, darysime kalėdinius atvirukus, kursime linkėjimus, rengsime Prakartėlę.
Advento metu Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė s. Regina Edita Teresiūtė SJE ir Muziejaus darbuotojai, pradėdami užsiėmimą „Kalėdaičio gimimas“ bendra maldele, programos dalyviams pasakos kalėdaičio istoriją ir prasmę, mokys nesudėtingų giesmelių ir dainelių, žais teminius žaidimus. Svarbiausia – dalyviai stebės kaip kepamas Kūčių stalo simbolis – kalėdaitis ir patys jį iškeps. Kiekvienas, dalyvavęs programoje, parsineš į namus savo rankomis sukurtą gėrį – Muziejuje išsikeptą kalėdaitį – svarbiausią Kūčių stalo ir susitaikymo simbolį. Kūčių vakarienės metu laužydami kalėdaitį – dalydamiesi savo sukurtu gėriu – stiprins savo šeimų vienybę, meilę ir santarvę.
„Kalėdų misterija“ numatyta gruodžio 26 d. 13 val. Po šv. Mišių Varnių katedroje, vaikai lauks šv. Mikalojaus, vaidins kalėdinį vaidinimėlį ir, aišku, tikėsis dovanų…
Šiemet užsiėmimai planuojami pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais, susitarus užsiėmimai gali vykti ir kitomis savaitės dienomis, jums patogiu metu. Į Advento edukaciją kviečiame registruotis iš anksto: telefonu (8 444) 47 455, arba el. paštu ai@varniai-museum.lt. Kviečiame ir laukiame Jūsų.

Alma BŪDVYTIENĖ
Žemaičių vyskupystės muziejaus vyr. muziejininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto