Muzikos mokykloje mokysis ir suaugusieji

Mokymasis visą gyvenimą žmonėms yra aktualus – įsitikino Ričardas Grušas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo ateinančių mokslo metų lankyti muzikos mokyklą atsiranda galimybė ir suaugusiesiems.
Susimokėję mėnesinį 42 litų mokestį suaugusieji galės įgyti muzikos teorijos, švietimo žinių, išmokti groti pageidaujamais muzikos instrumentais.

Pageidaujančiųjų mokytis yra

Siekdama įgyvendinti suaugusiųjų mokymą, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla parengė dvejų metų neformaliojo suaugusiųjų muzikinio švietimo programą. Pagal ją muzikos mokyklos lankytojai įgis muzikos rašto teorinių žinių ir galės jas įgyvendinti praktiškai.
V. Klovos muzikos mokyklos direktorius Ričardas Grušas pasakojo, kad suaugusiųjų muzikinis lavinimas nėra naujovė: mokyklos nuostatuose ir iki šiol buvo tvirtinama, kad galima vykdyti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų muzikinį meninį ugdymą, bet suaugusiųjų mokymas nebuvo iki galo įtvirtintas.
Dabar suaugusiųjų mokymas, apmokėjimas už jį įteisintas praėjusių metų pabaigoje Savivaldybės tarybos sprendimu.
„Sulaukiame nemažai suaugusiųjų pageidavimų mokytis. Tai reiškia, kad mokymasis visą gyvenimą  žmonėms yra aktualus: gal kažkada vaikystėje jie turėjo didžiulį norą muzikuoti ir negalėjo, tad dabar išmokti groti kuriuo nors instrumentu ar dainuoti jie turi ir turės galimybę. Tad tegu jie kreipiasi į mus, ir sąlygos bus sudarytos“, – patikino R. Grušas.

Galimas mokslo tęstinumas

Šiuo metu muzikos mokykloje žinių ir praktikos semiasi šeši suaugusieji. Pageidaujančiųjų muzikos mokytis yra ne tik mieste, bet ir mokyklos filialuose: ten jiems taip pat bus sudarytos visos sąlygos.
Programa sudaryta dvejiems metams, bet jei žmonės pageidaus mokytis ir toliau, tokių galimybių jie turės.
Mokytis groti galima praktiškai visais instrumentais, taip pat yra ir vokalo pamokos. Mokykloje besimokantiesiems muzikos instrumentas skiriamas, tačiau juo galės mokytis groti tik tol, kol trunka pamoka.
„Namuose mokymąsi muzikavimo galima pakelti į daug aukštesnį lygį, kadangi yra galimybė pagroti daugiau. Be to, gal namuose groja tėvai ar seneliai, tai dar labiau prisidės prie įgūdžių lavinimo“, – apie būtinumą turėti savo muzikos instrumentą kalbėjo R. Grušas.

Svarbiausia – muzikinis raštas

Kiekvieną mokslo metų savaitę numatytos dvi pamokos: užsiėmimų grafikas bus sudaromas pagal individualų pamokų tvarkaraštį. Per vienerius mokslo metus nuo rugsėjo 1osios iki gegužės 31 dienos susidaro 148 valandų kursas.
Svarbiausia yra žmones išmokyti muzikos rašto teorinio ir praktinio pažinimo. Kai pažįstamas muzikinis raštas, muzikuoti galima išmokti daug greičiau.
„Jei per pamoką kartu mokomasi muzikinio rašto ir muzikavimo, sutrumpėja išmokimo laikas“, – tikino R. Grušas.
Muzikos teorijai, harmonijai, istorijai pažinti sudaromos klausytojų grupės: suaugusieji paprastai prisijungia prie vyresniųjų Muzikos mokyklos moksleivių grupių.

Pažymiai nerašomi

Ugdymas mokykloje individualizuojamas atsižvelgiant į tai, kokias žinias įgyti ar ko nori išmokti kiekvienas suaugusysis. Atsižvelgiant į besimokančiojo poreikius ir galimybes, mokytojų kompetenciją, muzikinio meninio lavinimo tradicijas bei turimą materialinę bazę, bus sudaromi  individualūs ugdymo planai, kuriuos tvirtins mokyklos direktorius.
R. Grušas pažymėjo, kad, skirtingai nuo jaunųjų Muzikos mokyklos lankytojų, suaugusiųjų mokymosi rezultatai balais nevertina    mi.
Suaugusiesiems, kurie išklausys ne trumpesnę kaip vienerių metų programą, Muzikos mokykla išduos  pažymą apie įgytus gebėjimus ir kompetencijas.

One Reply to “Muzikos mokykloje mokysis ir suaugusieji”

  1. je parašė:

    Labai gera ideja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto