Muzikos mokyklos akordeonininkė – tarptautinio konkurso prizininkė

Rugsėjo 17–18 dienomis Italijos Montesė mieste vykusiame XI tarptautiniame akordeonininkų konkurse Mažeikių muzikos mokyklos auklėtinė akordeonininkė Giedrė Raubaitė tapo laureate: savo amžiaus grupėje ji iškovojo antrąją vietą. Giedrė ir jos mokytoja Dainora Petrikienė ne tik džiaugėsi aukštu pasiekimu konkurse, bet ir dienomis, praleistomis Italijoje.IŠGYVENO „PARDUOTAS VASARAS“
Rengimasis konkursui akordeonininkei ir jos mokytojai nebuvo lengvas: pirmiausia savo gabumus reikėjo pademonstruoti Šiaulių krašte, kuriam atstovavo Giedrė, vėliau gauti Akordeonininkų asociacijos pritarimą. Tad, pasak pedagogės D. Petrikienės, jiedviem su Giedre šiemet buvo „parduota vasara“: kai draugai skubėdavo į paplūdimį, jos eidavo į Muzikos mokyklą.
Dalyvauti konkurse Italijoje mažeikiškėms pasiūlė Šiaulių konservatorijos akordeono skyriaus dėstytoja Marytė Markevičienė, o tokias išvykas jau per 10 metų organizuoja kauniškė mokytoja Marija Martinkienė.

UŽDIRBO HONORARĄ
Konkursas vyko dvi dienas, Italijoje Giedrė ir jos mokytoja viešėjo net penkias. Abi patenkintos puikiu oru, tik paskutinę dieną, išvykstant iš Italijos pradėjo lyti. „Pati gamta mus išlydėdama verkė“, – juokavo mažeikiškės.
Apsigyveno lietuviai Montesė mieste Šiaurės Italijoje, mažame viešbutėlyje „Casa Volpa“, kuris labiau priminė rančą. Jo šeimininkai – labai vaišingi žmonės: lietuviai ragavo itališkos picos, įvairiausių pyragų, suaugusieji galėjo paragauti ir vietinės gamybos vynų.
Giedrės pasirodymas vyko pirmąją konkurso dieną.
Prieš išeidama į sceną akordeonininkė norėjo truputį parepetuoti, bet buvo labai daug dalyvių ir maža vietos, todėl mažeikiškės sugalvojo repetuoti lauke. Giedrei pradėjus groti, viena italių pakvietė jos mokytoją į svečius, o akordeonininkė repetavo toliau. „Taip Giedrė uždirbo pirmąjį honorarą: man kavos, o sau sausainių“, – pasakojo mokytoja.

DAUGIAUSIA – RUSŲ
Konkursui akordeonininkė ruošė tris kūrinius: H. Rizolio „Slavų polką“, P. Frosinio „Kubanovą“ ir J. Peškovo mazurką „Drugelis“, bet dėl didelio dalyvių skaičiaus teko apsiriboti pirmaisiais dviem.
Į konkursą Giedrė vežėsi vienintelį Muzikos mokykloje esantį koncertinį akordeoną. Mergina pasakojo, kad prieš konkursą labai jaudinosi. Ji varžėsi D kategorijoje, į kurią įeina 15–16 metų muzikantai. Bet tai daugiausia buvo konservatorijos lygio atlikėjai.
Pirmoji vieta atiteko šiauliškiui Martynui, kurio pavardės mažeikiškės sakė neįsiminusios. Jis surinko 98 balus iš 100 galimų. Giedrės sąskaitoje – 90 balų, tad jai atiteko antroji vieta.
Konkurse, be lietuvių ir italų, dalyvavo muzikantai iš Graikijos, Vokietijos ir Rusijos. Daugiausia pavienių atlikėjų ir ansamblių atsivežė rusai. Dalyvių amžius – nuo 8 iki 60 metų. Vyriausias atlikėjas buvo iš Rusijos.

AUGA MUZIKALIOJE ŠEIMOJE
Apdovanojimai buvo įteikiami kitą dieną po akordeonininkų ansamblio pasirodymų. Giedrė į namus parsivežė gražią taurę ir diplomą.
Mergina pasakojo, kad Muzikos mokyklą ji baigė prieš dvejus metus, dabar užsiėmimus lankanti savo malonumui. Ji mokosi Merkelio Račkausko gimnazijos pirmoje klasėje.
D. Petrikienė sakė, kad į Muzikos mokyklą priimami 4–5 klasių bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai, bet, pamatę mergaitės muzikinius gebėjimus, didelį norą groti, priėmė dar pirmokę. „Taigi Giedrė dabar jau mūsų mokyklos aštuntokė“, – sakė jos mokytoja. Pati Giedrė prasitarė, kad labiau norėjo groti kanklėmis.
Mergina labai muzikali, be akordeono dar groja pianinu, gitara, turi gražų balsą. Tai paveldėta iš tėvų – mama groja pianinu, tėtis laisvalaikiu paima į rankas gitarą.

ITALIJA SUŽAVĖJO
Kelionėje mažeikiškės patyrė daug įspūdžių. Nuvažiuojant beveik visą dieną praleido Drezdene. Italijoje lankėsi Kollodi mieste, gėrėjosi nuostabaus grožio Garzonio sodu, didelį įspūdį paliko Pinokio parkas su įvairiomis skulptūromis. Mažeikiškės apgailestauja, kad visur pritrūkdavo laiko.
Jo trūko ir pasakiško grožio Florencijoje. Čia ant aukšto Dovydo kalno mažeikiškės pamatė garsiosios Mikelandželo skulptūros kopiją. Auksakaliai savo darbus pardavinėja vadinamajame „Aukso tilte“. Čia lietuviai jautėsi kaip muziejuje, kadangi ko nors nusipirkti neleido kišenė.
Atsisveikinant su Italija, paskutinę dieną apsilankė Venecijoje. Giedrei labiausiai įsiminė šio miesto didybė, graži architektūra, o vienoje bažnyčių, kas jai pasirodė labai keista, teko net pabraidyti. „Kai žinai, kad šis miestas grimzta, apima labai keistas jausmas“, – sakė Giedrės mokytoja.
Grįždami lietuviai dar apsilankė Čekijos Karlovy Varuose.
Dabar Giedrė ir jos mokytoja juokauja, kad ruošis į kokį nors konkursą Graikijoje.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto