Naikintuvų kilimo taku bėgo ir mažeikiškiai

Bėgti naikintuvų kilimo-nutūpimo taku kasmet susirenka vis daugiau entuziastų. Aringo ŠVELNIO nuotr.

[nggallery id=“1014″]

Šeštadienį Lietuvos karinių oro pajėgų bazėje Šiauliuose vyko bėgimas „Runway Run 2019“. Lėktuvų kilimo-tūpimo taku bėgo ir būrys įvairaus amžiaus mažeikiškių – bėgikų klubo „Penki kalnai“ narių, Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-os rinktinės jaunųjų šaulių ir pavienių bėgimo entuziastų.

Dalyvių kasmet vis daugiau

„Runway Run“ yra vienintelis Lietuvoje bėgimas lėktuvų kilimo-tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais.
2013 m. šis bėgimas buvo surengtas pirmąkart ir ilgainiui tapo tradicinis, žinomas ir kasmet pritraukiantis vis daugiau dalyvių.
Šiemet dalyvauti bėgime internetu buvo užsiregistravę daugiau nei 3,3 tūkst. žmonių. Tačiau, organizatorių skelbiamais duomenimis, renginyje dalyvavo dar apie 6 tūkst. bėgikų, kurie nebuvo iš anksto užsiregistravę.
Šiemet balandžio 4-ąją buvo minimas NATO aljanso įkūrimo 70-metis. Kovo 29 d. sukako 15 metų, kai Lietuva yra šios tarptautinės politinės ir karinės gynybinio pobūdžio sąjungos narė. Šias dvi sukaktis dideliame bendraminčių būryje ir paminėjo mažeikiškiai bėgikai.

Paliko gerą įspūdį

Unikaliu ir vieninteliu Lietuvoje vadinamame bėgime „Runway Run“ kasmet 3 kilometrų distanciją bėga Lietuvos kariai bei NATO oro misiją Baltijos šalyse atliekantys sąjungininkai. Taip pat ir įvairių organizacijų, mokymo įstaigų, sporto klubų atstovai ir visi, kam bėgti lėktuvų pakilimo ir nusileidimo taku yra įdomi pramoga.
Mažeikiškis futbolo treneris Ramūnas Daubaris šiame renginyje dalyvavo drauge su bičiuliais iš bėgikų klubo „Penki kalnai“. Klubui atstovavo apie dešimt žmonių.
Pašnekovas „Santarvei“ sakė, kad jis šiame renginyje dalyvavo pirmąkart.
„Man patiko pabūti toje aplinkoje ir prabėgti ne įprastą distanciją, o aerodromu – tai nauja ir įdomi patirtis. Ir ateityje, jei tik bus galimybių, dalyvausiu šiame renginyje“, – sakė pašnekovas.

Renginys – ne vien apie bėgimą

Tie bėgimo „Runway Run“ dalyviai, kurie norėjo, į starto vietą buvo nuvežami autobusais. Stipresni bėgikai į starto vietą bėgo patys ir tada startavo drauge su visais dalyviais. Tad jie iš viso nubėgo 6 kilometrus.
Ir vis dėlto žmonėms, kurie didelę laisvalaikio dalį praleidžia bėgiodami, nei 3, nei 6 kilometrai nėra tolimas atstumas.
„Ta distancija buvo grynai simbolinė. Aš asmeniškai mėgstu bėgti daugiau, toliau, ilgiau. Tačiau šis renginys nebuvo vien apie bėgimą. Tai ir pabuvimas su bendraminčiais tokioje aplinkoje, kurioje šiaip jau kasdien nepabuvosi, ir galimybė apžiūrėti karinę ekspoziciją. Galų gale tai ir populiarios grupės „G&G sindikatas“ koncertas“, – kalbėjo R. Daubaris.

Galime jaustis saugesni

Lietuvos karinių oro pajėgų bazėje bėgikams startuojant, šalia kilo ir du NATO pajėgų naikintuvai. Vieniems dalyviams naikintuvų gausmas nesudarė jokių nepatogumų, o kaip tik suteikė motyvacijos ir gerų emocijų. Kitiems, mažiesiems renginio dalyviams, jie kėlė šiek tiek baimės.
Mažeikiškis futbolo treneris sakė teigiamai vertinantis tai, kad Lietuva jau 15 metų yra NATO aljanso nare. Pasak jo, pasaulyje geopolitinė situacija šiuo metu yra nerami, bet lietuviai dėl to, kad Lietuva yra šios sąjungos nare, gali jaustis saugesni.

Šauliai noriai dalyvauja

Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio ir Kalnėnų pagrindinių mokyklų jaunųjų šaulių būrių vadas Stasys Pauliukas sakė, kad į bėgimą važiavo 50 jaunųjų šaulių iš Tirkšlių, Viekšnių, Židikų, Kalnėnų, Gabijos būrių.
Pasak pašnekovo, jaunimo nereikia ilgai įkalbinėti dalyvauti šiame bėgime – jaunieji šauliai jau jį puikiai žino. Dalis jame yra dalyvavę ir ankstesniais metais. O kadangi šiemet buvo minimas ir NATO 70-metis, ir Lietuvos narystės aljanse 15-os metų sukaktis, norinčiųjų dalyvauti renginyje šaulių buvo daugiau, nei galimybių nusivežti į Šiaulius. Todėl vadui teko vykdyti atranką.
„Tie vaikai, kuriems neteko važiuoti į bėgimą, laukė mūsų sugrįžtančių. Kai grįžome, tie vaikai, kurie jame buvo, dalijosi įspūdžiais, rodė nuotraukas, kuriose įamžino karinę techniką“, – sakė S. Pauliukas.

Domėjosi technika, bendravo su kariais

Pašnekovas patikino, kad jauniesiems šauliams nubėgti tuos 3 kilometrus lėktuvų pakilimo-nusileidimo taku nebuvo sunku. O ir kaip galėjo būti sunku, kai bėgo, ėjo arba paspirtukais, dviratukais važiavo nuo pačių mažiausių iki suaugusiųjų.
„Mums, šauliams, ypač įdomūs visi šie dalykai – karinė technika, galimybė pabendrauti su kariais. Jaunimas dabar moka užsienio kalbas, yra drąsus, todėl jei jiems kas įdomu, jie klausia karių, prašo papasakoti, parodyti. Mačiau, kad šauliukai bendravo su kariais, apžiūrinėjo, matavosi jų ekipiruotę“, – kalbėjo Tirkšlių ir Kalnėnų jaunųjų šaulių būrių vadas.

Nori griauti stereotipą

Pasak pašnekovo, šiandien jauniesiems šauliams yra svarbi galimybė dalyvauti viešuose renginiuose ir pasirodyti visuomenei. Jiems norisi griauti nusistovėjusį siaurą stereotipą apie tai, kad šaulių veikla yra susijusi vien tik su šaudymu ar dalyvavimu įvairių valstybinių švenčių bei sukakčių minėjimuose.
„Mes esame pilietiški, kur ir kada galime, bendraujame su visuomene, pristatome savo šaulišką veiklą. Jauniesiems šauliams taikoma įvairių reikalavimų. Jie negali rūkyti, vartoti alkoholio, keiktis. Jie turi būti mandagūs, paslaugūs, žodžiu – pavyzdys kitiems. Vyresni šauliai geba kuo puikiausiai bendrauti su jaunesniais už save, geba jiems perteikti tai, ko yra išmokę. Tai ir norime akcentuoti tuos dalykus“, – apibendrino S. Pauliukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto