Nakvynės namai – posūnio vietoje?

Nakvynės namuose šiuo metu gali apsigyventi 40 žmonių. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Nemažai nuomotojų Savivaldybės patalpomis naudojasi už dyką, tačiau biudžetinė įstaiga Nakvynės namai dvidešimt metų nuomą moka Savivaldybės valdomai bendrovei „Tavo pastogė“. Tokia priklausomybė įstaigą stumia į skolas bei atima galimybę pritraukti investicijų. Įstaigos vadovas ne kartą nesėkmingai kreipėsi į Savivaldybės administraciją, prašydamas spręsti problemą.

Socialinės paskirties biudžetinei įstaigai, kitąmet švęsiančiai savo gyvavimo dvidešimtmetį, vadovaujantis Antanas Krivickas pastebi, kad pastaraisiais metais Nakvynės namų patalpų problema tampa vis aktualesnė – krizė žmones stumia į sudėtingą situaciją.
Ypač šią problemą Nakvynės namai pajuto prieš metus įsigaliojus Smurto artimoje aplinkoje įstatymui. Teismui įpareigojus smurtautoją gyventi skyriumi, ne vienas prieglobsčio ieško Nakvynės namuose.
Nakvynės namų paskirtis – suteikti laikiną gyvenamąją vietą grįžusiems iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos įstaigų, skirstymo punktų, elgetaujantiems, nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, smurto ir kitiems asmenims, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos ar laikinai negalintiems dėl kokių nors priežasčių grįžti į savo būstą.
A. Krivickas atviras: trūkstant patalpų Nakvynės namų įstaiga priversta pažeisti reikalavimus. Kambaryje negalėtų gyventi daugiau kaip keturi žmonės, moterys ir vyrai turi būti apgyvendinami atskirai, turėtų būti įrengtos atskiros patalpos mamoms su vaikais. Tačiau per antplūdžius, kai trūksta vietų, būna visaip.
Pasak direktoriaus, ne kartą buvo kreiptasi į Savivaldybės administraciją, prašant spręsti patalpų klausimą, tačiau teigiamo atsakymo iki šiol nesulaukta.
Nakvynės namai pinigų neturi ne tik nuomos mokesčiams susimokėti, bet ir patalpų remontui. Galėtų remontams pasinaudoti Europos Sąjungos fondų lėšomis, bet projektų dalyviams keliami reikalavimai, kad patalpos priklausytų pačiai įstaigai, o ne būtų nuomojamos.

„Santarvė“ aiškinosi, kokios Nakvynės namų perspektyvos, kokias alternatyvas – kaip pagerinti laikinųjų gyventojų ir darbuotojų sąlygas – mato Savivaldybės vadovai ir rajono politikai.

Apie tai skaitykite šeštadienio laikraščio numeryje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content