Naminukės legalizavimo projektui Europos Komisija neturėjo pastabų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rudens sesijoje Seimas spręs dėl patobulinto naminukės Alkoholio kontrolės įstatymo projekto priėmimo. Šiuo projektu siūloma įteisinti tradicinio alkoholinio gėrimo gamybą kaimo turizmo sodybose,  apribojant jo pagaminimo kiekius.

Pastabų nepateikė

Seimo Ekonomikos komiteto patobulintas naminukės Alkoholio kontrolės įstatymo projektas balandį buvo pateiktas Europos Komisijai pastaboms. Tokiu būdu buvo pradėta Projekto notifikavimo procedūra. Priėmimas buvo atidėtas trims mėnesiams.

Liepos 4 d. Lietuva buvo informuota, kad atidėjimo laikotarpis baigėsi, o Europos Komisija ir Europos Sąjungos valstybės narės pastabų ar išsamios nuomonės nepateikė.

„Projektas artimiausiu metu bus įtrauktas į Komiteto darbotvarkę. Mat jo nuostatas turime suderinti su per atidėjimo laikotarpį priimto kito Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis. Įstatymo priėmimas planuojamas Seimo rudens sesijoje“, – pažymėjo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Įteisintų naminukės gamybą

Minimu naminukės Alkoholio kontrolės įstatymo projektu siūloma įteisinti tradicinio alkoholinio gėrimo gamybą kaimo turizmo sodybose. Iki 65 laipsnių stiprumo alkoholinio gėrimo ūkininkams būtų leidžiama pagaminti 100 litrų per metus.

Ūkininkų pagaminti tradiciniai alkoholiniai gėrimai negalėtų būti parduodami, o tik naudojami savo ar šeimos poreikiams arba degustuoti vietoje.

Įstatymo projektas jau yra svarstytas Seimo posėdyje. Liko jo priėmimas.

Parengta pagal Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešimą

10 Atsakymų į “Naminukės legalizavimo projektui Europos Komisija neturėjo pastabų”

 1. praeivis parašė:

  Civilizuotose es valstybėse ta tema niekas net nediskutuoja.Savo reikmėms gali gamintis kq nori.Jei pardavimui,jau yra mokesčiai,licenzijos ir tt.“gerovės“ valstybė artėja ne prie Baltarusijos,bet prie Šiaurės Korėhos viskam abejingų avigalvių dėka.

 2. Anonimas parašė:

  no laksem samane,no bus gera,ooo

 3. Baron Münchhausen von Bugenen parašė:

  O padangų utilizavimo Bugenių kolchozo raštinės teritorijoje neįtraukė? Žr.: https://www.youtube.com/watch?v=AwS7zSiTt8A

  1. Antras anonimas parašė:

   Ką bendro turi tas Jūsų video ir naminukės legalizavimas?

  2. Anonimas parašė:

   Nesuprantu, kodėl Jums tokia svarbi ta buvusio kolūkio apleista raštinė? Gal pats imkit vieną kartą, sukvieskit talką ir sutvarkykit tą taip Jums svarbų pastatą ir teritoriją? Arba nusipirkit ir kaip savininkas sutvarkysit. Tada nebereiks rašinėti komentarų bei pastoviai to video kėlinėti.

   1. Baron Münchhausen parašė:

    Anonime, pats bent vardą turi ar jau nebe?

    1. atsieit baronui parašė:

     O norit pasakyti, kad Baron Münchhausen jūsų tikras vardas?:)))))

     1. Baron Münchhausen parašė:

      Na ir ką čia begali pridurti „Atseit kritikui“? Tik labanakt pasakyti.

   2. Anonimui parašė:

    Taigi čia to žmogėno gyvenimo prasmė ir tikslas. Jeigu sutvarkys, nebebus dėl ko nuolat nesąmones rašinėti :-).

    1. Miunchauzenas parašė:

     Nedaryk gėdos Mažeikių apskričiai – imk šluotą ir pirmyn į kolchozo raštinės kiemą šluot. A daba suprata?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto