Namo bendrijos susirinkime – mero rinkiminės programos analizė

Pavasario g. 21ojo namo gyventojai tikėjosi, kad praėjusią savaitę vykusiame namo bendrijos susirinkime dalyvaus ir keletas kviestų svečių – Savivaldybės specialistų ir Tarybos narių. Po susiėjimo žmonės skirstėsi namo sakydami, kad eilinį kartą įsitikino, jog daugelis valdžios vyrų juos atsimena tik prieš rinkimus.
ĮTEIKĖ KVIETIMĄ
Namo bendrijos pirmininkas Virginijus Sungaila sakė Savivaldybės merui Vilhelmui Džiugeliui įteikęs raštišką kvietimą atvykti į bendrijos susirinkimą, kuriame ketinama aptarti namo renovaciją ir energetinių išteklių klausimus. Rašte taip pat buvo prašoma, kad susirinkime dalyvautų Savivaldybės specialistai, išmanantys būsto renovaciją bei energetinius išteklius. Apie susirinkimą pirmininkas pranešė ir keletui, jo manymu, kompetentingų Tarybos narių.
Į daugiabučio namo bendrijos kvietimą atvyko Savivaldybės turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Kiudulas ir Tarybos narys Pranas Noreika.
„APIPYLĖ“ KLAUSIMAIS
A. Kiudulą susirinkusieji, vadovaujami V. Sungailos, „apipylė“ klausimais. Ne į visus iš jų svečias galėjo atsakyti. Atsakymus pateikti būtų galėję kitų skyrių specialistai. Gyventojai piktinosi, kodėl atsiųstas nekompetentingas specialistas.
Susirinkime dalyvavęs Tarybos narys P. Noreika stojo ginti A. Kiudulo.
„Valdžia siunčia, tai jis ir važiuoja. Meras pats turėjo atvažiuoti – ir ne vienas, o atsivežti visą brigadą. Jeigu žmonės kviečia, privalo atvažiuoti, – įsitikinęs P. Noreika. – Bet kad p. Algimantas atvažiavo, tai irgi gerai. Jūsų išsakytas mintis jis perduos kitiems Savivaldybės darbuotojams.“
KELIA NERIMĄ
KOMPETENCIJA
V. Sungailai kelia nerimą kai kurių Savivaldybės skyrių darbuotojų kompetencija. Vyriškis abejoja, ar Savivaldybė pajėgs panaudoti Europos Sąjungos fondų skiriamas lėšas daugiabučių namų renovavimui ir kitiems poreikiams.
Pagal URBAN programą ruošiamasi renovuoti daugiabučius senamiesčio bei centro rajone. Į šį sąrašą, anot V. Sungailos, patenka ir Gamyklos gatvėje esantys daugiabučiai. Vyriškis įsitikinęs, kad ši gatvė įtraukta todėl, jog ten gyvena nemažai Savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių.
Susirinkimo organizatorius klausė A. Kiudulo, kas ir kaip nustatė Mažeikių miesto centro zoną ir kur tada yra senamiestis.
A. Kiudulas susirinkusiesiems šiuo klausimu siūlė kreiptis į Projektų valdymo skyrių.
PRIVAČIOJE TERITORIJOJE
„URBAN programoje nutarta kompleksiškai sutvarkyti bei pritaikyti rekreacinei ir aktyvaus poilsio veiklai Melioratorių gatvės parką. Argi specialistai, rengiantys šią programą, nežino, kad ten dabar pradėtas statyti prekybos centras?“ – klausė susirinkimo organizatorius.
Į šį klausimą atvykę svečiai neatsakė.
Savivaldybės Architektūros, urbanistikos, statybos ir remonto skyriaus vyriausiasis specialistas Konstantinas Šakys „Santarvei“ sakė, kad Ventos g. 10 B/Skuodo g. 1 prekybos centras statomas ne Melioratorių parkelyje, o privačioje teritorijoje, kurią yra įsigijusi UAB „Palink“. Parkas, anot specialisto, liks savo vietoje, kaip ir buvęs.
PROJEKTO KAINA NEAIŠKI
Kiek ilgesnė diskusija tarp namo gyventojų ir Turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto A. Kiudulo vyko kalbant apie namų renovacijos projektų rengimą.
Specialistas papasakojo, kad Savivaldybė bendrijoms nusprendusioms renovuoti namus, yra įsipareigojusi sumokėti iki 70 proc. techninio projekto vertės, o už namo šiluminį auditą sumokės visą 100 proc.
Savivaldybės atstovo V. Sungaila klausė, kuo remiantis bus skirstomos lėšos techniniams projektams rengti.
Jo manymu, tie, kas arčiau prie valdžios, turbūt gaus 70 proc., o neturintys pažinčių ar atitinkamos padėties gali gauti ir dešimt procentų ar net mažiau.
Gyventojams ne mažiau rūpėjo ir tai, iš kur reikės paimti likusius pinigus tuo atveju, jei Savivaldybė finansuos kad ir septyniasdešimt procentų.
Kiek iš viso kainuoja techninio projekto parengimas, namo gyventojai taip ir nesuprato. A. Kiudulas sakė, jog projekto parengimas kainuos 34 tūkstančius. V. Sungaila teigė girdėjęs, kad tam reikės apie 20 tūkstančių.
CITAVO PROGRAMĄ
Namo bendrijos pirmininkas įrodinėjo, kad rajono vadovas V. Džiugelis nesilaiko rinkėjams duotų pažadų ir pacitavo šių metų mero rinkiminėje programoje įrašytą vieną punktą: „Vietos bendruomenės turi nulemti svarbiausių Savivaldybės projektų ir programų likimą.“
„Esame bendruomenė, bet nulemti nieko negalime, nes valdžia su bendruomene nenori bendrauti“, – piktinosi V. Sungaila.
Jis taip pat prisiminė ir 2003ųjų mero rinkiminę programą, kurioje buvo žadama užtikrinti, kad vietos įmonės, tiekiančios energetinius išteklius ir komunalines paslaugas, negalėtų savavališkai, be rinkėjų valios, kelti paslaugų įkainių.
V. Sungaila susirinkusiesiems priminė, kad nuo to laiko pakilo ir vandens, ir šilumos, ir daugelio kitų išteklių bei paslaugų kainos.
REIKIA TIK GERAI
TVARKYTI DOKUMENTUS
P. Noreika ragino daugiabučių namų bendrijas vienytis ir daryti įtaką valdžios sprendimams.
Politiko vadovaujamos opozicinės Lietuvos Socialdemokratų sąjungos Mažeikių skyriaus nariams taip pat kelia nerimą lėšų, gaunamų iš ES struktūrinių fondų, panaudojimas.
„Mes prašysime, kad Savivaldybė pateiktų grafiką, kuriame būtų matyti, kaip naudojami URBAN ir kitų programų pinigai, – kalbėjo P. Noreika. – Juolab kad Telšiai „trina rankas“ laukdami, kad tik Mažeikiai nesugebėtų parengti Probleminių teritorijų plėtros programos ir kad mūsų rajonui numatyti 144 milijonai litų atitektų Telšių savivaldybei“.
Anot politiko, nepasiimti šitokių pinigų būtų „griekas“, tuo labiau kad reikia tik gerai sutvarkyti dokumentus.
BUVO KITAME RENGINYJE
V. Džiugelis patvirtino, kad į susirinkimą buvo pakviestas, tačiau nemano, jog nedalyvaudamas jame pasielgė neteisingai.
„Kas bus, jeigu mane kiekvieno namo bendrijos pirmininkai kvies į susirinkimus? Man gi darbą reikia dirbti, – sakė meras, tą vakarą dalyvavęs susitikime su rajono verslininkų asociacijos taryba. – Į kvietimą buvo atsižvelgta, į susirinkimą išsiuntėme Savivaldybės atstovą. Bet kad čia visai kitur šuo pakastas. Žmonės buvo sukviesti tam, kad būtų surengtas šou. Tai yra asmeniškumai, ir tiek“.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Daugelis šiame Pavasario gatvės name gyvenančių mažeikiškių sakė esą įsitikinę, kad prieš kitus rinkimus valdžios vyrams jie vėl bus reikalingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto