Namo gyventojai pasiekė savo – įvaža neįgaliesiems bus perkelta

Numatyta, kad įvaža bus nukreipta ne į kiemo vidų, bet į išorę, todėl neturėtų trukdyti automobiliams įvažiuoti į aikštelę. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sodų gatvės namo gyventojai, išreiškę nepasitenkinimą dėl kieme, prie laiptinės pradėtos statyti  pernelyg didelės ir nepatogios įvažos neįgaliesiems, švenčia pergalę.
Valdininkai nutarė perkelti įvažą, tad gyventojams ji sukels mažiau nepatogumų.

Surengė susirinkimą

Po to, kai „Santarvėje“ pasirodė straipsnis „Neįgaliųjų įvaža – trukdis gyventojams“, daugiabutį administruojanti įmonė UAB „Tavo pastogė“ surengė gyventojų susitikimą su Savivaldybės atstovais.
Susirinkimo metu buvo išklausyta mažeikiškių nuomonė ir pasiūlymai, kur galėtų būti statoma  įvaža neįgaliesiems. Bendru sutarimu buvo nuspręsta ją perkelti į priešingą laiptų pusę.
Pasak susitikime dalyvavusio Savivaldybės statybos ir remonto skyriaus vedėjo pavaduotojo Rymanto Štakono, ir anksčiau buvo svarstyta galimybė įvažą rengti toje vietoje, tačiau tuomet nepavyko susitarti su viena iš namo gyventojų. Mažeikiškė turėjo duoti atskirą sutikimą, nes  numatoma įvaža neįgaliesiems bus įrengta šalia jos butų durų, tačiau namo gyventojos nepavykdavo rasti namuose.

Surinko parašus

Po susirinkimo su šia moterimi buvo pasikalbėta ir ji parašu patvirtino sutinkanti, kad įvaža neįgaliesiems būtų įrengiama numatytu būdu. Už tokį sprendimą pasirašė ir  Sodų g. 11-ojo namo gyventojų dauguma.
R. Štakonas „Santarvei“ sakė, kad įvaža bus įrengta dar šiais metais.
„Teko su rangovais pasikalbėti, paderinti kai kuriuos klausimus, jie sutiko perkelti įvažą į kitą vietą“, – teigė vedėjo pavaduotojas.
Bendrovės RDA, kuri statys įvažą neįgaliesiems, vadovas Romualdas Čiapas patvirtino, kad jei nekils jokių sunkumų, įvaža bus baigta dar šiais metais.
Pasak jo, už papildomus darbus ir sugaištą laiką niekas jiems daugiau nesumokės.
„Be abejo, darbo bus daugiau, nes reikės pašalinti jau įbetonuotus strypus. Greičiausiai jie bus nupjauti ir užbetonuoti, nes ištraukti jų nebeįmanoma. Jei orai leis, darbai bus pradėti artimiausiomis dienomis. Reikia tikėtis, kad gyventojai nepersigalvos ir įrenginio statybai trukdžių nebebus“, – sakė R. Čiapas.

Išsakė nepasitenkinimą

„Santarvė“ primena,  kad Sodų g. 11-ojo namo gyventojų nepasitenkinimas kilo po to, kai jie kieme pamatė pradėtą statyti įvažą neįgaliesiems. Šio įrenginio prireikė vienam iš namo gyventojų, Alvydui. Vyriškis yra netekęs vienos kojos, todėl įvažiuoti į laiptinę vežimėliu jam yra būtina.
Namo gyventojai tuomet tikino nesą nusiteikę prieš patį įrenginį, tik norėtų, kad jis būtų mažesnis arba kitoje vietoje – pagal tuometinį projektą įvaža, jų žodžiais, ne tik būtų užėmusi pusę kiemo, bet ir trukdžiusi išvažiuoti automobiliams iš aikštelės žmonėms su negalia skirtos stovėjimo vietos.
Sodų gatvės 11-ojo namo gyventojai teigė, kad jų sutikimo minėtam įrenginiui statyti niekas neprašė, raštiško sutikimo jie nėra davę.
Tuomet Savivaldybės atstovai tikino, kad įvaža statoma pagal reikalavimus, kurių keisti negalima.
R. Štakonas „Santarvei“ minėjo, kad buvo ieškota įvairių galimybių ir variantų, kol buvo parinkta įvažos vieta. Todėl jis nematantis galimybės ką nors keisti.
Tačiau kaip aprodė tolesni įvykiai, viską galima pakeisti tinkamai suderinus ir išklausius gyventojų nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto