Narkomanijos prevencija gali būti sėkminga tik dirbant išvien

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos pirmininkė Milda Šukienė, politikams pristatydama praėjusiųjų metų veiklos ataskaitą, pastebėjo, kad narkotines medžiagas išbandantys žmonės jaunėja. Problemą įveikti nėra paprasta, būtina stiprinti prevencinį darbą, įtraukiant mokyklas,  nevyriausybines, jaunimo organizacijas, bendruomenes.

Komisijos nuostatai numato, kad ji kasmet informuoja Savivaldybės tarybą apie savo veiklą,  Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programos vykdymą. Praėjusiųjų metų veiklos ataskaita politikams buvo pristatyta paskutiniame Tarybos posėdyje.

M. Šukienė informavo, kad komisijos posėdžiuose buvo apžvelgta situacija dėl narkotinių medžiagų vartojimo. Pastebėta, kad kaskart atsiranda vis naujesnės sudėties psichotropinių medžiagų, kurių pavartoję asmenys sunkiau atpažįstami. Be to, tokios medžiagos įtraukia vis jaunesnius žmones.
Dėl tokios situacijos labai svarbūs tapo mokymai apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją. Jie buvo skirti ugdymo įstaigų socialiniams pedagogams, klasių auklėtojams, bendruomenės pareigūnams, socialiniams darbuotojams, socialinio darbo organizatoriams ir kitiems su narkotinių medžiagų vartojimo problema susiduriantiems specialistams.
Praėjusiais metais organizuotus mokymus baigė 33 asmenys. 
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Narkomanijos prevencija gali būti sėkminga tik dirbant išvien”

  1. Baryga parašė:

    Isko policija begyventu jiai barygu nebūtų xd

  2. Nu ir ką? parašė:

    Kol yra pasiūla, bus ir paklausa. Kol yra paklausa, bus ir pasiūla. O jaunimui, kuriems nėra proto, jokie mokymai, paskaitos ar moralizavimai nepadės. Pamatytumėt, kaip tėvai suka vaikus iš padėties, kai pas vaikus randamos elektroninės cigeretės, kai jos rūkomos mokykloje. Tai draugas nupirko, tikrai tei ne jo vaikelio, tikrai jam pinigų neduoda jokioms išlaidoms :) Jeigu norėtų, policija visus “taškus “ uždarytų ir platintojus susemtų. Juk ne didmiestis čia, visi viską žino. Ir problemos nebebūtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto