Narystės NATO sukaktį mažeikiškiai paminėjo bėgdami

Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 801-osios kuopos jaunieji šauliai ir jų vadovai.

Šeštadienį Lietuvos karinių oro pajėgų Šiaulių aviacijos bazėje vyko 10-asis kariuomenės ir visuomenės bėgimas „Runway Run 2024“.
Unikalus ir vienintelis toks Lietuvoje bėgimas sutelkė didžiulį būrį bėgikų, aktyvaus laisvalaikio entuziastų.
Šiemet bėgimas buvo dedikuotas Lietuvos narystės NATO 20-mečiui paminėti.
Tradiciniu tapusio 3 kilometrų bėgimo naikintuvų kilimo ir tūpimo taku nepraleido ir mažeikiškiai.

Simbolinėje trasoje – apie 10 tūkst. žmonių

Bėgimo organizatorių teigimu, šiemet minint Lietuvos narystės NATO sukaktį ir demonstruojant šalių vienybę, tradicinę 3 kilometrų trasą taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO Baltijos šalių oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais, įveikė apie 10 tūkst. žmonių.
Tarp jų – ne tik Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų kariai, bet ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Šiaulių miesto ir rajono, visos šalies gyventojai.

Pirmasis bėgimas lėktuvų kilimo-tūpimo taku įvyko 2013 m., kai buvo minimos 9-osios Lietuvos įstojimo į Aljansą metinės.
NATO – gynybinio Aljanso, kurį sudaro 32 narės, pagrindinis tikslas – politinėmis ir karinėmis priemonėmis garantuoti savo narių laisvę ir saugumą.

Lietuva, įveikusi ilgą stojimo procesą, prie šios demokratinių šalių draugijos prisijungė 2004 m. kovo 29 d. Ji ne tik gavo saugumo garantijas, bet ir aktyviais veiksmais prisideda prie bendrų NATO veiksmų, didinančių tarptautinį saugumą.

Įvyko dvigubas startas

Vėsaus ir vėjuoto oro nepabūgo ir 3 kilometrų trasą bėgdami, eidami, važiuodami dviratukais ar riedučiais, ar net šuoliuodami specialiais batais, įveikė apie 10 tūkst. įvairaus amžiaus žmonių.
Kaip ir kasmet, bėgikai į starto liniją buvo vežami autobusais, o stipriausieji į starto vietą atbėgo ir „surinko“ 6 kilometrus.

Starto vietoje bėgikams buvo pravesta mankšta, o tada įvyko kuriozas: dar tebevykstant mankštai, jos vedėjas paskelbė, kad jau reikėtų bėgti. Ir minia, nesulaukusi tikrojo ženklo – pabūklo salvės, leidosi bėgti. Nubėgus apie puskilometrį, renginyje dirbę savanoriai bėgikus sustabdė, informavo apie klaidą ir pasiūlė grįžti prie starto linijos. Ir tik vėliau, jau oficialiai nuaidėjus patrankos šūviui, kylant dviem naikintuvams, bėgimas prasidėjo oficialiai.

Bėgti lėktuvų pakilimo ir nusileidimo taku – išskirtinė galimybė, ja šiemet pasinaudojo
apie dešimt tūkstančių bėgimo entuziastų.

Pirmieji 5 tūkst. dalyvių, sėkmingai įveikę trasą, buvo apdovanoti renginio suvenyrais.

Domėjosi kario profesija, naudojama technika

Bėgime „Runway run 2024“ šiemet dalyvavo pusšimtis Mažeikių generolo Povilo Plechavičiaus 801-os kuopos jaunųjų šaulių bei jų vadovai. Tokią tradiciją jaunieji šauliai puoselėja jau daug metų.

Ir jauniesiems šauliams, ir pavieniams mažeikiškiams, jų šeimų nariams, šeštadienį dalyvavusiems tradiciniame bėgime, buvo įdomu ir smagu apžiūrėti renginio metu eksponuotą karinę ginkluotę, ekipuotę, Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų karinius orlaivius, NATO Oro policijos misiją vykdančius Ispanijos ir Portugalijos naikintuvus, pabendrauti su pilotais, kariais.

„Šiame bėgime dalyvavome pirmą kartą. Tie trys kilometrai – nedidelis atstumas, juolab kad niekas ten ir nesivaržė, kas pirmiau, kas greičiau atbėgs. Todėl tai pabėgdami, tai paeidami su vaikais nesunkiai įveikėme trasą.

Patiko tai, kad nors dalyvių buvo labai daug, tvyrojo gera, draugiška nuotaika, visi vieni kitiems pakantūs“, – įspūdžiais pasidalijo mažeikiškis Lukas Jankauskas.
Kita mūsų rajono gyventoja, bėgime dalyvavusi jau ne pirmą kartą, pasakojo, kad važiuodama į šį renginį turėjo didesnių lūkesčių – didesnės technikos ekspozicijos, įvairesnių užsiėmimų renginio dalyviams. Juolab kad buvo minimas dvigubas jubiliejus – bėgimo dešimtmetis ir Lietuvos narystės Aljanse 20-metis.
Nuotr. iš Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 801-osios kuopos ir organizatorių archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto