Nauja koronaviruso banga – nauji iššūkiai

Savivaldybės vadovai, administracijos specialistai, gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovai aptarė aktualius klausimus dėl galimos antrosios koronaviruso bangos. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Susirgimų koronavirusu (COVID-19) daugėja – šalyje pradedama ruoštis antrajai bangai. Mažeikių rajono savivaldybėje įvykusiame atsakingų institucijų atstovų pasitarime paaiškėjo, kad esama
situacija optimizmo nekelia: žadėtų papildomų pinigų medikams, dirbantiems ekstremaliomis sąlygomis, lėšų kitoms priemonėms, kurios bus reikalingos, norint sustabdyti koronaviruso plitimą, nebuvo ir nėra. Iš to, ką šalies valdžia pažadėjo pavasarį, įvedus karantiną dėl koronaviruso pandemijos, nėra gauta nė cento.
Baiminamasi, kad atsiritus antrai COVID-19 bangai, medikai, nebūdami garantuoti dėl pažadėtų ir nustatytų atlyginimų, atsisakys dirbti padidintos rizikos sąlygomis.

Penktadienį mažeikiškiui buvo nustatyta koronaviruso infekcija – tai aštuntas atvejis mūsų rajone (pirmuosius septynis susirgimus COVID-19 virusu ir šį skiria beveik du mėnesiai).
Pirmadienį Savivaldybės vadovai, administracijos specialistai, gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovai aptarė šiuo metu itin aktualius klausimus dėl galimos antrosios koronaviruso bangos.
Nors pasitarime buvo kalbama mažeikiškiams aktualia ir juos dominančia tema, spaudos atstovai į jį nebuvo pakviesti. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Saulius Šiurys „Santarvei“ sakė, jog tai buvęs tik darbinis pasitarimas. Kodėl iš žiniasklaidos priemonių buvo pakviesta tik vietinė televizija, administracijos vadovas negalėjo atsakyti – esą ne jis kvietęs.
S. Šiurys „Santarvei“ pateikė daugiau informacijos apie praėjusį penktadienį mūsų rajone nustatytą koronaviruso (COVID-19) infekcijos atvejį. Jis sakė, kad virusu užsikrėtęs asmuo šiuo metu yra savo namuose. Daugiabučio gyvenamojo namo laiptinė buvo iš karto išdezinfekuota.
Koronavirusu užsikrėtęs mažeikiškis pasirašė dokumentus, užpildė sąžiningumo deklaraciją, pasižadėjo, kad neis iš namų.
Kaimynai informuoti ir jie atlieka savotišką stebėjimą, ar tikrai koronaviruso infekcija sergantis žmogus niekur neina ir su niekuo nekontaktuoja.
Mažeikiškiai sunerimo viešoje erdvėje pasklidus kalboms, kad žmogus po paimto tepinėlio tyrimams, iš ligoninės į namus ketvirtadienį išvažiavo taksi.
S. Šiurys šį faktą patvirtino, tačiau nuramino žmones: paaiškėjus, kad mažeikiškis yra užsikrėtęs koronavirusu, buvo nedelsiant susisiekta su jį vežusiu taksistu, jis izoliavosi.
Mažeikių ligoninės direktorius S. Kaktys, kalbėdamas su „Santarve“, teigė: tikimybė, kad taksistas galėjo užsikrėsti, yra labai maža, nes kontakto laikas buvęs per trumpas.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto