Naujai įtrauktiems pensijų kaupimo dalyviams apsispręsti lieka nedaug laiko

Nuotr. iš Finansų ministerijos achyvo

Į pensijų kaupimą šiemet įtrauktiems dalyviams liko šiek tiek daugiau nei dvi savaitės apsispręsti, ar kaupti antroje pensijų pakopoje. Gegužės pabaigoje šalyje buvo likę 33 tūkst. šiemet į kaupimą įtrauktų, bet vis dar neapsisprendusių gyventojų.
Jeigu gyventojas iki birželio 30 d. nepateiks prašymo „Sodrai“ nedalyvauti kaupime ir pats nesudarys pensijų kaupimo sutarties su savo pasirinkta pensijų kaupimo bendrove, jis nuo liepos mėnesio taps pensijų kaupimo dalyviu „Sodros“ atsitiktine tvarka pasirinktoje bendrovėje.

Kiekvienų metų pradžioje „Sodra“ į pensijų kaupimo sistemą įtraukia tuos gyventojus, kurie iki šiol niekada nedalyvavo kaupime, yra jaunesni nei 40 metų ir dirba pagal darbo sutartį arba vykdo savarankišką veiklą. Iki birželio 30 d. šie gyventojai gali apsispręsti – patys sudaryti sutartį su norima pensijų kaupimo bendrove, nieko nedaryti ir pradėti kaupti pensiją „Sodros“ atsitiktine tvarka parinktoje bendrovėje ar asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojui pateikti prašymą nedalyvauti kaupime.
„Įtraukimas į pensijų kaupimo sistemą yra veiksminga priemonė paskatinti gyventojus domėtis ir priimti sprendimą dėl savo ateities. Vis dėlto tai yra pačių gyventojų sprendimas, kuriam priimti buvo skirtas pusmetis.
Artėjant terminui, raginame gyventojus nedelsti iki paskutinės akimirkos ir primename sprendimus, kurie jų laukia“, – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.
Parengta pagal „Sodros“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto