Naujame Mažeikių ligoninės pavadinime įtvirtinamas jos regioninis statusas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba nusprendė pakeisti Mažeikių ligoninės pavadinimą, jame nurodant ir įstaigos statusą. Tarp vienuolikos šalies regioninių ligoninių ši mūsų savivaldybės viešoji įstaiga yra jau dešimtmetį, tačiau pavadinimas išliko nepakeistas.

Mažeikių ligoninės steigėjas ir vienintelis dalininkas yra Mažeikių rajono savivaldybė, savininko teises ir pareigas įgyvendina Savivaldybės taryba. Todėl viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės vadovas Sigitas Kaktys į ją ir kreipėsi dėl įstaigos pavadinimo pakeitimo.
Mažeikių ligoninė jau dešimtmetį yra regiono lygmens Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausanti stacionarinė asmens sveikatos priežiūros įstaiga. S. Kaktys informavo, kad 2010 m. Sveikatos sistemos įstatyme buvo įtvirtinti trys ligoninių lygiai: rajoninės, regioninės ir universitetinės. Ir nuo to laiko Mažeikių ligoninė, sveikatos apsaugos ministro įsakymu, įrašyta tarp vienuolikos regioninių ligoninių.
Mažeikių ligoninę įprasta lyginti su kita apskrities viešąja įstaiga – Regionine Telšių ligonine.
„Mes žinome, kad tai neprideda paslaugų arba nepadidina ligonių srautų. Bet kita vertus, vien dėl to, kad pavadinime yra žodis „regioninė“, gali susidaryti įspūdis, jog ji yra pranašesne. Visur yra deklaruojama, kad apskrityje viena regioninė ligoninė, formuojama nuomonė, kad Telšių ligoninė – pagrindinė“, – pastebėjimais dalijosi S. Kaktys.
Direktoriaus teigimu, Mažeikių ligoninės veikla daug intensyvesnė – jos apyvarta siekia daugiau kaip 8 mln. eurų, o Telšių – apie 6 mln. eurų. Šiuo metu mažeikiškė ligoninė aptarnauja ne tik mūsų rajono, bet ir Akmenės, Telšių, Plungės, Skuodo gyventojus – šiam regionui priklauso 100 tūkst. gyventojų.
Gali būti, kad ateityje kai kurios paslaugos bus teikiamos ir Latvijos gyventojams iš Saldaus rajono. Todėl logiška, kad pavadinime atsispindėtų tas statusas, nes paslaugos teikiamos regionui, – samprotavo ligoninės vadovas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Naujame Mažeikių ligoninės pavadinime įtvirtinamas jos regioninis statusas”

 1. sąžiningai taškom pinigus parašė:

  Ligoninėje labai padaugėjo administracijos. Tenka girdėti, kad jos padvigubėjo. Kodėl.

 2. Pranas parašė:

  Tai koks dabar bus ligoninės pavadinimas?

 3. B. parašė:

  Pavadinimas keičiasi, o prisiskambinti ir užsiregistruoti pas specialistą šansų nėra. Kada beskambinsi, atsakymas vienas – visos registrartorės užimtos.

 4. Darius parašė:

  Pasikeis pasikeis. Pavadinimo iškaba ant ligonbinės pastato.

 5. nuliūdęs parašė:

  O kas nuo to pasikeis, pažiūrėkite, kiek gydytojų trūksta, arba ir tie patys jau pensijinio amžiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto